Najlepsze plaże Benalmadeny - przewodnik

Benalmadena to jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych w Hiszpanii, co roku miliony turystów decyduje o spędzeniu letnich wakacje właśnie tutaj. Pary, rodziny czy grupy znajomych, każdy ma swoje własne powody.

Plaża Los Melilleros, Benalmadena

Rodzice wybierają Benalmadenę ze względu na szeroką ofertę rozrywek dla dzieci, bogate życie nocne przyciąga młodych ludzi, zakochane pary są zachwycone ilością romantycznych restauracji, przepięknych widoków i unikalnych zakątków, w których mogą uciec nieco od świata. Bez wątpienia jednym z głównych powodów dla których to właśnie Benalmadena zawładnęła sercami wielu, są jej plaże.

Przewodnik po plażach Benalmadeny

Na długości 9 kilometrów wybrzeża należącego do Benalmadeny leży bagatela 15 plaż. Jako, że linia brzegowa jest zmienna możecie tu liczyć na liczne plaże miejskie, z dostępem do wszystkich usług, promenady i łatwym dostępem dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz te nieco odosobnione, do których dojazd jest bardziej skomplikowany a krajobrazy zupełnie odmienne. 

Dzięki łagodnemu klimatowi oraz bogatej ofercie na zakwaterowanie w Benalmadenie, z uroków tutejszych plaż można korzystać w zasadzie przez cały rok. Opalanie, sport, yoga, medytacja, spacery, pikniki, randki, niedzielne wypady i co tylko przyjdzie Wam do głowy.

Poznajcie najlepsze plaże Benalmadeny:  

Playa Fuente de la Salud

Plaża Fuente de la Salud, Benalmadena

Źródło zdrowia - tak tłumaczy się nazwę tej plaży. Położona zaraz przy porcie oferuje wszystkie możliwe usługi i udogodnienia. Jej centryczne położenie gwarantuje, że jest popularna tak w sezonie jak poza nim. 
Otoczona mnóstwem hoteli i apartamentów wakacyjnych położonych w porcie jest szczególnie lubiana przez turystów. 
 
Obszerne informacje o plaży Fuente de la Salud znajdziecie w osobnym artykule.

Playa Malapesquera / Torre Bermeja

Plaża de Torrebermeja, Benalmadena

Najszersza ze wszystkich plaż tego obszaru, w sezonie letnim wypełnia się po brzegi tak miejscowymi jak przyjezdnymi. Jedna z trzech w Benalmadenie oznaczona Błękitną Flagą. Zaczyna się tuż przy Puerto Marina dzięki czemu dostęp do sklepów i restauracji jest bardzo dobry. Dla tych, którzy nie wytrzymują zbyt długo na słońcu ważną informacją będzie, że ta plaża posiada wiele miejsc z tzw. trawką i palmami, pod którymi można się schronić i spędzić leniwy dzień z rodziną czy znajomymi.

Więcej informacji o plaży Malapesquera znajdziecie w pełnym artykule.

Playa Santa Ana

Plaża Santa Ana, Benalmadena

Dawniej plaża Santa Ana oraz sąsiadujące z nią plaże Arroyo de la Miel i Los Melilleros używane były przez rybaków do wyciągania sieci z morza.

Jeśli jesteście miłośnikami długich spacerów wzdłuż brzegu to ta plaża jest dla Was stworzona. Także pasjonaci aktywności fizycznej znajdą tu miejsce dla siebie, zwłaszcza, że na całej długości jest kilka miejsc, w których można wynająć rowery wodne, kajaki czy deski do uprawiania SUP. Wynajem maszyn wodnych to tylko jedno z wielu usług dostępnych na Santa Ana, która słynie jako najlepiej wyposażona plaża w Benalmadenie.

Obszerne informacje o plaży Santa Ana znajdziecie w pełnym artykule.

Playa Bil Bil, Arroyo de la Miel i Los Melilleros

Plaże: Bil-Bil, Arroyo de la Miel y Los Melilleros

Zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż Benalmadeny, która prawdopodobnie będzie Waszą ulubioną. Położona tuż pod Castillo Bil-Bil, z dostępem do promenady i wszelkich usług naprawdę da się lubić. Bardzo często wybierana ze względu na beach bar Maracas, w którym praktycznie możecie moczyć stópki popijając tinto de verano :)

Pełne informacje o plaży Bil-Bil znajdziecie w osobnym artykule. 

Playa Torrevigía

Plaża Torrevigia, Benalmadena

Nie za duża ale niezwykle urocza. Plaża Torrevigia cieszy się popularnością ze względu na spokojne wody i dostęp do beach barów i doskonałych restauracji w zasadzie z klapkach i z mokrymi włosami. Wielu miejscowych wybiera to miejsce na plażowanie, także dlatego, że nie ma tu zazwyczaj problemu z parkowaniem a znaleźć można kilka dobrych punktów do łowienia ryb.

Więcej informacji o plaży Torrevigía znajdziecie w osobnym artykule.

Playa Torrequebrada i playa Las Yucas

Plaża Torrequebrada, Benalmadena

Plaże Torrequebrada i Las Yucas różnią się od pozostałych plaż Benalmadeny, są rzadziej odwiedzane dzięki czemu nawet w upalny letni dzień będziecie mogli cieszyć się spokojem i chwilami intymności. Nie wspominając już o krystalicznie czystej wodzie. Plaża nie należy do bardzo popularnych, nie ma bezpośredniego dostępu do promenady, co dostęp do niej czyni nieco utrudnionym, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych. Brak tu też dostępu do jakichkolwiek usług, poza prysznicami i koszami na śmieci. 

Więcej informacji o plażach Torrequebrada i Las Yucas znajdziecie w pełnym artykule.

Playa Benalnatura

Benalnatura, plaża nudystów w Benalmadenie

Plaża to w zasadzie zatoczka mierząca 100 metrów o szerokości około 40 metrów. Otoczona skalistymi klifami z obu stron i gęstym laskiem stanowi doskonałą odskocznię od otaczającego świata i oczu ciekawskich. Plaże pokrywa gruboziarnisty piasek, który czasem kaleczy stopy, wiec lepiej zaopatrzyć się w specjalne buty do chodzenia po wodzie. Nie ma zbyt wielu fal, woda jest czysta i nadaje się do uprawiania snorkelingu. 

Więcej informacji o jedynej plaży nudystów w Benalmadenie znajdziecie w osobnym artykule. 

Playa La Viborilla

Plaża La Viborilla, Benalmadena
 
Ukryta pomiędzy mnóstwem palm i zarośli zatoczka to moim zdaniem najpiękniejsza plaża należąca do wybrzeża Benalmadeny. Otoczona jest z jednej strony klifem z drugiej stromymi skałkami, mamy wrażenie, że znajdujemy się na rajskiej wyspie gdzieś na Morzu Karaibskim. Tylko żwirowaty piasek przypomina o tym, że jesteśmy w Andaluzji. Bujna roślinność sprawia, że plaża jest praktycznie niewidoczna od strony drogi. Dzięki spokojnemu morzu i niezbyt wielkim falom plaża popularna jest wśród rodzin z dziećmi i tych szukających spokoju. 
 
Więcej informacji o plaży La Viborilla znajdziecie w pełnym artykule.

Playa Malibu, Arroyo Hondo i Playa Bonita

Plaża Arroyo Hondo, Benalmadena

Trzy w jednym, bo to w zasadzie tylko jedna plaża, podzielona na kilka części małymi, wkraczającymi w morze cypelkami. Plaża Arroyo Hondo sąsiaduje z plażą La Viborilla na Zachodzie i plażą Torremuelle na Wschodzie. Cyple nie pozwalają wkraczać do mini zatoczek większym falom, co sprawia, że woda tu jest niezwykle spokojna, wręcz idealna do dziecięcych kąpieli. Rodziny spędzające tu weekendy to powszechny widok, także mieszkańcy osiedla Torremuelle i goście hotelu Playa Bonita często wybierają to miejsce na plażowanie.

Więcej informacji o plaży Arroyo Hondo szukajcie w pełnym artykule.

Playa Carvajal i Playa Tajo de la Soga

Plaża Carvajal

Mieszkańcy Benalmadeny i Fuengiroli często sprzeczają się o przynależność tej plaży, prawda leży jak zwykle pośrodku, bo ta ostatnia z plaż Benalmadeny to też pierwsza plaża należąca do miejscowości Fuengirola. Zdecydowanie jedna z naszych ulubionych, z mnóstwem świetnych restauracji w pobliżu i najlepszymi klubami plażowymi w okolicy. 
 

Plaże w Benalmadenie - mapa