Plaże Benalmadeny - Playa Malapesquera / Playa Torrebermeja

Najpopularniejsza i jednocześnie najbardziej znana plaża Benalmadeny to Malapesquera/Torrebermeja. Najszersza ze wszystkich plaż tego obszaru, w sezonie letnim wypełnia się po brzegi tak miejscowymi jak przyjezdnymi. Jedna z trzech w Benalmadenie oznaczona Błękitną Flagą

O plaży Malapesquera / Torrebermeja

Plaża Torrebermeja, Benalmadena

Plaża leży po wschodniej stronie Puerto Marina, rozpoczyna się dokładnie w miejscu gdzie znajduje się tutejszy klub jachtowy. Ta miejska plaża mierzy 700 metrów długości i 50 szerokości, tak w okresie letnim jak zimowym jest doskonałym miejscem na zabawę i odpoczynek. 

Jej centryczne położenie sprawia, że to najłatwiejszy kierunek dla napływających do Benalmadeny turystów. Z drugiej strony bardzo często organizowane są tu rozgrywki piłki plażowej czy siatkówki oraz inne imprezy sportowe i kulturalne co przyciąga tutejszych mieszkańców. 

Plaża Torrebermeja, Benalmadena

Torrebermeja jest jedyną plażą w Benalmadenie cieszącą się tak dużą ilością miejsc zielonych, pokrytych trawą i palmami. Spotkacie tu dużo rodzin, zwłaszcza z osobami starszymi lub małymi dziećmi spędzający dnie na relaksie pod palmami. Nic więc dziwnego, że to jedna z najlepszych plaży na Costa del Sol. Oprócz tego, dzięki piaszczystemu dnu i dość szerokiemu pasowi płytkiego brzegu to miejsce jest bezpieczne dla tych starszych i młodszych. Mówiąc o piasku, ten jest gruboziarnisty i ciemny, typowy dla tej części Andaluzji. 

Usługi

Chiringuito Malapesquera, Plaża Torrebermeja, Benalmadena

Malapesquera jest bardzo przyjazna właściwie wszystkim, którzy chcą spędzić aktywnie dzień w Benalmadenie. Na całej długości plaży możecie wynająć leżaki, są tu też boiska do gry w plażową piłkę nożną i siatkówkę. Można też wynająć rowery wodne czy inne wodne maszyny. Uprawianie tu sportów to prawdziwa przyjemność, pomiędzy kapielami w morzu możecie skorzystać z maszyn porozrzucanych wzdłuż tej plaży.

Łatwo znajdziecie tu prysznice, toalety oraz kosze na śmieci. Jako, że leży tuż przy porcie i z każdej strony ma dostęp do promenady usianej barami, restauracjami i kioskami z głodu raczej nie umrzecie, tym bardziej, że do najbliższego supermarketu w porcie wystarczy krótki 5-minutowy spacer. 

Zaraz przy zejściu z promenady natkniecie się na przyjemnie wyglądający beach bar - Malapesquera Beach. Nieco ukryty pośród plam, cieszy relaksujących widokiem. Jeśli chodzi o kartę to dominują ryby i owoce morza. I tak za porcję smażonych kalmarów czy boquerones zapłacimy 7€, jajecznicę z krewetkami 8,50€ a za szklaneczkę orzeźwiającego gazpacho 2,5€.

Jeśli dokucza Wam większy głód możecie udać się np. do położonej naprzeciwko restauracji typu buffet - Tamarindos Self-service. Cena za osobę dorosłą to 9,20€, za dziecko zapłacimy 4,50€.

Jak dojechać?

Powinniście skierować się do portu, tam nie powinno być problemu z parkingiem, ale jest płatny. Dojazd do samego portu jest dość łatwy, bo znaki z napisem: Puerto Deportivo lub Puerto Marina znajdują się w zasadzie na każdym kroku.

Playa Malapesquera / Playa Torrebermeja - mapa