Przewodnik turysty

Czy to pierwszy raz kiedy wynajmujesz wakacyjny dom bezpośrednio od właściciela?

W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości skontaktuj się z nami albo przejdź do sekcji Najczęściej zadawanych pytań poniżej.

Oto kilka wskazówek w jaki sposób możesz sprawić, że Twoja transakcja wynajmu i płatności będzie bezpieczniejsza.
Tak jak w przypadku każdej firmy internetowej, istnieje ryzyko, że ludzie będą próbować wykorzystać zaufanie,na które tak ciężko pracowaliśmy.
Wakacje-Hiszpania.pl dołożyło wszelkich starań, aby zaangażować wszelkie możliwe środki i uniemożliwić wykorzystanie dobrej woli naszych klientów. Jeśli będziesz kierował się tymi wskazówkami oraz oczywiście zdrowym rozsądkiem jesteś na dobrej drodze do zorganizowania bezpiecznej rezerwacji a tym samym udanych wakacji.

Bezpieczeństwo

www.wakacje-hiszpania.pl działa od 2002 roku i posiada ponad 2 549 ogłoszeń nieruchomości. Prowadzimy rejestr każdej nieruchomości i właściciela. Jeżeli wielokrotnie otrzymujemy skargi na konkretnego właściciela, jego konto zostaje natychmiast wyłączone. Zależy nam na reklamowaniu nieruchomości, przy których mamy pewność, że nasi goście będą w dobrych rękach.

Właściciele są zobowiązani do przestrzegania rygorystycznych przepisów (w tym wysłania nam szczegółowego dowodu własności), które muszą zaakceptować, zanim będą mogli dodać swoją nieruchomość na stronie. Są też świadomi, że www.wakacje-hiszpania.pl nie akceptuje żadnych skarg. Ponadto właściciele są zobowiązani do płatności za reklamę na www.wakacje-hiszpania.pl za rok z góry, więc osoba, która planuje oszustwo najpierw musi zapłacić.
Należy pamiętać, że właściciele lub zarządcy nieruchomości mogą być ofiarą kradzieży tożsamości, zwanej również phishingiem.
Nasi właściciele i agenci zazwyczaj komunikują się z najemcami poprzez swoje osobiste konta e-mail, które nie są objęte zabezpieczeniami Wakacje-Hiszpania.pl. Osobiste konta e-mailowe to potencjalne miejsca występowania phishingu. Phishing dzieje się wtedy, gdy przestępca włamuje się na konto właściciela domu do wynajęcia lub agenta. Phisher kontrolując przejęte konto podaje się za właściciela udostępniając najemcy swoje dane bankowe w celu dokonania przelewu za rezerwację. Aby uchronić się przed taką sytuacją jest kilka rzeczy, które radzimy Ci sprawdzić przed dokonaniem płatności.
 • Nie płać gotówką z góry ani za pomocą przelewów błyskawicznych oferowanych przez Western Union czy Money Gram
 • Zanim zapłacisz porozmawiaj z ogłoszeniodawcą telefonicznie dzwoniąc na numer podany w ogłoszeniu .
 • Sprawdź czy imię używane w e-mailu zgadza się z tym na stronie
 • Dokonując przelewu bankowego upewnij się, że posiadacz rachunku odpowiada nazwie w internecie
 • Upewnij się, że konto bankowe znajduje się w tym samym państwie, z którego pochodzi właściciel
 • Sprawdź kalendarz wolnych terminów aby upewnić się, że dom jest wolny podczas interesującego Cię okresu
 • Postępuj zgodnie z zasadami płatności podanymi na stronie ogłoszenia
 • Zalecamy dokonywanie płatności za pomocą karty kredytowej, Paypal lub przelewu bankowego
 • Płacenie kartą kredytową jest na tyle bezpieczne, że oferowane jest tzw. obciążenie zwrotne jeżeli byłby jakikolwiek problem z rezerwacją/li>

Jeśli nadal nie masz pewności co do wynajmu wakacyjnego domu od prywatnego właściciela skontaktuj się z nami za pośrednictwem e-maila lub telefonicznie.

Podróż

Nie ma ustalonej standardowej procedury dokonywania płatności, jednakże większość z użytkowników korzysta z poniższych metod
 • Od 20 do 50% kwoty jest opłacane w dniu rezerwacji
 • Reszta kwoty jest opłacana na 3 do 10 tygodni przed przyjazdem
Możesz również zostać poproszony o wpłacenie zwrotnego depozytu w dniu przyjazdu, w przypadku uszkodzenia zawartości nieruchomości. Większość właścicieli prosi o dokonanie przelewu bankowego. Niektórzy akceptują czeki podczas gdy coraz więcej z nich zakłada swoje konta paypal, aby klienci mieli możliwość płacenia kartą kredytową.
Jeśli spodobał Ci się jakiś wakacyjny dom i wysłałeś zapytanie do właściciela, to w ciągu dwóch dni otrzymasz wiadomość z bezpośrednim linkiem do nieruchomości, którą byłeś zainteresowany, abyś mógł bez problemu do niej wrócić. Jeżeli do tego momentu nie otrzymałeś odpowiedzi od właściciela, pomożemy Ci się z nim skontaktować.
Pamiętaj, aby podać prawidłowy adres e-mail i numer telefonu z numerem kierunkowym kraju, tak aby właściciel mógł się z Tobą skontaktować.
Jeżeli wynająłeś dom na wakacje, może Ci się także przydać samochód, aby bez przeszkód odkrywać piękną Hiszpanię. Oferujemy tanie samochody do wynajęcia w ponad 80 miejscach w Hiszpanii. Wystarczy, że klikniesz na poniższy link, aby sprawdzić ceny i wynająć samochód
Jeśli używasz www.wakacje-hiszpania.pl to prawdopodobnie znajdziesz kilka domów, które zwrócą Twoją uwagę. Stworzyliśmy łatwy sposób abyś miał wszystkie ciekawe oferty w jednym miejscu, byś nie musiał szukać ich za każdym razem gdy korzystasz z naszego serwisu.
Możesz stworzyć swoją listę ulubionych klikając na “dodaj do ulubionych” w ogłoszeniu na www.wakacje-hiszpania.pl, możesz otworzyć listę, modyfikować ją dodając nieruchomości, które Cię interesują lub usuwając inne, a nawet wysyłać je do rodziny lub znajomych.
Jeżeli właściciel nieruchomości ma dostępne terminy w ciągu najbliższych 3 miesięcy może dodać swoje ogłoszenie do sekcji Last minute, gdzie możesz ją zarezerwować w niższej cenie w określonym okresie czasu.