Plaże Benalmadeny - Playa de Torrequebrada / Playa Las Yucas

Plaże Torrequebrada i Las Yucas różnią się od pozostałych plaż Benalmadeny, są rzadziej odwiedzane dzięki czemu nawet w upalny letni dzień będziecie mogli cieszyć się spokojem i chwilami intymności. Nie wspominając już o krystalicznie czystej wodzie. 

Playa Torrequebrada

Plaża Torrequebrada, Benalmadena

Zaczyna się tuż pod kasynem Torrequebrada. Można do niej dotrzeć od strony plaży Torrevigia albo zejść bezpośrednio od strony drogi. Sama plaża Torrequebrada jest dość niewielka, mierzy tylko 100 metrów długości i 20 szerokości, ale kamieniste nabrzeże ciągnące się aż to plaży las Yucas jest wystarczająco szerokie aby pomieścić ręczniki czy leżaki tych pragnących więcej odosobnienia, albo chcących po prostu moczyć kończyny bezpośrednio w morzu :)

Nawet jeśli Wasze stopy są wyjątkowo wytrzymałe, jeśli chcecie się kąpać radziłabym zaopatrzyć się w buty do chodzenia po wodzie. Ta plaża jest dość kamienista, zwłaszcza podążając w stronę Las Yucas, poza tym sporo tu skałek i ukrytych pomiędzy nimi jeżowców, należy uważać. 

Ta część plaży jest popularna właśnie wśród poszukiwaczy ukrywających się żyjątek i snorkelingu. Woda tu jest krystalicznie czysta i dobrze widać co się w niej dzieje nawet bez zanurzania!  

 Plaża Torrequebrada, Benalmadena

Tak jak wcześniej wspomniałam, ta plaża nie należy do bardzo popularnych. Nie ma bezpośredniego dostępu do promenady, co dostęp do niej czyni nieco utrudnionym, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych. Brak tu też dostępu do jakichkolwiek usług, poza prysznicami i koszami na śmieci. Leżaki, parasole i jedzenie powinniście zabrać ze sobą. Z drugiej strony niedaleko, na plaży Torrevigia znajdują się dwie restauracje.

Na plaży Torrequebrada znajduje się wejście na drewnianą ścieżkę, z której można podziwiać widoki na okolicę, wędkujących oraz opalających się na skałach plażowiczów. Ścieżka prowadzi bezpośrednio do plaży Las Yucas. 

Playa Las Yucas

Jest odzielona od plaży Torrequebrada wąskim pasem kamienistego nabrzeża, plaża Las Yucas chociaż wcale nie mniej kamienista ma niezwykły urok. Jej nazwa pochodzi prawdopodobnie od kilkunastu drzew jukowych, które chronią część plaży od drogi, tworząc w ten sposób naturalną osłonę przed hałasem. 

Plaża Las Yucas, Benalmadena

Jest nieco większa od swojej poprzedniczki, bo mierzy 300 metrów długości i 15 szerokości. Brak tu większości udogodnień takich jak toalety, restauracje czy chociażby kiosk z napojami, znajdziecie tu natomiast prysznice oraz leżaki i parasole do wynajęcia. Warto, też wspomnieć, że plaża jest regularnie sprzątana. 

Playa Las Yucas to w zasadzie mieszanka kamienistej plaży z połaciami drobnego, ciemnego piasku. Można powiedzieć, że znajduje się pomiędzy klifami, dlatego aby do niej dotrzeć należy zejść po dosyć stromych schodkach w dół.  

Plaża Las Yucas, Benalmadena

Playa Torrequebrada / Playa Las Yucas - mapa