Plaże Benalmadeny - Playa Fuente de la Salud

Fuente de la Salud to najbardziej na wschód położona plaża Benalmadeny, odziela ona tę miejscowość od sąsiedniego Torremolinos. Jest jedną z najbardziej popularnych ze względu na jej centryczne położenie i fakt, że sąsiaduje z portem. 

Plaża Fuente de la Salud 

Plaża Fuente de la Salud, Benalmadena

Fuente de la Salud to w wolnym tłumaczeniu źródło zdrowia. Nazwa musi mieć coś w sobie, bo ta plaża jest szczególnie zatłoczona w okresie letnim. Jeśli chcecie znaleźć sobie dogodne miejsce, lepiej wyjść z domu nieco wcześniej, zwłaszcza, że plaża nie należy do największych. Mierzy 160 metrów długości i 80 szerokości i po brzegi usiana jest jest hamakami i parasolami. 

Ciemny, gruboziarnisty piasek, tak typowy dla tej części wybrzeża Morza Śródziemnego wypełnia się przeważnie turystami oraz rodzinami z dziećmi wynajmującymi pobliskie apartamenty na wakacje w Benalmadenie, ale także tymi preferującymi sporty wodne. Na plaży znajduje się wypożyczalnia rowerów wodnych, kajaków, desek do uprawiania SUP czy żaglówek. I tak kolejno, cena wynajęcia rowera wodnego dla 4 osób to 20 euro za godzinę, za godzinny wynajem kajaka zapłacimy 9 euro, 10 euro za godzinę na desce SUP i 100 euro za wynajem łódki wraz z instruktorem, tym razem na dwie godziny. 

Trzeba też wspomnieć, że ta plaża jest bardzo popularna wśród artystów. Często przechodząc po promenadzie natraficie na spektakularne piaskowe rzeźby znajdujące się przeważnie pod palmami, w sąsiedzctwie Chiringuito Rafael.

Plaża Fuente de la Salud, Benalmadena 

 Usługi

Jak to mówią, do wyboru do koloru. Po pierwsze zanim wyjdziecie na pasaż wiodący do Torremolinos, możecie bez problemu wziąć prysznic, bo plaża dysponuje licznymi prysznicami. Inne udogodnienia to dobry dostęp dla osób niepełnosprawnych, toalety, kosze na śmieci, drewniane chodniczki, oprócz tego plaża jest regularnie czyszczona. 

Jeśli chodzi o pobliskie bary i restauracje, to macie większość z nich na odległośc kilkunastu metrów. Burger King znajdujący się niemalże na plaży zdaje się królować wśród wygłodniałych plażowiczów.

Ci preferujący ryby i owoce morza mogą zajrzeć do wspomnianej już restauracji - Chiringuito Rafael. Ceny nie są przesadzone, np. za sałatkę zapłacimy około 5-6 euro, paella dla dwóch osób to wydatek 25 euro a na smażone kalamary wydamy 8 euro.

Jest 9 rano, zajęliście pierwsze miejsce na najlepszym hamaku ale nie zdążyliście zjeść śniadania? W kawiarni Sofli, znajdującej się przy wejściu na plażę za kanapkę, sok pomarańczowy i kawę zapłacicie 3,50 euro, to też dobre miejsce na orzeźwiającą cañę czy tinto de verano.

Restauracje portowe oferują różne kuchnie, te znajdujące się najbliżej Fuente de la Salud to Tex-Mex oferująca kuchnię meksykańską czy popularna La Rubia z kuchnią międzynarodową. 

Chiringuito Rafael, Plaża Fuente de la Salud, Benalmadena

Jak dotrzeć?

Jako, że plaża leży w bezpośrednim sąsiedztwie Puerto Marina znalezienie jej jest dziecinne proste. Wystarczy, że skierujecie się do portu (dojazd do niego jest świetnie oznaczony jadąc w zasadzie z każdego punktu w Benalmadenie), miniecie wszystkie bary i restauracje i wyjdziecie na paseo maritimo. Tuż za Burger Kingiem znajduje się plaża Fuente de la Salud. 

Jeśli przyjeżdżacie autem, płatny parking znajduje się naprzeciwko barów Monet, Maracas, Mombasa, po prawej stronie plaży. Możecie też spróbować zaparkować nieco dalej, tuż przy wejściu do portu.

Playa Fuente de la Salud - mapa