Plaże Benalmadeny - Playa Torrevigía

Torrevigía to niewielka plaża znajdująca się pomiędzy plażami Arroyo de la Miel i Torrequebrada. Otoczona zabudowaniami i kilkoma naprawdę dobrymi restauracjami jest popularnym miejscem niedzielnych wypadów.

Torrevigía

Plaża Torrevigia, Benalmadena

Łatwy dostęp pieszo i centralne położenie sprawia, że to jedna z najbardziej popularnych plaż w tej części Benalmadeny. Otoczona kompleksem hotelowym kasyna Torrequebrada, jest często odwiedzana przez turystów, którzy którzy wybrali dom na wakacje w Benalmadenie, ale nie tylko. Lokalne rodziny wybierają to miejsce ze względu na spokojne wody i dostęp do dużej ilości udogodnień.

Plaża nie jest duża bo mierzy tylko 200 metrów długości i około 40-45 metrów szerokości, dlatego aby zająć sobie wygodnie miejsce trzeba przyjechać wcześniej.

Jako, że dno jest nieco kamieniste, woda jest krystaliczna a w słoneczne dni turkusowa. Wiele osób zabiera ze sobą sprzęt do nurkowania z rurką i spędza dzień na podgladaniu życia krabów, ukwiałów, skorupiaków, jeżowców i rybek.

 Plaża Torrevigia, Benalmadena

Tych ostatnich jest tu pod dostatkiem, dlatego to miejsce bardzo często wypełnia się cierpliwymi wędkarzami spędzającymi tu dosłownie całe dnie.

Plaża Torrevigia nie istniała praktycznie jeszcze 20 lat temu, w latach 90. po robotach w tej okolicy wybrzeża, zreformowano i powiększono tę część. Piasek jest gruboziarnisty, ciemny, żwirowaty.

 Usługi

Plaża Torrevigia, Benalmadena

Chociaż plaża jest nieduża oferuje wszelkiego rodzaju usługi i udogodnienia. Wynajem leżaków i parasoli, prysznice, kosze na śmieci, plaża jest regularnie czyszczona i ma dostęp do promenady (co ułatwia dostęp osobom niepełnosprawnym).

Jednym z plusów, dzięki któremu wielu wybiera tę plażę są jej restauracje i beachbary. Jeśli chodzi o restaurację to La Cala, z której rozciąga się czarujący widok na plażę i morze, jest bardzo często polecana i zawsze dobrze oceniana. Taras, świetny serwis i dobre jedzenie przyciągają miejscowych i turystów. Ceny są wyższe niż w innych chiringuitos, ale nie przesadzone. Na przykład za tartara z tuńczykiem i papają zapłacimy 7,5€, grillowany entrykot to wydatek rzędu 16€, porcja smażonych rybek kosztuje natomiast 9€.

Bardzo przyjemny bar Salitos, znajdziecie idąc od strony hotelu Sunset Beach w stronę plaży, dzieli go od niej kilkadziesiąt metrów, które warto pokonać zwłaszcza w gorący dzień. Świetne widoki, białe płachty chroniące przed promieniami słonecznymi i uczucie bycia gdzieś w Afryce (przynajmniej ja miałam takie wrażenie :)) Obsługa jest miła, widoki boskie zwłaszcza o zachodzie słońca, kiedy niebo robi się różowawe a na stołach pojawiają się świeczki. Koniecznie spróbujcie pinacolady!

Na samej plaży mieści się bar-chiringuito Luna Beach Club, który z rana serwuje przekąski, wrapy, kanapki i sałatki, natomiast wieczorami specjalizuje się w grillowanych mięsach. Ceny nie są niskie, ale Luna w weekendy wypełniona jest po brzegi. Przykładowe ceny: sałatki - 12€, wołowa lasagna - 11,50€, ciasto czekoladowe - 6€. Wieczorami często organizowane są koncerty muzyki na żywo. To miejsce szczególnie polecane jest właśnie wtedy, oświetlone, z morzem w tle, warto wybrać się tu na romantyczną kolację zakończoną jednym z wielu dostępnych w karcie koktajli.

Jak dojechać?

Z Malagijadąc z centrum, Av. de Andalucia najlepiej jechać drogą wiodącą wzdłuż wybrzeża, czyli MA-21, która w Benalmadenie przekształca się w Av. Antonio Machado a ta w Carretera Cadiz. Kierując się nią w stronę Fuengiroli miniecie dwa ronda, pierwsze z wiatraczkami, drugie tuż obok McDonald's po prawej. Powinniście zwrócić uwagę na Hotel Sunset Beach, na kolejnym rondzie tuż przed hotelem należy zawrócić i skręcić w prawo w zjazd kierujący się w dół do plaży - to ulica to calle Torrevigia. Kontynuując tą drogą dojedziecie do parkingu gdzie powinniście zostawić auto. Do plaży dojdziecie idąc promenadą prosto, po drodze miniecie bar Salitos i restaurację La Cala.