Plaże Benalmadeny - Playa La Viborilla

Plaża La Viborilla to prawdziwa niespodzianka i uwierzcie mi, będziecie zaskoczeni i to bardzo pozytywnie. Ukryta pomiędzy mnóstwem palm i zarośli zatoczka to zdecydowanie najpiękniejsza plaża należąca do wybrzeża Benalmadeny.

O plaży La Viborilla

Plaża La Viborilla, Benalmadena

Wydaje się, że jedynym minusem tej plaży jest fakt, że jest dosyć mała, chociaż może właśnie dlatego ma taki urok.  Mierzy 100 metrów długości i około 10-15 metrów szerokości, zależnie od miejsca pomiaru. Jeśli lubicie długie spacery wzdłuż brzegu, to powinniście wybrać np. plażę Santa Ana. Z drugiej strony to perfekcyjne miejsce dla każdego, kogo interesuje podglądanie życia podwodnych żyjątek, nie zapomnijcie okularów i rurki do nurkowania, na pewno się przyda.

Plaża La Viborilla, Benalmadena

Otoczona jest z jednej strony klifem z drugiej stromymi skałkami, mamy wrażenie, że znajdujemy się na rajskiej wyspie gdzieś na Morzu Karaibskim. Tylko żwirowaty piasek przypomina o tym, że jesteśmy w Andaluzji. Bujna roślinność sprawia, że plaża jest praktycznie niewidoczna od strony drogi. 

Dzięki spokojnemu morzu i niezbyt wielkim falom plaża popularna jest wśród rodzin z dziećmi spędzającymi wakacje w Benalmadenie i tych szukających spokoju. 

Tuż obok plaży, pomiędzy klifami, znajdują się ukryte maleńkie zatoczki, do których praktycznie nie ma dojścia od strony lądu. 

Usługi

Plaża La Viborilla, Benalmadena

Tak jak wszystkie plaże Benalmadeny, la Viborilla oferuje praktycznie wszystkie możliwe udogodnienia. Znajdziecie tu prysznice, toalety, leżaki i parasole do wynajęcia, plaża jest regularnie sprzątana. 

W gąszczu palm i zarośli znajduje się jedyna restauracja na tej maleńkiej plaży - Restaurante La Viborilla. Nie trzeba chyba mówić, że widoki są niesamowite, zwłaszcza czekając na zachód słońca. Restauracja jak można przypuszczać specjalizuje się przede wszystkim w rybach i paellach. Ceny są nieco wyższe w porównaniu z innymi restauracjami na wybrzeżu, i tak: wędzone sardynki kosztują 6€, porcja paelli to koszt 12,5€, można skusić się na menu del dia, którego cena to 14,50€ (zestaw zawiera: sałatkę z sałatą, pomidorem i cebulą, filet wołowy z frytkami, chleb, 1 napój do wyboru oraz kawę) . Płatność kartą od 6€. Jeśli jesteście z dziećmi i chcecie je czymś zając polecam wysłąnie ich do salonu restauracji, na którego suficie znajduje się potężna kolekcja glinianych naczyń, liczenie ich zajmie im chwilę :)

Jeśli natomiast zatrzymujecie się w jednym z domów wakacyjnych w Benalmadenie, możecie przygotować swój własny prowiant i zabrać go na plażę.

 Jak dojechać?

Na początku trzeba wspomnieć, że osoby niepełnosprawne będą miały niemały problem, ze względu na to, że aby dojść do plaży należy zejść po dosyć stromych schodkach, nie ma możliwości zjechania np. wózkiem.

Do plaży można dojechać autobusem (M120 - Benalmadena - Fuengirola) lub samochodem. Z parkingiem nie powinno być problemu, ale jeśli chcecie się upewnić warto przyjechać nieco wcześniej. Należy jechać drogą wiodącą wzdłuż wybrzeża - MA-21, która w Benalmadenie przekształca się w Av. Antonio Machado a ta w Carretera Cadiz. Kierując się nią w stronę Fuengiroli miniecie kilka rond, powinniście minąć je wszystkie, po lewej stronie zobaczycie kasyno Torrequebrada, które też należy minąć. Jadąc dalej po prawej zobaczycie Flatotel, kilkadziesiąt metrów dalej zobaczycie zjazd - Nueva Torrequebrada, zjedźcie nim wprost do ronda, na którym powinniście skręcić w lewo. Po wyjeździe z tunelu możecie poszukać parkingu po prawej albo lewej stronie.

Plaża La Viborilla - mapa