Plaże Benalmadeny - Playa Malibú / Playa Arroyo Hondo / Playa Bonita

Ta położona w środkowej części Benalmadeny plaża zaczyna się tuż pod popularną restauracją El Embarcadero a kończy tuż za hotelem Playabonita. Spokojne wody i dostęp do usług sprawiają, że w miesiącach letnich ta plaża jest niezwykle popularna wśród turystów, pozostających w okolicznych domach wakacyjnych w Benalmadenie i lokalnych mieszkańców.

Plaże: Malibu, Arroyo Hondo, Playa Bonita

 Plaża Malibu, Plaża Arroyo Hondo, Plaża Bonita, Benalmadena

Trzy w jednym, bo to w zasadzie tylko jedna plaża, podzielona na kilka części małymi, wkraczającymi w morze cypelkami. Plaża Arroyo Hondo sąsiaduje z plażą La Viborilla na Zachodzie i plażą Torremuelle na Wschodzie. Cyple nie pozwalają wkraczać do mini zatoczek większym falom, co sprawia, że woda tu jest niezwykle spokojna, wręcz idealna do dziecięcych kąpieli. Rodziny spędzające tu weekendy to powszechny widok, także mieszkańcy osiedla Torremuelle i goście hotelu Playa Bonita często wybierają to miejsce na plażowanie.

Wszystkie trzy mierzą wspólnie 610 metrów długości i 15-20 metrów szerokości, w zależności od odcinka. Piasek jest ciemny i gruboziarnisty, w niektórych miejscach żwirowaty. Gdzieniegdzie z wody wystają większe i mniejsze skały, dlatego warto zwrócić uwagę gdzie stąpamy.

Plaża Arroyo Hondo, Benalmadena

 Usługi

Zacznijmy od tego, że plaża ta nie ma dostępu do promenady, co sprawia, że dostęp dla osób niepełnosprawnych jest utrudniony.

Na miejscu będziemy mogli wynająć leżaki i parasole, dostępne są też prysznice i toalety. Plaża jest systematycznie sprzątana, a sami wizytujący swoje śmieci powinni zostawiać w szeregu koszy na śmieci ustawionych wzdłuż plaży.

Jeśli chodzi o miejsca parkingowe, wzdłuż ulicy, zaczynając od restauracji El Embarcadero ciągnie się pas drogi, gdzie można zostawić auto. Jako, że to popularna plaża warto przyjechać wcześniej aby zapewnić sobie miejsce. 

Na plaży znajduje się kilka restauracji i chiringuitos. El Embarcadero cieszy się popularnością ze względu na swoje położenie, oferuje absolutnie przepiękne widoki na morze. Serwuje dania typowej kuchni śródziemnomorskiej: ryby, owoce morza oraz różnego rodzaju dania mięsne. 

Inną opcją jest bar Malibu, który oferuje przekąski i drinki.

Bardzo popularną restauracją jest ukryty pomiędzy bujną roślinnością El Parador II. Chiringuito specjalizujące się w świeżych owocach morza, w porze obiadowej pełne wygłodniałych plażowiczów. Dobry stosunek jakości do ceny, jak mawiają Hiszpanie: bueno, bonito, barato (dobrze, ładnie, tanio).

 Restauracja El Embarcadero, Playa Malibu, Benalmadena

 Jak dojechać?

Do plaży można dojechać autobusem (M120 - Benalmadena - Fuengirola) lub samochodem. Z parkingiem nie powinno być problemu, ale jeśli chcecie się upewnić warto przyjechać nieco wcześniej. Należy jechać drogą wiodącą wzdłuż wybrzeża - MA-21, która w Benalmadenie przekształca się w Av. Antonio Machado a ta w Carretera Cadiz. Kierując się nią w stronę Fuengiroli miniecie kilka rond, powinniście minąć je wszystkie, po lewej stronie zobaczycie kasyno Torrequebrada, które też należy minąć. Dojedziecie do zjazdu na osiedle Torremuelle, należy jechać prosto do ronda i skręcić na nim w lewo aby przejechać pod drogą, tam natraficie na kolejne rondo, na którym należy jechać prosto, wjeżdżając w Av. de la Armada. Dojedziecie do kolejnego ronda, a naprzeciwko zobaczycie hotel Playa Bonita. Możecie zaparkować na tutejszym parkingu albo wyjechać na główną drogę i starać się zaparkować w miejscach oznaczonych wzdłuż niej.

Plaże: Malibu, Arroyo Hondo, Playa Bonita - mapa