Plaża Benalnatura - jedyna plaża nudystów w Benalmadenie

Położona pomiędzy plażami La Viborilla i Las Yucas, plaża Benalnatura to jedyna plaża nudystów leżąca w obrębie Benalmadeny. Spokój, szacunek i relaks - tak to miejsce opisują bywalcy.

O plaży Benalnatura

 Plaża nudystów

Do plaży można dostać się jedynie za pośrednictwem otoczonych przez bujną roślinność schodów wiodących do ukrytego wśród palm beach baru. Rozebranie się jest obowiązkowe, a ochroniarz pilnujący wejscią zabroni go tym poniżej 18 roku życia.

Plaża to w zasadzie zatoczka mierząca 100 metrów o szerokości około 40 metrów. Otoczona skalistymi klifami z obu stron i gęstym laskiem stanowi doskonałą odskocznię od otaczającego świata i oczu ciekawskich. Chociaż plaża La Viborilla znajduje się tylko 200 metrów dalej i prowadzi do niej osadzony na skałach chodnik, nie ma innego wejścia niż te przy chiringuito. 

Plażę pokrywa gruboziarnisty piasek, który czasem kaleczy stopy, wiec lepiej zaopatrzyć się w specjalne buty do chodzenia po wodzie. Nie ma zbyt wielu fal, woda jest czysta i nadaje się do uprawiania snorkelingu. 

Minusami Benalnatury może być fakt, że jest tam mało miejsca, a w weekendy wypełnia się po brzegi. Narzeka się też, że woda jest bardzo zimna, czasem lodowata, warto wziąć to pod uwagę planując dzień.

 Usługi

Nie ma problemu z parkingiem, ale jako, że jedyny dostęp do plaży wiedzie przez schody, nie jest to miejsce przyjazne wózkom. 

Na plaży znajdziecie prysznice i toalety, nie ma tu natomiast możliwości wynajęcia leżaków ani parasoli więc te lepiej zabrać ze sobą z domu. Z drugiej strony to miejsce posiada grille oraz stoły, obiad zatem możecie przygotować sobie sami. Jeśli zamiast grillowania wolicie posiłki restauracyjne zajrzyjcie do jedynego na tej plaży chiringuito. Zostaniecie obsłużeni tylko i wyłącznie jeśli jesteście nago, swoją drogą na całej plaży jest mnóstwo znaków zakazujących odzieży. W restauracji możecie zamówić różnego rodzaju sałatki - ich cena waha się w granicach od 4 do 8€, hamburgery (4,5 - 6,5€), dania mięsne (4-7€) oraz rybne (6-10€). 

Dla pragnących jeszcze więcej raleksu, plaża oferuje też usługi masażysty...

Benalnatura, Plaża nudystów w Benalmadenie

Jak dojechać?

Do plaży można dojechać autobusem (M120 - Benalmadena - Fuengirola) lub samochodem. Z parkingiem nie powinno być problemu, ale jeśli chcecie się upewnić warto przyjechać nieco wcześniej. Należy jechać drogą wiodącą wzdłuż wybrzeża - MA-21, która w Benalmadenie przekształca się w Av. Antonio Machado a ta w Carretera Cadiz. Kierując się nią w stronę Fuengiroli miniecie kilka rond, powinniście minąć je wszystkie, po lewej stronie zobaczycie kasyno Torrequebrada, które też należy minąć. Jadąc dalej po prawej zobaczycie Flatotel, kilkadziesiąt metrów dalej zobaczycie zjazd - Nueva Torrequebrada, zjedźcie nim wprost do ronda, na którym powinniście skręcić w lewo. Po wyjeździe z tunelu możecie poszukać parkingu po prawej albo lewej stronie. Benalnatura znajduje się po lewej stronie.

Plaża Benalnatura - mapa