Wyróżnione domy wakacyjne w w Hiszpanii

Twój obszerny przewodnik turystyczny po Hiszpanii - Znajdź wszystko w jednym miejscu!

Hiszpania jest jednym z najpiękniejszych a jednocześnie najbardziej różnorodnych krajów na świecie. Dwa powiedzenia często odnoszące się do  tego kraju  to: "Afryka zaczyna się w Pirenejach" i "Hiszpania jest inna". Pierwsze przypisuje się Alexandrowi Dumasowi, natomiast drugie wyszło "z ust"  hiszpańskich biur podróży. Oba zdecydowanie trafione.

Hiszpania jest inna. Hiszpania jest wyjątkowa. Podsumować kraj tak geograficznie i kulturowo zróżnicowany jest praktycznie niemożliwe. Ta unikalna cecha sprawia, że Hiszpania jest tak wyjątkowa. To to, co sprawia, że miliony ludzi odwiedzają ją i wracają rok po roku. Hiszpania od lat plasuje się w czołówce najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych. Nietrudno zgadnąć dlaczego. Imponujący tygiel kultur, przebogata historia i zachwycająca przyroda. Hiszpania rozkochuje w sobie od pierwszego wejrzenia. 

Wakacje-Hiszpania.pl zebrała wiele informacji turystycznych związanych z podróżowaniem do Hiszpanii. Dzięki szeregowi filmów w jakści HD, szczegółowych opisów  porad na temat tego, co warto odwiedzić i robić będąc w Hiszpanii, stworzyliśmy bazę wiedzy przydatną dla każdego podróżnika czy turysty. Niezależnie od Twoich preferencji, jesteśmy pewni, że informacja turystyczna zebrana na naszej stronie pomoże Ci przygotować się na idealne wakacje w Hiszpanii.
 

Położenie

Hiszpania jest czwartym co do wielkości krajem w Europie i obejmuje około 504.782 km2. Składa się z części lądowej - Półwyspu Iberyjskiego, Balearów na Morzu Śródziemnym i Wysp Kanaryjskich na Atlantyku. Hiszpania zajmuje 84% z Półwyspu Iberyjskiego z przepiękną linią przegow rozciągającą się wzdłuż Morza Śródziemnego i Atlantyku.


Zaskakującą ciekawostką jest fakt, że Hiszpania, zaraz po Szwajcarii,  jest drugim najbardziej górzystym krajem w Europie. To zróżnicowanie geograficzne oferuje szereg zróżnicowanych atrakcji wypoczynkowych, to nie tylko słoneczne wakacje na piaszczystej plaży i dzban sangrii. Hiszpania ma do zaoferowania znacznie więcej.


Godnym uwagi jest, że 9,1% powierzchni Hiszpanii to objęte ochroną Parki Narodowe. Aż 41% Wysp Kanaryjskich, 21,5% Katalonii i prawie 19% Andaluzji to obszary chronione.


Andaluzja jest drugim co do wielkości regionem autonomicznym i stanowi 36% obszaru chronionego Hiszpanii. Te obszary chronionego krajobrazu zapewniają doskonałe siedliska dla różnorodnej flory i fauny.


San Sebastian in Guipúzcoa, Spain


Kultura

Hiszpania była okupowana przez Arabów przez ponad 700 lat. Pozostawili oni po sobie bogactwo specyficznego typu budowli, mnóstwo przykładów postępu technicznego w zakresie rolnictwa i uprawy. Niektóre z kanałów nawadniających, które są często częścią dzisiejszych krajobrazów są spuścizną tamtych czasów.
 

Największy rozkwit Hiszpanii przypadł na czasy Rekonkwisty, kolonizacji Ameryk i napływ złota i srebra z kolonii. Dowodem jest budowa wspaniałych kościołów i pałaców, nawet w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, jako oznak bogactwa i dostatku.


Madryt i Barcelona to doskonale znane kierunki, szczególnie popularne na krótkie weekendowe pobyty, ale to nie jedyne miasta warte uwagi. Sewilla, Burgos, Walencja, Malaga, San Sebastian, Granada, Kordba to tylko kilka... nie wspominając już o urokliwych hiszpańskich wioskach, które naprawdę warto odkryć.


Kraj ten jest podzielony na regiony z własną, odrębną kulturą, kuchnią a w niektórych przypadkach własnymi językami.

Ludzie


Hiszpanie mają bardzo wyrazisty charakter.  Ze swoją radością życia i optymizmem, bardzo często różnią się od swoich europejskich sąsiadów. Populacja liczy ponad 45 milionów ludzi, z czego 74% mówi w kastylijskiej odmianie hiszpańskiego, 17% posługuje się katalońskim, 7% galicyjskim i 2% mówi w języku Basków. 

Około 11% mieszkańców to obcokrajowcy. 96% ludności Hiszpanii jest rzymskokatolicka, pozostali to chrześcijanie lub muzułmanie.

 

Rzeczy do zrobienia

Ciekawe miejsca do zobaczenia w Hiszpanii