Nerja i jej plaże - przewodnik po pięknych plażach Nerjy

Nerja jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na wybrzeżu Costa del Sol. Nie ma sie co dziwić, bo jako jedno z niewielu miejsc przy turystyczno-wypoczynkowym boomie udało mu się zachować tradycyjną atmosferę dawnych, rybackich miejscowości. Kurort charakteryzują wąskie, śnieżnobiałe domki oraz przyjemna temperatura przez cały rok. 

Nerja kojarzona jest często z Balkonu Europy, dawną muzułmańską fortecą, która dziś jest tarasem widokowym oferującym niesamowitą scenerię. 

Acantillados de Maro

Kolejną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych, prawdopodobnie najpopularniejszą w regionie, są słynne jaskinie w Nerja, miejsce którego nie można pominąć!

Woda od zawsze odgrywała wielką rolę w historii Nerjy, stąd też jej nazwa - "Narixa" to po arabsku "obfity strumień.

Krajobraz wybrzeża jest panoramą kontrastów, z długimi, piaszczystymi plażami jak El Playazo do bardziej miejskich plaż jak Torrecilla i Calahonda i majestatycznych plaż Burriana i Maro. Zaplanujcie wakacje, na pewno znajdziecie domy wakacyjne i apartamenty w Nerja, a będziecie cieszyć się niezapomnianym pobytem w jednym z najpiękniejszych miast Andaluzji.

Przewodnik po plażach Nerjy

W granicach Nerjy znajduje się 12 plaż, my dodaliśmy do listy jeszcze 3: Playa Alberquillas, Las Calas del Pino i Playa El Cañuelo. Wszystkie trzy mieszczą się blisko i zdecydowanie są warte odwiedzenia. 

Tuż za miasteczkiem Maro zaczyna się rezerwat naturalny Acantilados de Maro, to tu znajdziecie jedne z najpiękniejszych plaż w Hiszpanii.

Playa de Burriana 

Burriana beach, the view from the sea

Burriana jest bez wątpienia najbardziej znaną i najbardziej kochaną plażą Nerjy. Stała się bardzo popularnym miejscem odkąd serial "Verano Azul" zaczęto kręcić właśnie tam.

Sporty wodne, restauracje, bary... na plaży Burriana znajdziecie wszystko co niezbędne, by spędzić idealny dzień na plaży, a pewnie jeszcze więcej.

Playa de Maro - Plaża Maro

Waterfall near Maro beach

Konsekwentnie ogłaszana jedną z najpiękniejszych plaż w Hiszpanii. Plaża Maro to prawdziwy raj.

Ziemia ukrytych wodospadów, podwodnych jaskiń i jedne z najlepszych miejsc do snorkelingu w okolicy, wszystko to w odległości kilku kilometrów od Nerjy.

La Caleta de Maro

La Caleta de Maro beach, Maro

Młodsza siostra plaży Maro, La Caleta de Maro jest mniej znaną, cichszą zatoczką tuż obok Playa de Maro. Odzież jest opcjonalna, nie jest tłoczno, spotkamy tu przeważnie miejscowych, wizyta w La Caleta de Maro jest wysoce rekomendowana.

Playa de Alberquillas  

View from Alberquillas beach, Nerja

Położony zaledwie dziesięć kilometrów od centrum miasta, plaża Alberquillas wygląda jak inny świat.

Wyjątkowo czysta i położona na terenie rezerwat przyrody Acantilados de Maro, jest jedną z najbardziej polecanych plaży w Nerja.

Las Calas del Pino 

Snorkelling Nerja - Maro
Las Calas del Pino czyli zatoczki sosnowe, to plaża mieszcząca się w sercu rezerwatu Acantilados de Maro. Krystalicznie czyste wody, świetne nurkowanie z rurką i dostęp, który jest wystarczająco skomplikowany aby do powstrzymać większość odwiedzających...  

Jest to jedno z tych miejsc, które chce się odwiedzić podczas idealnych wakacji, zatrzymując się w cudownym apartamencie w Nerja.

Playa El Cañuelo 

Playa el Canuelo, Costa del Sol
Nie znajdziecie w pobliżu miejsc piękniejszych niż Playa El Cañuelo. Znajdująca się na granicy Malagi i Granady, El Cañuelo to fantastyczna plaża dla rodzin. Świetne miejsce do uprawiania snorkelingu, osłoniętę wody i jednej z najlepszych scenerii na wybrzeżu.

Playa Playazo 

Playa El Playazo, Nerja
Playazo jak sama nazwa wskazuje to największa i najbardziej zachodnio położona plaża Nerjy. Jesli szukacie miejsca na ucieczkę od miejskiego gwaru to El Playazo będzie idealna, zwłaszcza, że można tam z łatwością dojść pieszo z centrum.

Playa El Chucho 

Playa El Chucho, El Chucho beach, Nerja
El Chucho znajduje się pomiędzy plażami Playazo i Torrecillas. To ostatnia plaża po zachodniej stronie z dostepem do Paseo Maritimo nadmorskiej promenady. El Chucho mieści się w odległości krótkiego spaceru od wszystkich udogodnień i usług.

Playa de Torrecilla

Playa de Torrecilla, Torrecilla beach, Nerja
La playa de la Torrecilla to jedna z najbardziej popularnych plaż Nerjy. Bary, restauracje i innego rodzaju usługi na wyciagnięcie ręki.

Znajduje się bardzo blisko centrum miasta, co sprawia, że często jest tam wielu turystów.

Playa El Salón 

El Salon beach - Playa El Salon
Niewielka plaża najczęściej odwiedzana przez hiszpańskie rodziny. 

Plaża El Salón znajduje się na prawo od Balcón de Europa. Drogę dojazdową można łatwo przegapić,ale dzięki temu nigdy nie jest tam "zbyt" tłoczno.

Playa de la Caletilla 

La Caletilla beach, Nerja
Znajdując się tuż pod Balcón de Europa, La Caletilla jest często traktowana jakos prywatna plaża, nic bardziej mylnego.

Najmniejsza plaża na liście, Caletilla ma tylko 50m i znana jest z tego, że znika podczas przypływu.

Playa de Calahonda 

View of Calahonda beach, Nerja

Jedna z najbardziej znanych plaż Nerjy. Playa de Calahonda zdaje się uświetniać każdą pocztówkę lub kalendarz z motywem tej miejscowości.

Leży tuż obok Balcón de Europa, po lewej stronie, nie można jej przegapić.

Playa El Chorrillo 

El Chorrillo beach, Nerja
Plaża El Chorrillo to nazwa nadana trzem zatoczkom znajdującym się tuż obok Playa de Calahonda. W spokojny dzień, te ukryte zatoczki będą fantastycznym miejscem na spędzenie leniwego dnia.

Playa de Carabeo 

Carabeo beach Nerja

Plaża Carabeo jest często pomijana, mimo że znajduje się w centrum miejscowości Nerja.  Dostęp po stromych schodach, który zniechęca większość turystów, powoduje, że nigdy nie ma tu tłoku.

Playa Carabeillo 

Carabeillo beach - Playa de Carabeillo

Jedna z najbardziej malowniczych ze wszystkich plaż Nerjy. Carabeillo jest ulubionym miejscem plażowania wielu miejscowych.

Otoczona bujną roślinnością, z czystą wodą i drobnym złotym piasku, plaża Carabeillo zdecydowanie przyciąga wzrok i powinna znaleźć się wysoko na waszej liście miejsc do odwiedzenia.

Mapa plaż w okolicach Nerjy

Poniżej przedstawiamy wszystkie wspomniane plaże, zebrane na mapie: