Plaża Maro - Playa de Maro, Nerja

Plaża Maro, Playa de Maro, znana też jako La Cala de Maro  jest jedną z najlepszych plaż w Hiszpanii, położoną w gminie Nerja. Krystalicznie czysta woda, łatwy dostęp i widoki nie do pobicia sprawiają, że dla wielu to jedno z ulubionych miejsc podczas letnich wakacji. Może warto wpisać ją na Waszą listę plaży, które warto odwiedzić w Maladze?

Playa de Maro jest łatwo dostępna z apartamentów położonych na klifach Maro. Pamiętajcie, że liczba miejsc parkingowych jest ograniczona. Sugerujemy, byście nie zabierali ze sobą za dużo bagażu, ponieważ być może trzeba będzie zostawić samochód trochę dalej i zejść na plażę. 

Plaża Maro - film

O plaży Maro

Sama plaża jest mieszanką żwiru i grubszego piasku, mierzy około 500m i ma około 20 metrów szerokości. Ta malownicza zatoka jest wciśnięta pomiędzy skały i grunty rolne, obrazka dopełniają górujące nad nią pozostałości wieży strażnicznej pochodzącej z czasów arabskich.

Plaża Maro - La Cala de Maro

Ciężko znaleźć bardziej sielankowe miejsce. Zatoczka należy do Los Acantilados de Maro - Cerro Gordo, pasa nadmorskiego obszaru chronionego, który rozciąga się do samego morza. Schodząc na plażę w oczy rzuca się niezwykłe bogactwo fauny i flory, spowodowane m.in. wieloletnim zakazem wędkowania na tym terenie.

Snorkeling na plaży Maro, La Cala de Maro 

To właśnie bogactwo ryb i morskich żyjątek oraz krystalicznie czysta woda sprawia, że to miejsce wybierane najczęściej przez miłośników nurkowania, zarówno tego amatorskiego z rurką jak tego z ciężkim sprzętem.

Na nurkowanie na plaży w Maro może zdecydować się cała rodzina, bo najlepsze miejsca do podglądania ryb znajdują się niedaleko brzegu. Wystarczy, że założycie maskę i zanurzycie się nieco, daję stuprocentową gwarancję, że zobaczycie nieco morskiego życia.

Wodospad na Playa de Maro

Snorkeling blisko plaży Maro, kaskada

Kilka rzek kończy tutaj swój bieg, dając początek spektakularnym wodospadom wpadającym prosto do morza, tak jak na przykład Río Guaro. Największe z nich to Cascada la Doncella i Cascada Grande de Maro. Pływanie kajakiem obok imponującego wodospadu na plaży Maro będzie niezapomnianym przeżyciem. Trasa pomiędzy Maro i Burrianą jest naprawdę niesamowita, bogata w przepiękne widoki, a do tego nie wymaga specjalnych umiejętności. 

Porowata wapienna skała, ta sama, która doprowadziła do powstania położonych niedaleko jaskiń w mieście Nerja, tworzy zapierającą dech w piersiach naturalną scenerię. Poszarpane skałki, podwodne groty i jaskinie oraz inne nabrzeżne formacje sprawiają, że  wycieczka kajakiem będzie niezapomnianym przeżyciem.

Sporty wodne - Maro Beach

Kajaki na plaży Maro można wynająć na godziny za pośrednictwem Salamandra Multiaventura (http://www.malaga-experience.com/newaventura), firmy autoryzowanej przez Urząd miejski w Nerja. Firma zatrudnia ekspertów, którzy mogą towarzyszyć Wam podczas spływu kajakowego. Cena wynajmu za godzinę to 7.60€. Jeśli uprawiacie inne sporty, np. paddle surf to bez problemu wypożyczycie tam sprzęt.  

Jeśli chodzi o dostępne na plaży usługi, to można liczyć na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Kiosk, restauracja, leżaki do wynajęcia, dostęp z udogodnieniem dla niepełnosprawnych, prysznice, toalety i ratownik podczas letnich miesięcy.

Jak dojechać?

Jeśli jedziecie samochodem od strony Nerjy to należy kierować się nadmorską drogą N340 i zjechać z niej do miejscowości Maro. Trzeba przejechać przez centrum wioski i tuż przed drogą, która zabierze Was z powrotem do N-340 będzie rondo. Wybierzcie pierwszy zjazd w prawo i podążajcie wąską drogą w dół. Jest to jedyny dostęp do plaży Maro. 

Szlak wzdłuż którego zaparkowane są zazwyczaj samochody plażowiczów schodzi stromo w kierunku plaży. Parkowanie nie powinno sprawić problemów. Latem i w weekendy wystarczy zostawić samochód nieco wyżej i zejść na plażę pieszo. Bawcie się dobrze na jednej z najbardziej spektakularnych plaż w Andaluzji!
 
Aby dowiedzieć się więcej o okolicznych kąpieliskach, zajrzyjcie do naszego przewodnika po najlepszych plażach w Nerja

Plaża Maro - mapa