Najlepsze plaże nudystów na Costa del Sol - Las Calas del Pino

Plaża mieści się w obrębie prowincji Malaga i klasyfikowana jest jako jedna z plaż Costa del Sol. Podobnie jak inne plaże należące do obszaru  Los Acantilados de Maro-Cerro Gordo Las Calas del Pino dają wrażenie bycia na bezludnej wyspie, zupełnie różne od pozostałych plaż wybrzeża.

Las Calas del Pino, Maro Nerja

Plaża nudystów

Ta plaża jest w zasadzie mieszana, znajdą się miłośnicy natury oraz Ci, którzy wolą pozostać w przynajmniej części ubrania. Nudyzm jest akceptowany, ludzie opalają się nago zwłaszcza wokół skały oddzielającej dwa odcinki plaży.

Sama plaża jest podzielona na dwie części, które oddzielone są od siebie upadłymi skałkami. Łatwo może przechodzić pomiędzy nimi.

Snorkelling Nerja - Maro

Jak w przypadku większości plaż w okolicy, Las Calas del Pino składa się ze żwiru i oferuje wyjątkowo czyste wody. Nurkowanie tutaj to nie lada doświadczenie. Natkniecie się na liczne skałki, jaskinie i inne podwodne cuda.

Plaża mierzy 350 metrów długości i 10 metrów szerokości.

Ryby na Playa las Calas del Pino

O Las Calas del Pino

Las Calas del Pino położona jest około 6 km na wschód od Nerjy jadąc w kierunku miejscowości Motril.

Jej piękno leży w odosobnieniu. 

W porównaniu do innych, nieco bardziej popularnych plaż, dostęp może być zaklasyfikowany jako "trudny". Nie można zjechać na plażę. Nie ma tu autobusów, które wożą turystów w górę i w dół tak jak w pobliskich el Cañuelo czy Cantarrijan. Trzeba iść pieszo, niestety nie ma innego sposobu. Chociaż to tylko około 200 metrów, ścieżka jest dość stroma, uważajcie zwłaszcza jeśli wybieracie się z małymi dziećmi.

Ścieżka wiodąca do Las Calas del Pino, Nerja

Dodatkowy wysiłek gwarantuje jednak, że ta plaża nie jest zatłoczona nawet w środku sezonu.

Jak dotrzeć do Las Calas del Pino? 

Jeśli jedziecie z Nerjy najłatwiejszym sposobem na dostanie się do Las Calas del Pino jest kierowanie się nadmorską drogą N340 w stronę Maro - kierunek Almuñécar/Motril. 

Plaża znajduje się pomiędzy plażą las Alberquillas i Torre del Pino. 

Jadąc po N340 wypatrujcie znaku z 299 km. Powinniście zobaczyć Torre del Pino - starą wieżę strażniczą. Możecie zaparkować gdziekolwiek po prawej stronie. Istnieje kilka ścieżek, które prowadzą w dół, wszystkie są dość strome. Najłatwiejsza jest ta, która znajduje się najbliżej wieży.

Należy pamiętać, że en Las Calas del Pino nie znajdziecie żadnych udogodnień ani usług. Wszystko musicie zabrać ze sobą. Krem do opalania, woda i parasol są niezbędne. Nie zapomnijcie też o maskach do nurkowania!

 Las Calas del Pino - mapa