Plaża Carabeillo - Playa Carabeillo, Nerja

O plaży Carabeillo 

Kolejna należąca do ulubionych plaż mieszkańców Nerjy i jedna z najbardziej malowniczych w okolicy. Nie ma żadnych wątpliwości, plaża Carabeillo to miejsce wyjątkowe...

Carabeillo beach - Playa de Carabeillo

Otoczona klifami i bujną roślinnością, ta plaża przypomina nieco zatoczkę żywcem wyjętą z jakiejś tropikalnej wyspy. Nic bardziej mylnego... ten mikro-raj znajduje się w odległości krókiego spaceru od Balcón de Europa

Plaża Carabeillo ma około 70m długości i 10m w szerokości. Składa się z ciemnego, grubego piasku i kamieni. Jest tam kilka wiekszych skał a także odcinek starej dróżki - Paseo de los Carabineros, na który możecie się wspiąć albo za którym możecie się schować szukając nieco odosobnienia :)

Lokalnej młodzeży okoliczne skały służą do skakania. Zawsze sprawdźcie głębokość wody zanim zamierzacie nurkować, tym bardziej, że w tym miejscu było już sporo wypadków, niektóre z tragicznymi skutkami.

Carabeillo beach, Playa de Carabeillo

Udogodnienia

Pomimo tego, że to plaża miejska, Carabeillo oferuje bardzo mało usług. Niemniej jednak znajdziecie tu prysznice, toalety oraz ratownika w pogotowiu w miesiącach letnich. Restauracje i bary znajdują się w odległości krótkiego spaceru, na sąsiedniej plaży Burriana nie będziecie mieć za to żadnych problemów ze znalezieniem miłego miejsca na obiad.

Jak dojechać do plaży Carabeillo?

Do plaży można dotrzeć tylko pieszo. Najprostszym sposobem jest pójść ulicą Carabeillo i zejść schodkami leżącymi równolegle do punktu widokowego - Mirador del Bendito. Należy zachować ostrożność bo schodki sa dosyć strome, to zejście nie nadaje się dla osób niepełnosprawnych. Innym sposobem jest przejście brzegiem od strony plaży Burriana. 

Parkowanie w tej okolicy jest bardzo trudne. Jeśli macie szczęście możecie zaparkować w centrum miasta, ale bezpłatne miejsce parkingowe jest dość ograniczone, tym bardziej w miesiącach letnich.

Więcej plaż w okolicy znajdziecie w przewodniku po plażach Nerjy

Plaża Carabeillo - mapa