Plaża Alberquillas - Playa de las Alberquillas, Nerja

Plaża Alberquillas albo Playa de las Alberquillas  leży w odległości około 10 kilometrów od centrum Nerjy, ale kiedy już znajdziecie się na miejscu wydaje się, że to inny świat. 

Playa de las Alberquillas jest jednym z tych miejsc, na których nigdy nie ma wielkiego ruchu, nawet w środku lata.

Dla tych, którzy chcą cieszyć się łonem natury w ciszy i spokoju powiem tylko jedno: plaża Alberquillas nie ma sobie równych.

La Cala de las Alberquillas

Alberquillas beach, Nerja

Plaża (Playa) odnosi się do 500 metrów piaszczystego pasa usytuowanego w Cala (czyli zatoczce) de las Alberquillas). Kiedy będziecie pytać o drogę albo szukać drogowskazów zawsze szukajcie zatoki. 

Zdjęcie poniżej przedstawia widok z góry na plażę - patrząc w kierunku wschodnim przez rezerwat przyrody Acantilados de Maro i do sąsiedniej plaży Las Calas del Pino.

View from Alberquillas beach, Nerja

Jako plaża znajduje się w rezerwacie przyrody - Paraje Natural Acantilados de Maro-Cerro Gordo woda jest bardzo czysta i jest mnóstwo ryb. Nurkowanie w okolicach zatoki jest fantastyczne. Istnieje wiele podwodnych jaskiń i formacji skalnych do zbadania.

Sama plaża mierzy około 400m długości i 20 m szerokości. To głównie kamyki i gruby ciemny piasek. 

Playa de las Alberquillas to plaża popularna wśród nudystów.

Usługi

Ze względu na status rezerwatu, próżno będziecie szukać tu udogodnień. W prowiant i wodę musicie się zaopatrzyć po drodze.

Shower on Alberquillas beach, Nerja

Jedyny stały obiekt, który tam znajdziecie, to prysznic stworzony nie przez kogo innego tylko, samą naturę... To górski strumyk mający tutaj swoje ujście.

Woda jest wyjątkowo czysta, ale też wyjątkowo zimna. Czy jest jednak coś lepszego w gorący, letni dzień?

Jak dojechać do plaży Alberquillas?

Jeśli jedziecie z Malagi, zjedźcie zjazdem 295 w N-340a/Costa/Nerja/Maro, znajdziecie się na starej nadmorskiej drodze wiodącej do Almerii.

Miejcie oczy szeroko otwarte wypatrując drogowskazu (bardzo łatwo go przeoczyć) – KM299 – zjedźcie za nim w boczną drogę. Po prawej zobaczycie parking.

Stąd musicie zejść pieszo.

Plaża Alberquillas - mapa