Jedna z najpiękniejszych plaż na Costa del Sol – Playa El Cañuelo

Cañuelo

 

Playa El Cañuelo

Wiele razy słyszałam, że El Cañuelo to najlepsza plaża Costa del Sol, zupełnie odchodząca od standardowej plaży pełnej turystów, której można się spodziewać w środku sezonu. Zaciszne małe zatoczki, przezroczysta woda i uczucie bycia na końcu świata to to czego możecie oczekiwać. 

Playa el Canuelo, Costa del Sol

Aby dostać się na El Cañuelo trzeba złapać autobus, który zawiezie nas na dół do samej plaży. Będąc w obszarze chronionym, prywatne pojazdy muszą pozostać na szczycie góry.

Nawet jeśli pojawicie się na miejscu z samego rana, możecie oczekiwać kolejki do autobusu. Ten zaczyna kursować o 10.00 rano.

Krystalicznie czyste wody, w których roi się od ryb

Costa

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich plaż w tym obszarze, El Cañuelo jest zatoką, którą pokrywa raczej żwir niż piasek. Woda jest czymś nie z tego świata, wyjątkowo czysta, krystalicznie przejrzysta i aż roi się od ryb. Nie trzeba odpływać zbyt daleko, żeby nurkowanie było genialne. Dzieci świetnie bawią się mając wokół ryby jedzące im chleb z ręki.

Warunki do nurkowania można porównać do tych panujących w Parku Narodowym Cabo de Gata. Bardziej energiczni mogą popłynąć do sąsiednich zatoczek, odkrywając zupełnie opustoszałe odcinki plaży i podwodne jaskinie.

Jak dojechać do plaży El Cañuelo?

Los Acantilados de Maro-Cerro Gordo to obszar chroniony obejmujący 1814 ha klifów, plaż i malowniczych zatoczek. Położony tuż na granicy prowincji Malagi i Granady, to obszar, do którego zaskakująco łatwo jest dojechać po N-340.

El Cañuelo znajduje się 13km na wschód od Nerjy. Jest wyraźnie oznakowana, na małym rondzie należy zjechać z N340 zaraz po znaku 402 km.

Jeśli pojedziecie nową autostradą w kierunku Almerii należy skręcić w zjazd na La Herradurę. Kontyuując zjazd dojedziecie do N-340 kierunek Malaga. Zwrot jest dobrze oznaczony.

Możecie zaparkować na górze urwiska i wziąć autobus, który zawiezie Was na plaże. Cena biletu dla osoby dorosłej to 2€, dzieci jadą za darmo.

Usługi

Chiringuito Playa El Canuelo

Niezbyt wiele. Są tu dwie restauracje. Jedna jest dość nowa i wydaje się ciągle zamknięta. Druga jest naprawdę dobra ale dosyć droga, za to widoki i atmosfera prawdopodobnie złagodzi ból na widok rachunku :)

Jako, że to obszar chronionego krajobrazu nie ma tu innych udogodnień, wszystko czego możecie potrzebować musicie przywieźć ze sobą - przede wszystkim krem z filtrem i wodę!

Jeśli chcecie aktywnie spędzić dzień to znadziecie tu świetny szlak pomiędzy plażą El Cañuelo a sąsiednią plażą Cantarrijan, można też wybrać się na wycieczkę na deskach paddle-surfingowych z plaży Cantarrijan.