Plaża Torrecilla - Playa de Torrecilla, Nerja

Plaża Torrecilla to razem z Burianną najbardziej popularne i najczęściej odwiedzane plaże Nerjy.   

Od lat konsekwentnie zostaje wyróżniona Błęktiną Flagą (znakiem jakości) przez hiszpańskie władze.

Plaża Torrecilla 

Ta plaża składa się z ciemnego, gruboziarnistego piasku i kamyczków. Mierzy około 300 metrów długości i 40 metrów szerokości. Jako, że położona jest w dogodnym dla turystów miejscu, bywa nieco zatłoczona podczas letnich miesięcy.

Playa de Torrecilla, Torrecilla beach, Nerja

Promenada zaczyna się od starej mauretańskiej wieży strażniczej na plaży El Chucho i ciągnie się aż do placu - Plaza de los Cangrejos

Nie mniej ni więcej tylko pięć wejść prowadzi na plażę. Po jednym na początku i na końcu promenady oraz trzy inne rozmieszczone wzdłuż pasażu.

Playa de Torrecilla, Torrecilla beach, Nerja

Usługi

Jeśli chodzi o usługi to na Torrecilla znajdziecie wszystko czego trzeba: restauracje, bary, kioski i sklepiki.

Po obu stronach promenady znajdują się dwie niedrogie a bardzo dobre restauracje/chiringuitos - Chiringuito Torrecilla 3 (tel. 687 846092) and Merendero Cobos (tel. 952 526965). Istnieje także wiele innych restauracji na odległość kilku kroków od plaży, głównie dookoła Plaza Fabrica de los Cangrejos i wzdłuż Avenida Mediterraneo.  

Toalety, prysznice, ratownik, dostęp dla osób niepełnosprawnych, wynajem leżaków a nawet "plażowa biblioteka". Aby wypożyczyć książkę wystarczy okazać jakikolwiek dowód tożsamości.

Miejsca do parkowania szukajcie w pobliskich uliczkach, może to być jednak dosyć trudne, zwłaszcza w środku sezonu. Płatny parking albo piesza wycieczka to najlepsze opcje.

Więcej informacji o plażach w okolicy znajdziecie na naszym przewodniku po plażach Nerjy.

Plaża la Torrecilla - mapa