Plaża Calahonda - Playa de Calahonda, Nerja

O plaży Calahonda

Playa Calahonda to bez wątpienia, najbardziej charakterystyczna plaża Nerjy. Jest też z pewnością najczęściej fotografowaną, zdaje się zdobić wszystkie pocztówki wychodzące z Nerjy.

View of Calahonda beach, Nerja

Ta mała plaża, a raczej zatoczka ma świetną lokalizację, otoczona klifami i skałkami, z maleńką chatką rybacką tworzy niezwykle malowniczy obrazek. 

Playa de Calahonda, Nerja

Usługi

Restauracja El Papagayo znajduje się bezpośrednio na plaży, to popularne miejsce na obiad czy kolację. Przystępne ceny, duży taras oraz muzyka na żywo wystarczy aby restauracja była pełna każdego dnia podczas sezonu.  

Zaraz za plażą biegnie stara droga - Paseo de los Carabineros. Ten nabrzeżny chodnik łączył Calahondę z plażą Burriana. Ścieżka została zamknięta po tym jak ziema osunęła się w kilku miejscach a chodnik  już nie istnieje. Podczas pisania tego tekstu można korzystać z niższej części ścieżki, ale w pewnym momencie kończy się ona ślepym zaułkiem. 

Plaża Calahonda oferuje wszystko co może Wam się przydać w słoneczny dzień: opiekę ratownika, toalety, prysznice oraz leżaki do wynajęcia.

Jak dotrzeć do plaży Calahonda?

Zejście na plażę nie jest aż tak problematyczne, jak się początkowo wydaje. Z Balcón de Europa należy skierować się w stronę fontanny i okien nawiązujących stylem do tematyki arabskiej. Znajdują się one tuż na początku tarasu widokowego. Tuż za fontanną mieści się klatka schodowa, obok biura turystycznego ukażą się Wam schody do zejścia w dół. To te same, które prowadzą do plaży La Caletilla. 

Więcej plaż w okolicy znajdziecie w przewodniku po plażach Nerjy

Plaża Calahonda - mapa