18 miejsc i zajęć, dzięki którym odkryjesz wybrzeże Costa Blanca

1.Wodospady Algar

Odkryjcie Wodospady Algar pośród pięknej przyrody parku Les Fonts de l'Algar. Weźcie orzeźwiającą kąpiel w naturalnych basenach i odpoczywajcie wśród ciszy i natury. Wycieczkę polecamy każdemu, dorosłym, młodzieży i całym rodzinom.

2. Terra Mitica, Benidorm

Terra Mitica, Benidorm

Terra Mitica w mieście Benidorm to park rozrywki podzielony na 5 części. Odkryjcie starożytne cywilizacje Basenu Morza Śródziemnego, przenosząc się do świata antycznej Grecji, Rzymu i Egiptu. Lubicie silne emocje? W Terra Mitica czekają na Was atrakcje, które podniosą poziom adrenaliny i wywołają mnóstwo okrzyków!

3. Terra Natura , Benidorm

Terra Natura

Terra Natura w Benidormie jest ogrodem zoologicznym, gdzie zwierzęta żyją w środowisku bardzo zbliżonym do naturalnego. Znacznie ogranicza to odwiedzającym możliwość zbliżenia się do nich, jednak same zwierzęta czują się na pewno dużo lepiej. 

4. Aqua Natura Waterpark, Benidorm

Aqua Natura Benidorm

Park wodny o powierzchni 40000 m² powstał z myślą o tych, którzy chcą spędzić szalony dzień korzystając z wodnych atrakcji. W parku znajduje się basen ze sztuczną falą, zjeżdżalnie i basen dla dzieci.

5. Rio Safari w Elche

Rio Safari Elche

Río Safari Park jest doskonałym miejscem na całodniową wycieczkę. Elche słynie z ogromnej ilości palm, więc również i park otaczają palmowe gaje. Río Safari Park jest domem dla setek zwierząt z całego świata (żyją tu m.in. wielkie koty, antylopy, małpy, liczne ptaki i gady). Macie szansę zobaczyć pokazy z udziałem papug, lwów morskich oraz poznać obowiązki opiekunów zwierząt.


6. Aqualandia Waterpark, Benidorm

Aqualandia Waterpark

Aqualandia jest jednym z największych tego typu kompleksów w Europie, który może się poszczycić najwyższą zjeżdżalnią typu "kapsuła" oraz 15 innymi atrakcjami, dostosowanymi do każdej grupy wiekowej. Jeśli lubicie wodę i dobrą zabawę, tego miejsca po prostu nie można przegapić!

7. Pływanie z delfinami w Mundomar, Benidorm

Delfines en Mundomar

W parku zoologicznym Mundomar możecie podziwiać różne gatunki ssaków, ptaków i gadów. Codziennie odbywa się kilka występów, a główną atrakcją jest możliwość bliskiego kontaktu z lwami morskimi oraz delfinami! Kto z nas nie marzy o pływaniu w towarzystwie tych niezwykłych stworzeń?

8. Muzeum zabawek, Denia

Museo del juguete en Denia

Drewniane żołnierzyki, samochodziki, konie na biegunach czy domki dla lalek z meblami miniaturowych rozmiarów... wielu z nas przypomną czasy beztroskiego dzieciństwa. Zabierzcie swoje dzieciaki do Muzeum Zabawek Ibi w Denii i pokażcie im, jak wyglądał świat bez iPadów, telefonów komórkowych i laptopów..

9. Rejs statkiem na wyspę Tabarca

Isla Tabarca

Każdego dnia z przystani w Torrevieja, a także Alicante, odpływa katamaran w kierunku wyspy piratów. Tabarca była niegdyś rajem i schronieniem dla wilków morskich i rozrabiaków. Obecnie jest to najmniejsza zamieszkana wyspa Hiszpanii! Zapraszamy na rejs połączony z całodniowym pobytem, snorkelingiem i relaksem na Tabarce.

10. Dzień na jednej ze wspaniałych plaży la Costa Blanca

Playa Levante en Benidorm

Odwiedźcie fantastyczne plaże leżące wzdłuż Costa Blanca. Jedną z najbardziej popularnych plaży jest ta w Benidormie. Doskonała do uprawiania żeglarstwa, nart wodnych czy paralotniarstwa. Uhonorowana Błękitną Flagą, polecana jest rodzinom z dziećmi oraz wszystkim lubiącym luksusy. Kolejną plażą godną wyróżnienia jest długa i piaszczysta Playa San Juan między Alicante y Campello.

11. Podróż pociągiem do Denii

Tren de Torrevieja a Denia

Innym sposobem, by odkryć wybrzeże Costa Blanca, jest podróż pociągiem z Torrevieja do Denii. Po drodze miniecie wiele miejscowości, takich jak Benidorm, Altea, Villajoyosa czy Calpe. Idealna propozycja dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż plażowania i chcą trochę pozwiedzać podczas swoich wakacji. Jeśli podróżujecie z dziećmi, możecie połączyć wyjazd z wizytą w Muzeum Zabawek w Denii lub Muzeum-Fabryką Czekolady w Villajoyosa.

12. Palacio de los Deportes, Torrevieja

Palacio de los deportes Torrevieja

Centrum sportowe w Torrevieja ma coś dla wszystkich fanów sportu, ponadto  przyciągną profesjonalne drużyny sportowe z całej Europy. Piłka nożna, lekkoatletyka, gimnastyka, pływanie, squash, piłka ręczna, tenis, koszykówka, rugby ... to raj dla każdego sportowca.

13. Zwiedzanie łodzi podwodnej w Torrevieja 

Delfin S-61 był pierwszym podmorskim okrętem hiszpańskiej armady.Obecnie został przekształcony w pływające muzeum w porcie w Torrevieja. Podczas wizyty, będziecie mieć okazję zobaczyć wnętrze łodzi podwodnej. 

14. Escape Room, Alicante

Escape room

Ta zabawa, coraz popularniejsza również w Polsce, powinna trafić na Waszą listę wakacyjnych atrakcji na Costa Blanca. W Xcapate w Alicante macie 60 minut na to, by rozwiązać różne zagadki i uwolnić się z pomieszczenia-pułapki. To dobry sposób na integrację oraz współpracę w gronie rodziny lub znajomych.

15. Wizyta w Peñón de Ifach, Calpe

Peñon de iFach, Calpe

El Peñón de Ifach jest parkiem przyrody znajdującym się w Calpe. Wspinając się na wysokość 332 m macie zagwarantowaną najlepszą panoramę na Białe Wybrzeże. Więcej o Peñón de Ifach przeczytacie tutaj.

16. Fabryka czekolady w Villajoyosa

Fábrica de chocolate Valor

Jeśli kochacie czekoladę, nie przegapcie wizyty w najsłodszym miejscu w Alicante. W Muzeum Czekolady Valor w Villajoyosa dowiecie się wszystkiego na temat tej pyszności. Zapraszamy na spacer po fabryce czekolady, a na koniec wizytę w sklepie i degustację niektórych smakołyków. Czeka Was naprawdę słodki dzień! 

17. Jazda konna wzdłuż Costa Blanca

Montar a caballo

Lubicie jeździć konno? Tutaj macie szansę, by cieszyć się jazdą konną wzdłuż plaży, po terenach podmiejskich, a nawet wybrać się na nocną przejażdżkę.

18. Żeglowanie po Costa Blanca

Isla Tabarca Alicante

Jednym z najlepszych sposobów, by odkryć piękne wybrzeże Costa Blanca jest rejs łódką lub statkiem i oglądanie zatoki od strony morza. Podziwiajcie wspaniałe klify, plaże pełne białego drobnego piasku i palmy przy promenadach, a także niesamowity błękit wody. Przy okazji można złapać ładną opaleniznę! 

 

Mamy nadzieję, że nie zabraknie Wam planów i ciekawych pomysłów podczas wakacji na Costa Blanca. Jeśli chodzi o zakwaterowanie, można wybierać spośród ponad 2000 domów wypoczynkowych zlokalizowanych na całym Costa Blanca, gdzie poczujecie się wygodnie jak we własnym domu.

Może zainteresują Was także artykuły 10 pomysłów na spędzenie czasu w Alicante. lub 10 plaż na Costa Blanca, które musisz zobaczyć.