10 plaż na Costa Blanca, które musisz zobaczyć

Costa Blanca (czyli Białe Wybrzeże) to aż 200 kilometrów plaż! Każda z nich ma swój niepowtarzalny, śródziemnomorski klimat. Znajdziesz tu zakątki, w których się zakochasz, widoki, które zapamiętasz na długo. Zapraszam w podróż po najbardziej spektakularnych plażach Costa Blanca.

Plaża Levante - Benidorm

Playa Levante, Benidorm

To plaża na której mówimy "dzień dobry" i "dobry wieczór", zaczynamy i kończymy dzień. Dwa kilometry drobniutkiego piasku, spektakularne promenady, place zabaw oraz bliskość miasta powodują, że możemy odpoczywać tu cały dzień. Wieczorem natomiast polecam obserwowanie zachodów słońca przy kolacji w pobliskim, nadmorskim barze. To centrum turystyczne Benidormu i miejsce, które trzeba zobaczyć, aby poczuć klimat Białego Wybrzeża.

Plaża San Juan - Alicante

Costa Blanca - Plaża San Juan

Krystalicznie czysta woda, orzeźwiający podmuch morskiej bryzy, do tego pięć kilometrów plaży. Morze zdaje się być tu dużo cieplejsze niż na innych plażach. Przyjemnie jest zanurzyć się w orzeźwiających falach, aby potem oddać się kąpielom słonecznym.

Cala Ambolo - Javea

Javea - plaża Ambolo  

Znajduje się na południe od przylądka Nao. Otoczona blokami skalnymi z wapienia, dająca uczucie intymności dla wypoczywających tu nudystów. Na plażę prowadzą wykute w skale, spektakularne schody. Wybrzeże jest raczej kamieniste lecz ze względu na trudny dostęp i fantastyczne usytuowanie, przez cały rok nie brakuje tu plażowiczów.

Plaża de la Fossa - Calpe

Plaża w Calpe

Plaża oferuje nam widok na monumentalną skałę Peñón de Ifach, która wynurza się z morza jak Posejdon. To niezaprzeczalna atrakcja. Mamy do dyspozycji 950 metrów piaszczystego wybrzeża. Jest możliwość zabrania się na wycieczkę łodzią rybacką i spróbowania swoich sił w wędkarstwie.   

Plaża de la Albufereta - Alicante

Costa Blanca, Albufereta

Plaża liczy 500 metrów długości i 18 metrów szerokości. Wszędzie mamy drobny, złoty piasek. Cóż więcej trzeba? Do tego szpaler palm, który daje cień i wytchnienie od palącego słońca. Dojazd do plaży jest bardzo wygodny i nie sprawi nam większych problemów. Z centrum Alicante dostaniemy się tu tramwajem. Kursują także autobusy. Wokół plaży znajdują się przestronne parkingi. Jeśli zdecydujecie się na domy wakacyjne na Costa Blanca, to to miejsce będzie idealne na popołudniowy relaks.

Cala Finestrat -  Benidorm

Benidorm - Finestrat beach

Usytuowana trzy kilometry od Benidormu - najbardziej oblanego kurortu Costa Blanca. Tutaj odetchniesz nieco od zgiełku zatłoczonego wybrzeża. Idealne miejsce na spędzenie urlopu z rodziną. Warto wieczorem pospacerować po plaży obserwując roziskrzone światła miasta odbijające się w wodzie.

Plaża del Postiguet - Alicante

Alicante - el Postiguet

Jedna z głównych plaż Alicante, nad którą góruje stojący na wzgórzu zamek Santa Barbara. To legendarne miejsce. Spacer nadmorską promenadą, liczącą 700 metrów, to rytuał przybywających tu licznie turystów. Atmosfera miasta, bliskość do centrum, powoduje, że na plaży życie trwa dzień i noc.

Plaża del Portet - Moraira

Moraira - plaża

Kształtem przypomina muszlę.To idealne miejsce na wypoczynek rodzinny. Plaża, osłonięta przez wiatrami, oferuje spokojne wody, piaszczyste wybrzeże, idylliczne widoki oraz możliwość skorzystania z bogatej oferty nadmorskich restauracji.

Plaża del Albir - Benidorm

Altea - Playa del Albir

To miejsce dla szukających dobrej zabawy i towarzystwa. Na plaży Albir przeważnie spotkamy tłum plażowiczów, multum kolorowych parasoli i leżaków. Typowy klimat śródziemnomorskiego kurortu. Tylko późnymi wieczorami lub bardzo wczesnym rankiem możemy w ciszy posłuchać szumu fal.

Plaża del Moraig - Javea

Benitachell - Moraig beach

Kontynuując wyprawę dalej na południe, nieopodal plaży El Arenal, trafimy na prawdziwą perełkę - urzekającą zatoczkę. To miejsce z krystalicznie czystą wodą jest bardzo popularne wśród nurków jaskiniowych oraz amatorów snorkelingu (obserwowanie podwodnego życia zanurzając się z fajką i maską, wyposażonym w płetwy).

Plaże Na Costa Blanca, które trzeba zobaczyć