Najlepsze plaże nudystów na Teneryfie

Chociaż strój topless jest powszechny na plażach Teneryfy - wiele tutejszych kobiet w ten sposób opala się i nie musicie obawiać się, że będzie to niestosowne zachowanie. Jednak już rozebranie się do naga nie jest mile widziane na większości plaż Teneryfy i możecie wprawić w zakłopotanie plażowiczów.

Aby wrócić z intensywną opalenizną z wakacji na Teneryfie polecamy nasz przewodnik, który pomoże miłośnikom plażowania nago znaleźć na wybrzeżu kilka odpowiednich dla nich miejsc. Prezentujemy sześć oficjalnych plaż dla nudystów na Teneryfie. 

Playa la Pelada

Plaża Playa la Pelada, El Medano, Teneryfa

Teneryfa na wakacje idealnie sprawdzi się na plażowanie, zwłaszcza południowe wybrzeże, gdzie znajduje się lwia część plaż dla nudystów. Wulkaniczne, pumeksowe wybrzeże o bladożółtym odcieniu przez lata ulegało erozji tworząc surrealistyczne formacje skalne i ukryte zatoczki, których klimat zachęca do opalania się nago. Daje możliwość zachowania pewnej dozy intymności dla tych, którzy wciąż nie przywykli do rozbierania się w towarzystwie innych plażowiczów. Playa la Pelada znajduje się na krańcu El Médano, w zacisznym miejscu. To 80-metrowa zatoczka z ciemnym piaskiem.

Nie znajdziecie tu absolutnie żadnych udogodnień, na plaży może też być dość wietrznie. Od najbliższego parkingu dzieli Was tylko krótki sperek.
 

Playa Montaña Roja

Playa Montana Roja, El Medano, Teneryfa

Każdy kto obserwował Teneryfę podczas gdy samolot zbliżał się do lądowania, widział zapewne czerwoną górę wystającą z morza tuż niedaleko lotniska, to Montaña Roja. Znaczna jej część to miejsca znane i popularne wśród nudystów. Zbocze zwrócone w stronę morza jest bardziej wyboiste i kamieniste, ale tu znajduje się pięknie położona czerwona plażyczka. Za to za najpiękniejszą plażę dla nudystów na Teneryfie uchodzi osłonięta, piaszczysta zatoka Playa Montaña o szerokości zaledwie 50 metrów.

Także w tym przypadku plaża nie ma żadnej infrastruktury, ale w niewielkiej odległości znajduje się przyzwoity parking.

Playa de la Tejita

Playa de la Tejita, El Medano, Teneryfa

Ta plaża znajduje się obok Playa Montaña Roja i ma piasek w kolorze czystego złota, który trudno znaleźć w innych częściach wybrzeża Teneryfy.  Playa de la Tejita jest długa i szeroka. Zwykle jest tu dość cicho. Miejsce jest popularne wśród amatorów windsurfingu i  praktykujących kiteboarding ze względu na dość silne wiatry. 

Na wschodnim krańcu plaży jest możliwość wynajęcia leżaków.

Playa Montaña Amarilla

Playa Montaña Amarilla, Costa de Silencio, Teneryfa

Podczas wakacji na Teneryfie zatrzymaj się na Costa del Silencio. To spokojna i jedna z bardziej spektakularnych części wybrzeża Teneryfy gdzie znajduje się Montaña Amarilla. Wyobraźcie sobie piękno góry, która ma śliczny żółty kolor i jest naturalnym pomnikiem przyrody oraz plażę nudystów u jej stóp. Możesz wykorzystać jedną z żółtych półek skalnych jako platformy do opalania. Trudno o bliższy kontakt z naturą. 

Dla odmiany, na plaży znajduje się modny bar, a w pobliżu Montaña Amarilla parking.

Playa de las Gaviotas

Playa de las Gaviotas,Santa Cruz, Teneryfa

Niedaleko Playa de las Teresitas, którą koniecznie  musicie odwiedzić robiąc rekonesans po najlepszych plażach na Teneryfie, znajduje się Playa de las Gaviotas. To miejsce znane wśród miłośników opalania nago, ma 250 metrów długości i czarny, wulkaniczny piasek. Oddalone jest znacznie od każdego z kurortów turystycznych. Plaża nudystów chętnie wybierana przez mieszkańców stolicy Teneryfy, Santa Cruz. Niedaleko plaży znajduje się parking.

Playa de Los Patos

Playa de los Patos, La Orotava, Teneryfa

Jako ostatnia, jednak nie na liście oficjalnej, jest Playa de Los Patos w La Orotava. Ulubiona przez miejscowych naturystów  mogłaby być najlepszą plażą nudystów na Teneryfie....gdyby nie problem ze znalezieniem jej. 
Nawet dostając konkretne wskazówki gdzie szukać jej, można mieć niemały problem ze zlokalizowaniem tej długiej, czarnej, piaszczystej plaży wciśniętej między stromymi klifami na północnym wybrzeżu Teneryfy. 

Aby wykorzystać w pełni wakacyjny pobyt na wyspach koniecznie poczytaj o najlepszych plażach na Teneryfie. Daj się zainspirować i skorzystaj także z poradnika, gdzie się dowiecie o 10 darmowych rzeczach i miejscach do zrobienia i zobaczenia na Teneryfie.