Dziesięć najlepszych plaż na Teneryfie

Teneryfa słynie z jednych z najlepszych plaż w Hiszpanii. Jako największa wyspa na Kanarach oferuje różnorodne plaże, które zadowolą każdego turystę. Pełna gama do wyboru: od plaż ze złotym piaskiem, po zatoki z wulkaniczną czarną nawierzchnią, od zatłoczonych i gwarnych po bardziej kameralne. Zatrzymaj się w jednej z willi na Teneryfie i odkryj najlepsze plaże na wakacje!

  • La Tejita
  • Las Teresitas
  • El Duque
  • Fañabé
  • El Bollullo
  • Los Gigantes
  • Masca
  • Playa Jardín
  • Las Vistas
  • Playa Benijo

La Tejita

Teneryfa - La Tejita

Jedynie półgodzinny spacer dzieli wyluzowany ośrodek, uwielbiany przez kitesurferów,“El Médano” w gminie Granadilla de Abono, od jednej z najdłuższych naturalnych plaży wyspy, Playa Tejita. Idźcie wzdłuż głównej plaży resortu w kierunku Montaña Roja (Czerwonej Góra) i na pewno jej nie pominiecie! La Tejita wymieniana jest wśród najlepszych plaż nudystów w Hiszpanii. Nudyści upodobali sobie małą zatoczkę u podnóża góry, ale na pozostałej części plaży raczej nie spotkacie naturystów. La Tejita jest również ulubionym miejscem społeczności LGBT.

Las Teresitas

Teneryfa - Playa de Las Teresitas

Plaża ta, ze sztucznie zasadzonymi palmami, importuje piasek z samej Sahary!  W 10 minut, kierując się na północny wschód, dotrzesz tutaj ze stolicy wyspy, Santa Cruz de Tenerife. Możesz także wybrać autobus linii 910. San Andrés, dawna rybacka wioska przylegająca do plaży, oferuje wiele doskonałych restauracji rybnych, w których goszczą miejscowi - co zawsze jest dobrym znakiem!

El Duque

Teneryfa - Adeje - Playa del Duque

Idealną nazwę wybrano dla tej plaży leżącej na zachodnim krańcu Costa Adeje. Plaża “Książę” (El Duque) odcięta jest od reszty luksusowego kurortu skałą, co sprawia, że czujecie się jeszcze bardziej ekskluzywnie.

Fañabé

Teneryfa - Playa Fanabe

Niedaleko, bo zaledwie 10 minut drogi spacerem, znajdziecie Fanabe. Ta plaża będzie idealna dla Was, jeśli chcecie spróbować swoich sił w sportach wodnych. Dla mniej aktywnych proponujemy rejs łodzią ze szklanym dnem.

El Bollullo

Teneryfa - El Bollullo

Czarna piękność El Bollullo rywalizuje z La Tejita o miano najładniejszej naturalnej plaży Teneryfy. Poczujcie się jak w tropikach wędrując na plażę z Puerto de la Cruz przez plantację bananowców. Alternatywną dla tego półgodzinnego spaceru jest dojazd samochodem: autostradą TF-5, następnie należy zjechać na drogę El Rincón.

Los Gigantes

Teneryfa - Los Gigantes

Ta plaża ma charakterystyczny czarny piasek często kojarzony z plażami na Teneryfie. Wypocznij na wakacjach na Teneryfie w otoczeniu natury i jednym z najbardziej malowniczych kurortów na zachodzie wyspy.  Ogromne klify, spadające pionowo do oceanu, osiągają wysokość 800 m.!

Masca

Teneryfa - Playa de Masca

Masca, górska wioska, jest jednym z najlepiej zachowanych miejsc na Teneryfie. Skorzystaj z wynajmu wakacyjnego na Teneryfie na wsi i odkryj jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic wyspy. Czeka Cię trzygodzinna wędrówka wzdłuż wspaniałego wąwozu Barranco de Masca i niepowtarzalne widoki! 

Playa Jardín

Teneryfa- Playa Jardin

Jeśli chcecie być jak najbliżej morza wynajmijcie dom lub apartament na plaży na Teneryfie. Plaża Playa Jardín (Ogród) w Puerto de la Cruz zawdzięcza swoje istnienie geniuszowi Césara Manrique. Kanaryski architekt marzył o stworzeniu atrakcyjnego krajobrazu wybrzeża. Swój cel osiągnął projektując bujny kolorowy ogród botanicznych z wodospadami i skalnymi grotami, któremu towarzyszą oczywiście palmy i wulkaniczny piasek.

Las Vistas

Teneryfa - Playa Las Vistas

Niebieska flaga powiewa nad tą atrakcyjną złotą plażą należącą do gminy Arona, o krok od plaży Los Cristianos. To idealne miejsce na rodzinne wakacje na Teneryfie gwarantujące bezpieczne morskie kąpiele. Długa na 850 m, w sezonie może wydawać się trochę ciasna.

Benijo

Teneryfa - Playa Benijo

Zobaczyć zachodzące słońce na plaży Benijo w Santa Cruz de Tenerife, to jedna z najprostszych przyjemności w życiu. Góry Anaga niczym strażnicy chronią nudystów przed ciekawskim wzrokiem gapiów. Jest to przede wszystkim plaża dla miłośników sportu, a kiosk przy ulicy zapewnia zarówno napoje jak i przekąski, które pomogą Wam naładować baterie.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Mapa plaż Teneryfy