48 godzin w Puerto Banús

Ubierzcie się elegancko, by zabłysnąć w Puerto Banus. Ten kompleks, położony na południowy zachód od Marbelli, jest jednym z najbardziej ekskluzywnych na całym wybrzeżu Costa del Sol. Podpowiemy Wam, co warto zobaczyć i zrobić, jeśli spędzacie tam tylko kilka dni.

Magiczne noce w Puerto Banús

Puerto Banus por la noche

Puerto Banus w nocy jest naprawdę magiczny. Jego oświetlenie przypominać Wam będzie bogate oświetlenie choinkowe. Życie, kolor i przepych, ogromny przepych wyłania się z portu..

Port Banus to nie tylko cel letnich wakacji. Jest to miejsce, w którym możecie spędzić fantastycznie czas także zimą, odwiedzając luksusowe butiki i sklepy najlepszych międzynarodowych marek, które znajdują się wzdłuż całej mariny.

Puerto Banús i luksusowe jachty

Yate en Puerto Banus

Puerto de Jose Banus jest przede wszystkim portem jachtowym, którego powstanie zawdziecza sie panu José Banús. Luksusowa marina zostala uroczyscie otwarta w maju 1970 r.

Marina jest doskonałym miejscem na spacery i podziwianie cumujących tu ogromnych, luksusowych jachtów, jednych z najdroższych na świecie. Jeśli chcecie zrobić przerwę w zakupach i zwiedzaniu, zregenerujecie siły zatrzymując się na tarasie jednej z restauracji lub kawiarni portowych.

A gdyby tego było mało, corocznie w Puerto Banús odbywa się Marbella Luxury Weekend, podczas którego przystań wypełnia się luksusem po same brzegi! 

Plac Antonio Banderas

Puerto Banus - Plaza Antonio Banderas

Plac, zlokalizowany z tyłu Corte Ingles, jest miejscem gdzie latem odbywa się lokalny bazar, specjalizujący się głównie w wyrobach rzemieślniczych. Dla najmłodszych nie zabranie rozrywki w postaci trampolin. 

Plaża Río Verde 

Puerto Banus - Playa de RioVerde

Plaża Río Verde można bez wątpienia nazwać niebiańskim miejscem. Złoty piasek, palmy i góry w tle….istny raj! Prawdziwa oaza na zakończenie Waszego pobytu w Puerto Banus, oddalona zaledwie o dziesięć minut od przystani. Jeśli wolicie odwiedzić inne plaże, nie przegapcie przewodnika po najlepszych plażach Marbelli.