Najlepsze plaże Marbelli - przewodnik

Marbella  jest jednym  z najbardziej popularnych kierunków turystycznych w Hiszpanii. Łatwo zrozumieć dlaczego tak jest. Doskonały klimat, luksusowa okolica i w końcu świetne na dłuższy czy krótszy wypad plaże zachęcają corocznie miliony turystów. W zakresie miejscowości Marbella znajduje się nie mniej ni więcej tylko 27 plaż.

Tutejsze plaże corocznie odznaczane są błękitnymi flagami, mającymi potwierdzać czystość wód i dobry stan usług, w tym roku aż 7 z 27 plaż otrzymało ten certyfikat. To duże osiągniecie, tym bardziej, że żadna miejscowość położona na wybrzeżu Andaluzji nie dorównuje tej liczbie. 

Najlepsze plaże Marbelli

Jakie plaże warto odwiedzić spędzając wakacje w Marbelli? Każdy ma swoje ulubione, my też, dlatego ta lista to spis tych najczęściej przez nas odwiedzanych.

1. Bounty Beach

Bounty beach Marbella - Playa del Cable
 
Jedna z najbardziej imprezowych plaż na Costa del Sol. Jeśli szukacie przyjemnej plaży blisko centrum miasta, z relaksującą muzyką, beach barem (z dobrymi cenami!) i ciekawym towarzystwem, to zdaje się, że Wasze poszukiwania zakończyły się sukcesem. Bounty Beach to duch młodości i dobrej zabawy, warto się wybrać i przekonać na własnej skórze. 

Więcej informacji o Bounty Beach znajdziecie w osobnym artykule.

2. Playa de Rio Real

Playa de Rio Real Marbella
 
Tylko 5 minut dzieli Bounty Beach od ślicznej Río Real.

Jest przedłużeniem plaż Alicate i Costabella. To kolejna fantastyczna plaża oddalona o kilka minut od wjazdu do Marbelli.

Więcej informacji o plaży Río Real znajdziecie w osobnym artykule.

3. Playa de Alicate

Playa de Alicate
 
Playa de Alicate to jedna z ulubionych plaż miejscowych. Długa i piaszczysta, oferuje wszystkie możliwe udogodnienia i usługi. Tak z rodziną jak z drugą połówką, nie będziecie narzekać. Dobra sława może być czasem przekleństwem, dlatego przygotujcie się na spore tłumy.

Więcej informacji o Playa de Alicate znajdziecie w osobnym artykule.

4. Playa Hermosa

Hermosa BeachKilka kilometrów na wschód leży plaża, której imię doskonale oddaje jej charakter. Śliczna, czyli hermosa to nazwa jednej z najpiękniejszych plaż należących do Marbelli. 

Więcej informacji o Playa Hermosa znajdziecie w osobnym artykule.

5. Playa Real de Zaragoza

 Playa Real de Zaragoza
 
Playa Real de Zaragoza to prawdziwy klejnot. Drobniutki złocisty piasek, czysta woda i jedne z najlepszych chiringuitos na wybrzeżu. O co więcej można prosić?

Więcej informacji o plaży Real de Zaragoza znajdziecie w osobnym artykule.

6. Nikki Beach

 Nikki beach
 
Nikki Beach raczej nie trzeba przedstawiać. Znana na całym świecie przede wszystkim przez swój prestiż, szalone imprezy i jedyną w swoim rodzaju osobowość.

Niebotycznie drogi szampan, zachody słońca i plażowe imprezy...

Więcej informacji o Nikki Beach znajdziecie w osobnym artykule.

7. Playa de Cabopino

Cabopino beach Marbella Miejsce coraz bardziej popularne i z roku na rok coraz częściej odwiedzane. 

Playa de Cabopino graniczy z portem Cabopino i obszarem chronionym wydm Artola. Trudno znaleźć lepsze miejsce na spędzenie dnia.

Więcej informacji o plaży Cabopino znajdziecie w osobnym artykule.

8. Playa de la Fontanilla

Playa la Fontanilla MarbellaNajładniejsza plaża znajdująca się w samym centrum Marbelli. 

Playa de la Fontilla dzieli od centrum miasta zaledwie kilka kroków, to miejsce bardzo popularne wśród tych, którzy chcą mieć wszystko w zasiegu ręki. Nawet po obiedzie można uciąć sobie krótką siestę pod palmami.

Więcej informacji o Playa de la Fontanilla znajdziecie w osobnym artykule.

9. Playa Nagüeles

Playa Nagueles MarbellaNie ma w pobliżu bardziej ekskluzywnej plaży niż Playa de Nagüeles. Znajdująca się w obszarze Złotej Mili (Milla de Oro) to miejsce, którego nie powinniście przegapić.

Krystalicznie czysta woda, czysty, złocisty piasek i sławy opalające się na brzegu...

Więcej informacji o Playa de Nagüeles znajdziecie w osobnym artykule.

10. Playa de Nueva Andalucia

Playa de Nueva Andalucia MarbellaPlaża zaczynająca  się w ekskluzywnym Puerto Banus i rozciągająca na zachód to Playa de Nueva Andalucía.

Składa się z kilku mniejszych, połączonych ze sobą piaszczystych zatoczek i wystarczy szybko rzucić okiem, żeby wiedzieć dlaczego znajduje się na każdej liście dotyczącej najpiękniejszych plaż tego obszaru.

Więcej informacji o plaży Nueva Andalucía znajdziecie w osobnym artykule.