MLW 2014 - Marbella Luxury Weekend

Puerto Banús określane jest często mianem hiszpańskiego odpowiednika St.Tropez czy Monako, ten położony na południu Hiszpanii port znany jest ze swoich luksusowych sklepów i celebrytów spędzających tu wakacje nad Morzem Śródziemnym.

Rada miasta Marbelli wspólnie z miejscowym oddziałem turystyki postanowiło wykorzystać tę idealną lokalizację i stworzyć wydarzenie rozpoznawalne na szeroką skalę w Hiszpanii i na świecie. Po raz pierwszy "Marbella Luxury Weekend" zorganizowano w 2010 roku, w tym roku celebrowano jego czwartą edycję i już teraz wiadomo, że w kolejnych latach możemy liczyć na więcej.

Puerto Banús

Puerto Banus

Puerto Banús to niewielki, gęsto zaludniony obszar położony 7 km. na południowy zachód od Marbelli, Costa del Sol. Odcinek między Puerto Banús i Marbellą jest często nazywany La Milla de Oro, czyli złotą milą, bo znajdują się tu najlepsze i najbardziej ekskluzywne hotele na wybrzeżu. Port jest znany przede wszystkim ze swojej przystani, w której znajduje się mnóstwo spektakularnych jachtów należących do sławnych i bogatych. 

Ciekawostką jest też fakt, że Puerto Banús ma największą w kraju koncentrację markowych butików na metr kwadratowy, z których roczne przychody przekraczają te z Madrytu czy Barcelony. Oprócz najsłynniejszych marek możecie liczyć też na gastronomię dla najbardziej wymagających podniebień i pobliskie kluby plażowe, gdzie w ciągu jednego popołudnia można z łatwością wydać miesięczną wypłatę. 

Boutiques in Puerto Banus

Wszystko to w połączeniu z unikalnym mikroklimatem południowej Hiszpanii, gdzie mówi się o ponad 320 słonecznych dniach w roku, sprawia, że ten port to raj dla tych, którzy chcą smakować uroków życia i oczywiście mogą sobie na nie pozwolić. Spotkanie tu Evy Longorii, Claudii, Shiffer, Seana Connery'ego, George'a Clooney'a czy Antonio Banderasa to coś zupełnie na porządku dziennym zwłaszcza w okresie letnim.

Marbella Luxury Weekend

Czwarta edycja "Marbella Luxury Weekend" trwała od 5 do 8 czerwca. To był weekend poświęcony sportowym samochodom, markowym ubraniom, eksklusywnej biżuterii, sztuce, muzyce, jedzeniu i lejącemu się strumieniami szampanowi. Festiwal co roku odbywa się w samym centrum Puerto Banús.

Przystań, która na codzień jest domem dla największych jachtów na wybrzeżu, w której swoje apartamenty wakacyjne posiadają zamożni Europejczycy, przez te cztery dni była wypełniona  po brzegi luksusem w każdej postaci. Lokalni przedsiębiorcy i znane marki wystawiały swoje namioty, bary i wybiegi, organizowano koncerty i pokazy mody, konkursy i degustacje.

McLaren - Puerto Banus

A lista gości? Oczywiście trzeba być kimś, żeby się na niej znaleźć. Rada Miasta w Marbelli i zaangażowane w przedsięwzięcie firmy wysyłają imienne zaproszenia do renomowanych klientów i celebrytów. Dla zwykłych śmiertelników bez zaproszenia VIP dostępne są oczywiście bardziej otwarte stragany i wydarzenia, na które można zajrzeć i poczuć smak luksusu. Ulice i port choć w tych dniach nieco zatłoczony, jest otwarty dla wszystkich odwiedzających.

Eventy i wydarzenia na MLW2014

Pagani Sportsbil

  • MLW2014 w swoim tegorocznym kalendarzu uwzględnił pokazy ekskluzywnych aut prezentowanych przez Grupę Guarnieri i Porsche
  • Timeless Gallery wzięło udział w organizacji wystaw malarstwa i rzeźby oraz wizycie popularnego amerykańskiego malarza Daniela Orfano

Tod's Skomaker

  • Tod's oferował swoim gościom i klientom usługi szewca, dzięki któremu można było dodać coś osobistego do wyglądu butów z kolekcji marki.

Chef Dani Garcia

  • Popularny, nagrodzony gwiazdką Michelina chef Dani Garcia odpowiadał w tym roku za promocję swojej nowego konceptu - "BiBo" - połączenia luksusowej restauracji i andaluzyjskiego baru tapas. Najwyższej jakości potraw można była spróbować na większości prywatnych imprez MLW.

Floating Catwalk - MLW2014

  • Na unikalnym, pływającym wybiegu zaprezentowały się takie marki jak: Wolford, Bikkembergs, Custo Barcelona.  
  • W różnych miejscach portu zapraszano na napoje, szampana i degustacje, także część restauracji przygotowałą na ten okres specjalne oferty.

Odwiedź Puerto Banús 

Do Puerto Banús można dojechać samochodem, autobusem lub przypłynąć promem z portu w Marbelli. Prom jest szczególnie zalecany dla tych, którzy zechcą oglądać niepowtarzalne widoki na Milla de Oro. Z tej opcji można korzystać od kwietnia do września, bilety w jedną stronę kosztuje 8,50 € dla dorosłych i dla dzieci 5 €.

Więcej informacji na temat transportu w Marbelli znajdziecie na oficjalnej stronie.

W porcie znajduje się mnóstwo restauracji i kawiarnii wszelkiego typu i w różnych przedziałach cenowych. Polecamy spróbowanie idealnej pizzy w Pizzerii Picasso (zawsze wypełnionej po brzegi), koniecznie zamówcie wypasionego burgera  Jack's American Brasserie albo zrelaksujcie się przy ogromnych koktajlach serwowanych w Astral Cocktail Bar

Jeśli grubość portfela nie pozwala Wam na większe zakupy w butikach takich marek jak: Louis Vuitton, Tom Ford, Chanel, Salvatore Ferragamo, Gucci, itp. to sam spacer po porcie pełnym luksusowych jachtów będzie wystarczajaco przyjemny. Oglądanie zachodu słońca tuż przy wieży Club del Mar na pewno Was nie zawiedzie.

Tegoroczny Marbella Luxury Weekend dobiegł w prawdzie do końca ale organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję. Jeśli zatem planujecie pobyt na Costa del Sol w okresie od końca maja i na początku czerwca to zdecydowanie wybierzcie się do Puerto Banús. Możecie darować sobie zakupy ale nie przegapcie specyficznej atmosfery tego wydarzenia. Trochę luksusu przecież nikomu nie zaszkodziło, prawda?