Plaża El Playazo - Playa El Playazo, Nerja

Plaża El Playazo to najdłuższa i najbardziej na zachód położona plaża Nerjy. Mieszcząc się poza centrum miasta sprawia, że to także najspokojniejsza i najmaniej rozwinięta pod względem usług plaża w okolicy. 

El Playazo jest popularna głównie wśród miejscowych hiszpańskich rodzin.

Jej wielkość i lokalizacja gwarantuje, że nawet w środku lata nie ma problemu ze znalezieniem cichego kącika dla siebie.

O plaży El Playazo

Plaża ma 1,7km długości i około 30m szerokości, jest pokryta typowym dla Morza Śródziemnego, gruboziarnistym, ciemnym piaskiem.

Playa El Playazo, Nerja

Jeśli trzeba byłoby opisać tę plażę w kilku słowach, najbardziej odpowiednie byłyby: "słabo rozwinięty". Ten obszar zdaje się mieć nieco pustynny charakter, otoczony tylko kilka niewielkimi gospodarstwami i plantacją trzciny cukrowej.

W ostatnich latach pojawiły się plany przedłużenia promenady nadmorskiej ciągnącej się wzdłuż Nerjy, jednak aktualny kryzys ekonomiczny sprawił, że na ten projekt trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat. 

Wzdłuż plaży ciągnie się kamienna ścieżka, to zatem bardzo dobre miejsce na poranny jogging albo wieczorne wybieganie.

Playa El Playazo, Playazo beach, NerjaUsługi 

Parking - jest kilka miejsc do parkowania przy plaży. Miejski parking może pomieścić około 100 samochodów, jego koszt to około 1€. Kilka chiringuitos oferuje prywatny parking, jest to jednak ograniczona przestrzeń.

Prysznice, toalety, ratownik i wynajmej leżaków jest dostępny tylko podczas letnich miesięcy.

Obecnie na tej plaży znajdują się 4 lokale (chiringuitos):Chiringuito Mauri (tel. 630 550511), Merendero Pepe Mesa (tel. 600 513854), Oasis (tel.692 611607) i El Varadero (tel. 600 541304). Wszystkie one oferują dania rybne i mięsne, ceny natomiast wydają się być bardziej przystępnej niż w restauracjach na sąsiadujących, bardziej popularnych plażach. Dania z ryb oscylują w granicach 6€-8 €, dania mięsne to koszt 8 € wzwyż. Oasis ma w ofercie także pizze.

Jak dojechać do plaży El Playazo?

Dostęp do plaży jest dobry. Łatwo wjedziecie autem na plażę, tak z jednej jak z drugiej strony. Jeśli jedziecie z centrum Nerjy wjedźcie na N340 w kierunku Torrox. Na obrzeżach Nerjy dojedziecie do ronda, na któym należy jechać prosto i trzymać się nadmorskiej drogi w kierunku Torrox.

Miniecie stację benzynową Repsol po prawej stronie. Miejcie oczy szeroko otwarte bo będziecie musieli skręcić w lewo przy znaku: Hotel Marinas de Nerja. Na skrzyżowaniu należy wziąć ostry zakręt w lewo i kierować się tą drogą prosto do plaży. 

Także piesze dojście z centrum miasta do El Playazo jest rzeczą dość prostą. Najlepiej iść po pasażu nadmorskim na zachód od plaży Torrecilla, mijając plażę El Chucho. Dojście z Balcón de Europa do El Playazo zajmuje około 25 minut.

Więcej informacji o plażach Nerjy w okolicy znajdziecie w naszym przewodniku.

Mapa plaży El Playazo