Street markets - najlepsze rynki uliczne, Malaga

Odkrywanie rynków ulicznych to świetny sposób na poznanie miasta i jego mieszkańców, kolorów i smaków. Malaga, stolica tętniącego życiem Costa del Sol, nie jest tu wyjątkiem. W mieście znajdziecie duży wybór ulicznych targowisk, położonych w naprawdę ciekawych i malowniczych miejscach. Dzięki przyjemnemu, ciepłemu klimatowi wizyta na lokalnym targu ulicznym i buszowanie wśród straganów może być ciekawą atrakcją dla całej rodziny.

Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najlepszych ulicznych rynkach, które ma do zaoferowania Malaga. Dowiedzcie się, co czeka Was na pełnych południowej atmosfery targowiskach!

El Zoco de Muelle Uno

El Zoco Muelle Uno

Zaledwie o krok od zabytkowego centrum, w pięknym porcie Malagi znajdziecie El Zoco de Muelle Uno, lokalny targ, na którym można spacerować między straganami, jednocześnie podziwiając wspaniałe widoki na nabrzeże i niektóre główne atrakcje Malagi. Na stoiskach oferowane są wyroby delikatesowe, wyroby ręczne, artykuły dekoracyjne i dodatki do ubrań,  wszystkie demonstrowane przez przyjaznych mieszkańców. Latem, kiedy temperatury są naprawdę wysokie, stragany są zadaszone, dlatego możecie spacerować bez obawy o nadmierną ilość słońca i poparzenia. Doskonała lokalizacja El Zoco de Muelle Uno daje Wam możliwośc połączenia wizyty na rynku z innymi atrakcjami miasta. Możecie wybrać się na plażę, zatrzymać się w jednej z restauracji oraz odwiedzić sklepy i muzea, które znajdują się w odległości krótkiego spaceru od tego ulicznego targu.

Kiedy? Druga niedziela miesiąca od 11:00 do 18:00

Gdzie? Muelle Uno, w porcie w Maladze

Oferowane produkty: jedzenie delikatesowe, wyroby ręczne, elementy dekoracyjne, dodatki modowe i wiele innych...

Targ ekologiczny Guadalhorce

Guadalhorce bazar ekologiczny

Guadalhorce Ecológico to organizacja założona w 2008 roku w celu ochrony i promowania rolnictwa ekologicznego i gospodarki rolnej. W każdą drugą sobotę miesiąca stowarzyszenie organizuje bazarek rolników na Paseo de Reding, w cieniu areny walki byków w Maladze. Natomiast w każdą czwartą sobotę miesiąca targowisko ma miejsce w malowniczym Parque de Huelin. Wszystko koncentruje się wokół ekologicznych produktów, a wśród oferowanych produktów znajdziemy różnorodne warzywa, owoce, oliwy z oliwek, dżemy, sery, produkty z aloesu, chleby, miody, orzechy czy przyprawy. Jeżeli chcecie poszerzyć swoją wiedzę lub macie jakiekolwiek pytania, uprzejmi handlarze chętnie udzielą Wam dodatkowych informacji na temat swoich towarów, które są uprawiane i zbierane wokół Malagi. Organizacja ma również sklep internetowy, w którym można wirtualnie wypełnić ekologiczny koszyk, a produkty zostaną dostarczone do Twojego domu wakacyjnego w Maladze.

Kiedy? Każda druga i czwarta sobota miesiąca, od 10:00 do 14:00

Gdzie? Plaza de Toros de la Malagueta i Parque de Huelin.

Oferowane produkty: produkty ekologiczne, takie jak warzywa, owoce, oliwy z oliwek, oliwki, dżemy, sery, produkty z aloesu, domowy chleb, miód, orzechy, przyprawy i wiele innych

Malagueta4Market

Malagueta4Market

Paseo Marítimo Ciudad de Melilla znajduje się w odległości krótkiego spaceru od plaży Malagueta, jednej z najlepszych plaż w Maladze. To idealne miejsce na wielobarwny rynek Malagueta4Market. Warto tam zajrzeć, a może zakupić pamiątkowe wyroby rękodzielnicze, elementy dekoracyjne do domu oraz unikatowe ubrania. Sympatyczni, pełni pasji i zaangażowania sprzedawcy z dumą prezentują swoje pięknie wykonane produkty, a także chętnie wdają się w rozmowy z kupującymi. Wizyta na Malagueta4Market to dobry plan na leniwą niedzielę podczas wypoczynku w domu wakacyjnym w La Malagueta. Nie zapomnijcie swojej torby plażowej, bo po targu na pewno z chęcią zrelaksujecie się nad brzegiem morza!

Kiedy? Czwarta niedziela miesiąca

Gdzie? Paseo Marítimo Ciudad de Melilla

Oferowane produkty: ubrania i akcesoria, wyroby ręczne, antyki, artykuły dekoracyjne i wiele więcej

Soho Market

Soho market

Soho jest powszechnie znane jako dzielnica sztuki nowoczesnej w Maladze, co czyni ją najbardziej odpowiednią lokalizacją dla rynku sztuki i rzemiosła w Maladze. Udajcie się do Soho, aby podziwiać ręcznie wykonane dzieła sztuki tworzone przez utalentowanych lokalnych artystów, w tym ceramikę i biżuterię, zanurzcie się w klimacie sztuki współczesnej tej okolicy. Dzielnica Soho jest domem sztuki ulicznej Malagi, warto więc przy okazji wizyty na targowisku odkryć okolicę. Jeśli zdecydujecie się zatrzymać w domu wakacyjnym w Soho, znajdziecie się w najmodniejszej części Malagi, w odległości krótkiego spaceru od centrum miasta i wszystkich jego atrakcji. 

Kiedy? Pierwsza sobota miesiąca od 10:00 do 15:00

Gdzie? Calle Tomás Heredia.

Oferowane produkty: rękodzieła, ceramika, biżuteria, antyki, moda, żywność i wiele więcej.

Plaza Merced Market

Targ na  Plaza de la Merced

Na pięknym i zawsze tętniącym życiem placu Plaza de la Merced organizowany jest lokalny targ uliczny, na którym znajdziecie duży wybór produktów ręcznie robionych, towarów nowych i używanych, jak na przykład biżuterię, książki, torby, płyty oraz ubrania. Po przejrzeniu straganów i zakupach usiądźcie na jednym ze słonecznych tarasów, zamówcie drinka i delektujcie się widokien na ruchliwy skwer Plaza de la Merces. Przy okazji warto wspomnieć, że przy tym placu znajduje się dom narodzin artysty Pablo Picasso. Jeśli chcecie dokładniej poznać tą część miasta, najlepiej zdecydować się na piesze zwiedzanie; skierujcie się w stronę pobliskiej dzielnicy Lagunillas, gdzie można znaleźć ciekawą lokalną sztukę uliczną.

Kiedy? Ostatnia niedziela miesiąca

Gdzie? Plaza de la Merced

Oferowane produkty: produkty ręcznie robione, nowe i używane produkty typu biżuteria, książki, torby, rękodzieła, płyty, ubrania i inne.

Huelin Market

Huelin Market

W dzielnicy Huelin (zachodnia część Malagi) w każdą trzecią niedzielę miesiąca możecie odwiedzić przyjazny rodzinom lokalny bazar. Targowisko mieści się przy nadmorskiej promenadzie, który nosi imię najsłynniejszego aktora Malagi, Antonio Banderasa. Uliczny rynek w Huelin oferuje szeroką gamę produktów, takich jak wyroby rękodzielnicze, lokalne produkty spożywcze i odzież. Dodatkowo, specjalnie dla najmłodszych organizowane są często warsztaty. Wizytę na targowisku można przyjemie połączyć z relaksem na Playa de La Misericordia, jednej z najpopularniejszych plaży Malagi.

Kiedy? Trzecia niedziela miesiąca.

Gdzie? Paseo Marítimo Antonio Banderas.

Oferowane produkty: rękodzieła, lokalne produkty spożywcze i wiele więcej.

Pchli targ w La Térmica

Pchli targ, La Térmica, Malaga

Pchli targ przy centrum kultury La Térmica zasługuje na wpisanie go na naszą listę ze względu na jakość oferowanych produktów i przyjemne otoczenie. Kilku sprzedawców prezentuje swoje kolekcje ręcznie robionych lub używanych towarów. Wyruszcie w poszukiwaniu unikalnej odzieży w stylu vintage lub oryginalnych dodatków, antyków czy płyt winylowych. Przy okazji zakupów na pchlim targu możecie obejrzeć wystawę sztuki lub wybrać się na koncert na żywo, które często odbywają się w tym miejscu.

Kiedy? Pchle targi w La Térmica nie są organizowane cyklicznie, dlatego warto zajrzeć na ich stronę internetową.

Gdzie? Avenida de Los Guindos, 48, Málaga.

Oferowane produkty: rękodzieła, towary używane i z drugiej ręki, ubrania w stylu vintage, akcesoria itp.

Bazar na Cortijo de Torres 

Pchli targ

Organizowany w tym samym miejscu co słynna Feria de Malaga, ten pchli targ jest bardzo chętnie odwiedzany przez mieszkańców całej prowincji. Miejscowi przyjeżdżają tu w poszukiwaniu wszelkiego typu produktów z drugiej ręki, a wybór jest naprawdę duży. Na stoiskach oferowane są m.in. książki, płyty, meble, ubrania, biżuteria, ozdoby i niezliczona ilość drobiazgów. Jeśli lubicie tego typu miejsca, na pewno będziecie usatysfakcjonowani i znajdziecie to, czego szukacie. Pamiętajcie, by na pchli targ wybrać się jak najwcześniej rano, w przeciwnym razie możecie mieć problem z zaparkowaniem auta. Na targowisko można dostać się także autobusem linii 4, odjeżdżającym z Alameda Principal.

Kiedy? W każdą niedzielę

Gdzie? Recinto Ferial.

Oferowane produkty: Szeroka gama produktów używanych, takich jak książki, płyty, ubrania, meble i wiele innych

Bez względu na to, czy mieszkacie w centrum Malagi, w Soho czy w innej dzielnicy, zawsze znajdziecie w pobliżu jakiś targ. Odwiedźcie choć jeden z nich, by poznać prawdziwy smak hiszpańskiej kultury i kupić wyjątkowe pamiątki!