Feria w Maladze

Feria de Malaga to coroczna impreza, która odbywa się w połowie sierpnia i jest jedną z największych fiest w Hiszpanii. Świętowanie trwa dziesięć dni i każdego roku przyciąga miliony turystów.

Upamiętniana jest rekonkwista i przyłączenie Malagi do Korony Kastylii przez Królów Katolickich, którzy wkroczyli do miasta 19 sierpnia 1487 roku.

Czym jest Feria de Malaga?

Feria de Malaga

Feria w Maladze, wraz z obchodami Wielkiego Tygodnia, to dwa najważniejsze wydarzenia świętowane corocznie w mieście Maladze. 

Ulice Malagi przemieniają się w ogromną imprezę, pełną wspaniałych koncertów, muzyki oraz przedstawień flamenco, a także strojnych sukni. To wydarzenie, które naprawdę warto przeżyć!

Rozpoczęcie Ferii w Maladze

Każego roku feria rozpoczyna się tradycyjnym przemówieniem Pregon de la Feria inaugurującym wydarzenie, odczytywanym z balkonu ratusza. Po nim obdywa sie wielki pokaz sztucznych ogni i bezpłatny koncert na plaży. Możecie spodziewać się uczestnictwa znanych osobistości, aktorów, piosenkarzy czy piłkarzy. 

Impreza trwa bez przerwy do niedzieli do niedzieli w następnym tygodniu.

Jarmark i impreza

 Feria de Malaga - Ferial Fence

La Feria de Malaga dzieli się na dwie części: dzienną Feria de día oraz nocną Feria de noche. Ta pierwsza jest bardziej tradycyjna i folklorystyczna, towarzyszy jej wszechobecne flamenco i tańce na ulicy. Nie zabraknie także lokalnej kuchni. Poza jedzeniem na straganach można kupić rekwizyty: wachlarze, kapelusze, ozdobne chusty i kwiaty do wpięcia we włosy. Jest wesoło, radośnie, spontanicznie i bardzo kolorowo.

La Feria de día rozpoczyna się już od 6 rano i trwa do popołudnia. Odbywa się w historycznym centrum miasta.

Feria de noche ma miejsce na obrzeżach Malagi, w okolicach Palacio de la Feria w Cortijo de Torres. Aby ułatwić dojazd, uruchomione zostają autobusy wahadłowe kursujące z i do centrum miasta. 

Teren, na którym odbywa się nocna feria, przekształca się w prawdziwy jarmark pełen wszelkich atrakcji. Nie zabraknie wesołego miasteczka, przedstawień flamenco, kramów z tradycyjnymi wyrobami. Uliczne namioty casetas, których liczba sięga ponad 300, oferują różnorodną muzykę i obszary do tańca, oraz przekąski i napoje- tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Skosztujcie lokalnego wina oraz pescadito frito.

Feria w Maladze jest wielkim wydarzeniem i doskonałym przykładem kultury i tradycji Andaluzji. Jeżeli więc planujecie sierpniowe wakacje na Costa del Sol i nie straszne Wam tłumy i hałas, koniecznie zaplanujcie wizytę na Feria de Malaga. 

 

Gdzie?

Od rana do godziny 18:00 feria skupia się w centrum miasta, a dokładnie wokoł placu Plaza de la Merces, Plaza de la Constitution, ulicy Larios, Plaza de la Marina i okolic.

Feria nocna świętowana jest około 3 km na zachód od centrum miasta, tuż obok Palacio de Ferias y Congresos.

Dojazd na imprezę ułatwiają wahadłowe autobusy, które co chwila odjeżdżają z Alameda Principal (obok Calle Larios) w samym sercu miasta. Autobusy kursują 24 godziny na dobę każdego dnia ferii.