Najlepsze plaże nudystów w Maladze

Linie lotnicze są ostatnio bardzo restrykcyjne jeśli chodzi o ograniczenia dotyczące bagażu. Jeśli zdecydujesz się podróżować tylko z torbą podręczną to 10 kg wydaje się niewiele, aby mieć komplet ubrań i gadżetów na wymarzone wakacje.  Najłatwiej byłoby, jadąc do Malagi, zostawić w domu wszystkie akcesoria plażowe, w tym strój kąpielowy?

Jeśli jesteście fanami opalania się nago lub zawsze chcieliście spróbować naturalizmu, oto lista najlepszych plaż dla nudystów, które możecie odwiedzić podczas Waszych wakacji w Maladze

Plaża dla nudystów

Opal się cały 

Niektóre z plaż dla nudystów i naturystów są wyznaczone. Generalnie tendencja jest taka, że najczęściej są usytuowane z dala od głównych dróg i autostrad. Zazwyczaj znajdują się w pięknym otoczeniu i nie są zbyt zatłoczone.

Słoneczne Wybrzeże

Wybrzeże Costa del Sol jest jednym z najczęściej odwiedzanych w Hiszpanii. Co roku tłumy z różnych stron świata przybywają nad Słoneczne Wybrzeże, aby korzystać ze słońca i uprawiać surfing. Jeśli chcesz być naprawdę blisko natury, bez skrępowania zrzucić ubranie i poczuć wolność, będziesz potrzebował listy najlepszych plaż dla nudystów. W takich miejscach musisz zaopatrzyć się w uśmiech i dobry humor, reszty możesz się pozbyć. Warto wiedzieć, że takie plaże dzielą się na trzy kategorie: 

1. Wyznaczone tylko dla nudystów

2. Mieszane: możliwość opalania się nago lub w stroju

3. Przyjazne gejom-nudystom (Gay-Friendly)

Punkt widokowy w Maladze

Jak trafić na najpopularniejsze plaże dla nudystów w Maladze i okolicach?

1. Jeśli wynajmiesz dom w Esteponie, kieruj się w stronę wyznaczonego obszaru Costa Natura i poszukaj znaków na Playa Arroyo Vaquera. 

Costa Natura, to bardzo popularne miejsce. Można wypożyczyć leżaki, a na zadbanej plaży są do dyspozycji prysznice i toalety. 

2. Wynajmij dom nad morzem w Marbelli, zostaw swoje markowe ubrania w domu i wróć do natury. Caba Pino, znana również jako plaża Artola lub Dunas de Artola to plaża dla naturystów najbliżej położona od Marbelli, to strefa przyjazna gejom. Tutaj zazwyczaj spotkacie też surferów, którzy korzystają ze wspaniałych warunków jakie oferuje wyrzeże Costa del Sol. 

3. Plaża Benanatura w Benalmadenie, przeznaczona jest dla nudystów i naturystów od 1976 roku. To ładna i spokojna okolica otoczona wydmami i gajami sosnowymi. Ma dobrą infrastrukturę z toaletami i prysznicami. Warto również  dodać, że miejsce to jest pod protekcją Asociación Naturista de Espańa.

4. Nieco dalej znajduje się Plaża Guadalmar czy też San Julián. To trzy i pół kilometra czarnego piasku. Słońce, dość łagodne fale i regularnie czyszczona plaża - idealne miejsce w drodze na lotnisko, aby porawić swoją opaleniznę w ostatnim momencie tuż przed odlotem.

Benalnatura, plaża dla nudystów w Benalmadena

5. Almayate w Torre del Mar jest popularnym miejscem, aby rozłożyć ręcznik plażowy. Jest tu dość zacisznie. Miejsce całkowicie naturystyczne, włącznie ze znajdującym się tu barem-restauracją. Płacąc 3 euro można skorzystać z parkingu, co w wakacyjne dni, gdy turyści oblegają plażę, może być przydatne. Kolejne miejsce przyjazne homoseksualistom. 

6. W Nerja, możesz połączyć wałęsanie się po jaskiniach ze słonecznym popołudniem na plaży. Alberquillas jest wyznaczoną plażą dla naturystów, ma również obszar przeznaczony do nurkowania. Plaża otoczona jest 75-metrowymi klifami. W pobliżu Nerja znajduje się  jedna z większy atrakcji na Costa del Sol - szlak wzdłuż Río Chillar, podczas którego można na siebie włożyć jakieś okrycie.

7. Kolejne miejsce na naszej mapie znajduje się dalej od Malagi, ale warto tam się wybrać. Przekraczając granicę Costa Tropical, traficie do La Herradura – przepięknej zatoczki w kształcie podkowy. To może być bardzo miła wycieczka z Malagi jeśli mieszkasz w jednym z popularnych kurortów. Cantarriján to plaża, która składa się z dwóch mniejszych - jedna z nich przeznaczona jest dla nudystów. Żwirowe podłoże rekompensuje piękne położenie plażyczki i niesamowite widoki. Znajduje się tu także uroczy bar, ale musisz zaopatrzyć się w pareo, aby wejść do środka i zamówić drinka. Cantarriján to także plaża przyjazna homoseksualistom.

Plaża nudystów, Hiszpania

Jeśli planujesz praktykowanie naturyzmu podczas wakacji to warto pamiętać, że na hiszpańskim wybrzeżu słońce już od końca wiosny operuje dość mocno. Dlatego musisz włożyć kapelusz i zaopatrzyć się w wysoki filtr przeciwsłonecznych. Plaże na wybrzeżu Costa del Sol oraz Costa Tropical są przyjazne naturystom, oferują wiele atrakcji i wspaniałą opaleniznę, tylko od Was zależy jakie miejsce wybierzecie. Hiszpańskie prawo jest w tym względzie liberalne, pozwala na dowolność w wyborze plażowego stroju i nie jest przeciwne nagości.

Na koniec kilka przydatnych zwrotów…

Nudysta – El Nudista

Naturyzm – Naturismo