Aktywny wypoczynek dla niepełnosprawnych na Majorce - dołącz do nas!

Majorka ma zasłużoną opinię doskonałego miejsca do uprawiania sportów: zimą jak i latem, na lądzie, na morzu i w powietrzu. Jest to raj zarówno dla golfistów i idealne miejsce do żeglowania.

Dzięki działalności Handisport Foundation wypoczynek na hiszpańskiej wyspie stał się teraz dostępny dla wszystkich.

All inclusive to nie tylko świetnie przygotowane hotele, to szeroka oferta skierowana do grup zorganizowanych i rodzin z osobami niepełnosprawnymi.

 

Handisport pomaga pokonać bariery i przygotować wakacje także dla osób z dysfunkcjami ruchowymi tak, aby mogli w pełni korzystać z tej samej oferty, co ich bliscy i znajomi.

Korzystaj ze swoich umiejętności!

 

Fundacja Handisport Projekt została stworzona w 2007 roku jako organizacja not-for-profit.

Ma na celu zapewnić jak największe udogodnienia dla niepełnosprawnych, z myślą o umożliwieniu im uczestniczenia w zajęciach sportowych podczas spędzania wakacji na Majorce.

Hasło fundacji brzmi „Korzystaj ze swoich umiejętności” (#Enjoyyourabilities). I fundacja wciela je w życie.

Handisport oferuje siedem rodzajów aktywności sportowych: narty wodne, golf, żeglarstwo, kajakarstwo, blokarting (bojery na kołach), turystykę terenową 4x4 i nurkowanie.

Wszystkie te propozycje są skierowane do całych rodzin, grup, przyjaciół, oczywiście z myślą także o ewentualnym uczestnictwie osoby niepełnosprawnej.

Idea Handisport spotkała się z dużym zainteresowaniem i trafia w potrzeby wypoczywających, a sama organizacja stała się znana na Majorce.

Brak języka hiszpańskiego nie jest przeszkodą, aby uczestniczyć w zabawie.

Woluntariusze z Handisport doskonale mówią po angielsku. Możesz być pewny, że trafisz w dobre ręce. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.handisportmallorca.org

 

Waterskiing in Mallorca

Narciarstwo wodne, to nie jest niemożliwe.

 

Dla szukających prawdziwych wrażeń fundacja Handisport proponuje narciarstwo wodne.

 

To, że masz problemy ze sprawnym poruszaniem się, nie ma znaczenia. Fachowcy z Handisport dobierają odpowiedni sprzęt w zależności od rodzaju niepełnosprawności.

 

Na przykład dla osób z ciężkimi dysfunkcjami niepełnosprawności ruchowej w dolnych partiach ciała (paraplegia, rozczep kręgosłupa, porażenie mózgowe, brak dolnych kończyn) umożliwia się narciarstwo w pozycji siedzącej.

 

Wszystko dzięki nowoczesnym rozwiązaniom - umieszczeniu płóz po bokach, aby narty były stabilne i zapewniały równowagę.

Fundacja bardzo dba o bezpieczeństwo wypoczywających. To ich priorytet.

 

Przy uprawianiu sportów obowiązkowe są kamizelki ratunkowe, kaski, rękawice i kombinezony z neoprenu. Zanim uczestnicy zajęć sportowych rozpoczną przygodę i wyjdą na spotkanie żywiołowi muszą przejść podstawowe szkolenie z zakresu używania sprzętu.


Canoeing in Mallorca

W dwójce kajakarskiej. 

 

A może przygoda w kajaku na pełnym morzu?

 

Handisport oddaje do dyspozycji swoim uczestników dwuosobowe kajaki (K2s). Wyposażono je w funkcję automatycznego przelewu, dzięki czemu są praktycznie niezatapialne.

 

Chętni, zanim wyruszą w morze na 1,5 godzinną przejażdżkę, mogą przejść dwugodzinny kurs użytkowania kajaka.

Blokart, poczuć wiatr na twarzy. 

 

Dla szukających adrenaliny odpowiedni będzie blokart. To wciąż nowość na hiszpańskim wybrzeżu.

Co to jest blokart?

To żeglowanie po lądzie. Sport dostarczający nie mniejszego dreszczyku emocji niż tradycyjne żeglarstwo. Siedząc w stabilnym trójkołowym wózku wyposażonym w żagiel czekamy tylko na wiatr.....i jaaaaazda!!! ile żagiel poniesie.

 

Sailing in Palma

Żeglarstwo, zobaczyć wybrzeże od morza.

 

Można zdecydować się na tradycyjne żeglarstwo. Handisport zaadaptował tradycyjne żaglówki do potrzeb niepełnosprawnych, wprowadzając szereg zmian i udogodnień.

 

Główną zmianą jest przeciwwaga umieszczona na końcu kila zapewniająca większą stabilności i równowagę statku.

 

Wielu instruktorów żeglarstwa Handisport to utytułowani sportowcy biorący udział w zawodach na szczeblu krajowym. Nie można mieć lepszych nauczycieli.

Golf, cieszyć się celnym uderzeniem.

 

Ten rodzaj aktywności ma coraz większe grono zwolenników, także w wśród niepełnosprawnych.

Teraz, dzięki wprowadzanym wciąż nowym udogodnieniom i coraz bardziej zaawansowanemu sprzętowi, osoby mające problem z poruszaniem się mogą przemieszczać się po polu golfowym bez większego problemu, uczestnicząc w rozgrywkach z całą grupą przyjaciół.

Szlakami terenowymi, odkryć góry Majorki.

 

Także dla miłośników wypraw 4x4 Handisport ma sporo do zaproponowania.

 

 

Fundacja dysponuje pojazdami terenowymi przystosowanymi dla każdego użytkownika; wspomaganie kierownicy, niezależne zawieszenie, specjalne klatki bezpieczeństwa.

 

Ciasne i niewygodne wnętrze terenówek? Nic z tych rzeczy. Naciskasz guzik i siedzenie samo przemieszcza się do przodu by ułatwić wsiadanie. Terenówka radzi sobie ze zjazdami i podjazdami o nachyleniu zbocza do 40 procent, a wahliwe siedzenia zwiększają znacznie bezpieczeństwo i komfort.

 

Uczestnicy wyprawy mają do dyspozycji obszar 14 milionów metrów kwadratowych dzikiego terenu Galatzó, który znajduje się w miejscowości Calvia. To prawdziwa gratka dla wielbicieli wycieczek terenowych.

 

Można wybrać jedną z czterech tras o różnym stopniu trudności: Sa Vinya - niski poziom trudności (około 2 godzin i 23 minut), Ses Sínies - niski poziom trudności (ok. 2 godzin i 15 minut), Ses Planas - średni poziomie trudności (ok. 2 godzin), SES Sínies (niski poziom trudności. Około 2 godziny, 15 minut), i S'Esclop (średni / wysoki poziom trudności - około 4 i pół godziny).

 
 

Diving in Mallorca

Nurkowanie, zobacz podwodny świat! 

 

Dla tych, którzy uwielbiają obserwować życie podwodne Handisport organizuje kursy nurkowania. Współorganizatorem zajęć jest Balearic Federation of Underwater Activities.

 

Instruktorzy nurkowania to doświadczeni fachowcy z wieloletnim doświadczeniem.