Najważniejsze imprezy biegowe w Hiszpanii 2018

Biegi to sport, który z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, przeżywa swój prawdziwy rozkwit. Króluje w  mediach społecznościowych i stał się ważną częścią kultury popularnej.
 
W Hiszpanii maratony, półmaratony, przełaje w ciągu ostatnich lat biją rekordy popularności. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem i coraz więcej osób decyduje się brać udział w konkurencjach biegowych. Organizowanych jest wiele tego typu imprez nie tylko na poziomie krajowy, ale też międzynarodowym. 
 
Często trasy biegów są zaplanowane tak, aby prowadziły po najbardziej atrakcyjnych terenach przyrodniczych, o szczególnych walorach widokowych. Do tego łagodny klimat, charakterystyczny dla większej części półwyspu, to powoduje, iż Hiszpania jawi się jako doskonałe miejsce do uprawiania tego typu sportu.
 
Chcesz sprawdzić swoje umiejętności? Zaplanuj pobyt w Hiszpanii i odkryj najlepsze, najbardziej popularne maratony oraz wyścigi w 2018 roku.
 

1. EDP Bilbao Night Marathon 2018

W październiku czeka nas dziesiąta już edycja EDP Bilbao Night Marathon a wraz z nią możliwość przetestowania naszej formy i pokonania trasy po najbardziej charakterystycznych i urokliwych punktach miasta. Organizatorzy w 2018 roku liczą na pobicie rekordu frekwencji. W 2017 roku ponad 11 tysięcy biegaczy pochodzących z 49 krajów przyjechało do Bilbao, aby stawić się na starcie maratonu.
 
Bieg Bilbao Night Marathon jest uwzględniony w oficjalnym kalendarzu Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Lekkoatletycznej - Real Federación Española de Atletismo (RFEA). To maraton odbywający się w nocy.  Z tego też powodu start jest szczególnie widowiskowy bo towarzyszą mu pokazy sztucznych ogni.
 
Nocny wyścig w Bilbao oferuje biegaczom trzy poziomy trudności: maraton, półmaraton (są skierowane do biegaczy profesjonalnych) oraz 10-kilometrowy bieg zwany "Carrera Pirata", w którym może wziąć udział każdy. To nie tylko nowe doświadczenie sportowe, ale też wyjątkowa okazja odkrycia uroczych zakątków Bilbao z nowej perspektywy.

2. Menorca Cami de Cavalls Epic 360 Trail

W marcu - 2, 3 i 4 - wraca Trail Menorca Epic 360º.  Uczestnicy mają do pokonania 157 km podzielonych na trzy duże etapy. Każdy etap prowadzi przez inne tereny: zarówno częścią nadbrzeżną Minorki jak i obszarem śródlądowym wyspy. Organizatorzy zadbali o to, aby uczestnikom biegu towarzyszyły najpiękniejsze widoki.
 
Niedługo potem bo 18 maja, także na Minorce rozpoczyna się Compressport Menorca Camí de Cavalls. To jedna z trudniejszych prób i najcięższych testów formy jakie odbywają się w Hiszpanii,  a może i w całej Europie. Dzięki tej imprezie możemy sprawdzić granice naszej wytrzymałości podczas biegu wiodącego najpiękniejszymi szlakami wyspy. 185 kilometrów ciężkiej próby i wokół pejzaże śródziemnomorskie: rajskie plaże, fascynujące kaniony, klify, widoki, które przyprawiają o dreszcze.
 
Bramka startowa znajduje się na Plaça dels Pins w Ciutadella. Przewidziane są dwa biegi. Jeden rozpoczyna się o godz. 8:30, a drugi o 14:30. Dla pierwszego biegu czas maksymalny określony jest na 40 godzin. Podczas gdy biegacze, którzy startują o godzinie 14:30 mają krótszy czas - 34 godziny. 
 
 

3. Canarias Infinity Xtreme 2018

W październiku rozpoczyna się jedna z najtrudniejszych imprez sportowych na Wyspach Kanaryjskich - Infinity Xtreme w Puerto de la Cruz. Ten bieg z przeszkodami zarezerwowany jest tylko dla najlepszych, najbardziej zahartowanych w bojach sportowców. To prawdziwa próba siły i wytrzymałości.
 
Bieg organizowany jest na dwóch poziomach trudności. Pierwszy wyścig to Infinity Xtreme Sprint, gdzie trzeba pokonać liczący 5 kilometrów tor przeszkód w mniej niż godzinę. Jest też bieg Infinity Xtreme Radical, który składa się z dwóch okrążeń (w sumie 10 kilometrów) i maksymalny czas w jakim powinniśmy dotrzeć do mety to 2 godziny.
 
W każdym wyścigu jest limit uczestników wynoszący maksymalnie 550 osób. Dlatego ważne jest, aby zarejestrować się jak najszybciej. Z powodu ogromnej popularności imprezy organizatorzy oferują alternatywne wydarzenia w czasie trwania Infinity.
 

4. Walencja - Tronidad Alfonso EDP Maratón

Początki maratonu datuje się na rok 1981 i od tego czasu odbywa się co roku. Trasa wiedzie przez płaskie tereny, do tego grudniowe, łagodne temperatury zapewniają sprzyjające warunki maratończykom reprezentującym wszystkie szczeble umiejętności.
 
Zarówno start jak i meta wyścigu zlokalizowana jest w samym sercu Walencji - spektakularnym Miasteczku Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias). Trudno o bardziej emblematyczne miejsce. Dodatkowo meta maratonu wiedzie przez baseny z wodą otaczające Miasteczko Sztuki i Nauk co jest przyjemnym końcowym akcentem dającym ulgę zmęczonym biegaczom.
 
 

5. Maraton i Półmaraton na Ibizie

Dokładnie 7 kwietnia na Ibizie odbędzie się druga edycja maratonu. Wyścig zaczyna się wczesnym popołudniem w mieście Evissa. Trasa wyścigu prowadzi przez miejsca najbardziej charakterystyczne i najatrakcyjniejsze na wyspie. Meta przewidziana jest w miejscowości Santa Eulària des Riu.
 
Oczekuje się, że udział w maratonie weźmie 3 tysiące biegaczy różnych narodowości. Klimat wyspy, jej przyroda są najlepszą motywacją do zgłoszenia swego uczestnictwa w biegu.
 
W tym samym czasie odbędą się na wyspie targi sportowe Touribisport, które są skierowane nie tylko do miłośników biegów, ale także do szerszej publiczności. Odbędą się również biegu na krótszych dystansach. 
 
Kolejny wyścig El Ibiza 12k  odbędzie się w tym samym dniu co pełen maraton, zaczyna się i kończy w mieście Santa Eulària des Riu. Zapisy już się rozpoczęły dla obu wyścigów. 
 

6. Ultra Run Sierra Nevada 2018

Już rozpoczęły się zapisy na bieg Ultra Sierra Nevada, który odbędzie się w dniach 13 i 14 lipca. W poprzednich edycjach wystartowało ponad 1200 biegaczy z 30 różnych krajów. 

Miejsce startu nie mogło zostać wybrane lepiej - zabytkowe, historyczne centrum Granady, pod murami legendarnej Alhambry i wiedzie aż do ośrodka narciarskiego w górach - Pradollano. W tym roku bieg

Ultra Sierra Nevada ma cztery skale trudności: Ultra, która wynosi 100 kilometrów, Trail - 62 kilometry, Maratón - do pokonania 40 kilometrów oraz la Urban o długości 6 kilometrów.

7. Półmaraton de Fornells na Minorce 

14 kwietnia 2018 roku półmaraton w Fornells powraca po raz szósty. To obowiązkowa próba dla wszystkich miłośników biegów. To sprawdzian formy połączony z odkrywaniem niesamowitych widoków Minorki w nietypowy sposób.
 
Półmaraton liczy 21 kilometrów i ma swój początek w Es Mercadal, prowadzi przez el Camino de la Tramontana, aby zakończyć się w miejscowości Fornells. W ciągu całego biegu towarzyszą nam fantastyczne widoki i bryza od strony Morza Śródziemnego. Aby dotrzeć do Es Mercadal, uruchamiane są specjalne połączenia autobusowe, które kursują także do Fornells. Bilety warto rezerwować wcześniej online.
 
Organizowany jest też bieg na krótszy dystans, który liczy 10 kilometrów i wiedzie ulicami miasta. Zarówno start jak i meta znajduje się w malowniczym, rybackim miasteczku Fornells.

9. Maraton w Maladze

O godzinie 9 rano w pierwszą niedzielę grudnia wraca, jak co roku, maraton w Maladze, który uważany jest przez wielu jako najlepszy maraton w Hiszpanii. Trasa jest dość prosta, bez większych różnic poziomu terenu. Prowadzi najważniejszymi ulicami, obok najbardziej reprezentacyjnych punktów miasta: przez centrum historyczne, port, promenadę.
 
Maraton jest bardzo chwalony przez uczestników. Organizatorzy starają się każdego roku wprowadzać udogodnienia, biorąc wcześniej pod uwagą opinie biegaczy. Dlatego podczas wyścigu nie brakuje niczego. Znajdziemy punkty pomocy, 5 z nich z opieką medyczną. Pojawiają się częściej, im bliżej jest do mety. 
 
 
Jeśli chciałbyś odwiedzić Malagę już dziś zacznij przygotowywać się do maratonu, Media Maratón de Málaga startuje 18 marca, a jego trasa prowadzi przez najbardziej emblematyczne miejsca miasta. Organizatorzy wprowadzili limit 7500 biegaczy, którzy mogą wziąć udział w maratonie. Zapisy kończą się 7 marca. 
 

8. Tenerife Bluetrail

Bluetrail de Tenerife to bieg górski, którego trasa osiąga najwyższą wysokość nad poziomem morza jeśli chodzi o tego typu wyścigi w Hiszpanii. Uważany jest za jeden z najtrudniejszych w Europie. Musi cieszyć się zasłużoną sławą skoro tylko w ciągu trzech pierwszych tygodni zapisów zgłosiło się 2 tysiące uczestników na 2,5 tysiąca miejsc, które przygotowali organizatorzy.
 
Może dlatego, że bieg zaczyna się na poziomie morza i wznosi się aż do 3,5 tysiąca metrów, przecina piękne krajobrazy wulkaniczne osiągając najwyższy szczyt Hiszpanii, Teide. To magiczne miejsce, które otrzymało certtyfikat Starlight za fantastyczne widoki. Podczas biegu możemy nacieszyć oczy wyjątkową panoramą sklepienia niebieskiego widzianego z Teide.
 

Kolejna edycja przewidziana jest na 10 czerwca i odbędzie się w pięciu stopniach trudności: Ultra na 97 kilometrów, Trail na 66 kilometrów, maratón na 43 kilometry i półmaraton na 20 kilometrów. Dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej organizowane są biegi na dystansach: 1,2 km, 3,7 km oraz 8 km.

Tu znajdziesz pełną informację o Tenerife Blutrail

9. EDP Rock´n Roll Madrid 2018 Maratón y Półmaraton

Już 22 kwietnia odbędzie się 41 edycja madryckiego maratonu (Maratón de Madrid), bardziej znanego jako EDP Rock ´n´ Roll Maratón Madrid i spodziewany jest historyczny rekord frekwencji z 37 tysiącami uczestników. 
 
Sygnał do startu biegacze usłyszą przy fontannie Fuente de Cibeles. Trasa wiedzie najatrakcyjniejszymi i najbardziej charakterystycznymi punktami miasta takimi jak: Puerta del Sol, Palacio Real czy Casa de Campo, aby zakończyć bieg w parku El Retiro. Przez cały czas trwania maratonu odbywa się wielka fiesta, nie cichnie muzyka na ulicach miasta. To powoduje, że maraton w Madrycie ma opinię najbardziej żywiołowego i tętniącego życiem. 
 

Bieg odbywa się w trzech stopniach trudności: maraton, który liczy 42 kilometry (maksymalna liczba uczestników to 15 tysięcy), półmaraton o długości 21 kilometrów (maksymalna liczba uczestników to 17 tysięcy) i krótszy wyścig na dystansie 10 kilometrów (maksymalnie 7000 biegaczy).

Pobierz trasę EDP Rock´n Roll Full Madrid Maratón

10. Wings for Life Run, Walencja i Madryt

Wings for Life to wyścig o zasięgu globalnym, odbywa się w 30 krajach jednocześnie, w tym samym czasie. To wyjątkowy bieg. Celem nie jest meta, ale ucieczka przed nią. Biegacze mają wytrzymać ile dadzą radę i uniknąć "złapania" przez “catcher car” czyli samochody pościgowe, które stopniowo zwiększają tempo jazdy - do czasu, aż dogonią ostatniego biegacza. 
 
6 maja o godz. 13:00 biegacze Wings for Life startują z wyznaczonej mety, 30 minut później rusza samochód pościgowy. Dogania wszystkich uczestników po kolei, aż zostanie tylko jeden. W 2018 roku ta impreza biegowa odbędzie się w dwóch miastach w Walencji i Madrycie. 
 
W Walencji bieg liczy 20 kilometrów. Trasa rozciągnięta jest po całym mieście, kieruje się na południe przez El Saler y Les Gavines i kończy się w Cullera. Opłata rejestracyjna wynosi 25 €. Jest to wyścig charytatywny. Wszystkie wpływy są przeznaczone na badania nad urazami rdzenia kręgowego.
 

11. The Sherry Marathon Run, Jerez de la Frontera

Jeśli bieganie jest twoją pasją, ale jednocześnie lubisz poznawać nowe miejsca, nową kulturę, nowe smaki to ta impreza jest skierowana do ciebie. Sherry Marathon to interesująca możliwość połączenie sportu z wizytami w licznych starych, zabytkowych bodegach, które opowiadają bogatą historię miasta, pozwalają poznać tradycje winiarskie tego regionu. 
 
Szlak biegu tylko przez pierwsze kilometry wiedzie ulicami miasta, potem uczestnicy mają okazję poznać pejzaże wiejskie, rozległe winnice na stokach, które skąpane w andaluzyjskim słońcu rodzą słodkie owoce. Aby wtopić się w ten swojski klimat i poczuć jego smak, w czasie biegu jego uczestnicy mogą wybrać na postojach między wodą a szklanką sherry!
 
Oprócz pełnego maratonu uczestnicy przygotowali krótsze trasy o długości 10 km. Biegom towarzyszą imprezy pozwalające w pełni cieszyć się tym świętem sportowym i odkryć uroki Jerez. 
 
 
Jak widać, w Hiszpanii odbywa się wiele imprez biegowych dostosowanych do wszystkich gustów i umiejętności; od wyścigów górskich, biegów przełajowych poprzez maratony i półmaratony. Biegacze mogą nie tylko zmierzyć się ze swoimi słabościami, sprawdzić swoją formę, ale także podziwiać przepiękne hiszpańskie miasta, wioseczki, nadmorskie widoki, górskie pejzaże.
 
Jeśli chcesz poczuć prawdziwe emocje, odkryć piękno Hiszpanii nie zastanawiaj się długo, zgłoś się już teraz. Spotkamy się na mecie!

Apartament w Las Palmas de Gran Canaria

 • 1 sypialnia
 • 3 - ilość osób
 • 1 łazienka
 • 45 m² powierzchni mieszkalnej
 • Wi-Fi
 • Balkon
 • Okno dachowe
 • Winda
 • Pralka

Willa w Alcudia (Puerto de Alcudia)

 • 5 sypialnie
 • 10 - ilość osób
 • 5 łazienki
 • 490 m² powierzchni mieszkalnej
 • Basen prywatny
 • Wi-Fi
 • Balkon
 • Prywatny parking
 • Pralka
Id: 51100 Dodaj do ulubionych Usuń Usuń
16 493 - 35 894 zł/tydzień   Pokaż szczegóły

Kawalerka w Marbella

 • 2 - ilość osób
 • 1 łazienka
 • 32 m² powierzchni mieszkalnej
 • Basen
 • Wi-Fi
 • Basen dla dzieci
 • Balkon
 • Meble ogrodowe
 • Klimatyzacja
Id: 52721 Dodaj do ulubionych Usuń Usuń
2 164 - 4 118 zł/tydzień 309 - 588 zł/noc Pokaż szczegóły

Komentarze

X
Wygraj voucher o wartości 750€!
Subskrybuj nasz newsletter i wygraj 750€ na Twoje hiszpańskie wakacje.


Przeczytałem i akceptuję politykę prywatności
 Wygraj voucher o wartości 750€! 
Wakacje-Hiszpania.pl wykorzystuje własne i zewnętrzne pliki cookies w celu ulepszenia swoich usług i wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich preferencji poprzez analizę nawyków nawigacyjnych. Zmień konfigurację i uzyskaj więcej informacji tutaj