Najważniejsze imprezy biegowe w Hiszpanii 2019

Biegi to sport, który z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, przeżywa swój prawdziwy rozkwit. Króluje w  mediach społecznościowych i stał się ważną częścią kultury popularnej.
 
W Hiszpanii maratony, półmaratony, przełaje w ciągu ostatnich lat biją rekordy popularności. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem i coraz więcej osób decyduje się brać udział w konkurencjach biegowych. Organizowanych jest wiele tego typu imprez nie tylko na poziomie krajowy, ale też międzynarodowym. 
 
Często trasy biegów są zaplanowane tak, aby prowadziły po najbardziej atrakcyjnych terenach przyrodniczych, o szczególnych walorach widokowych. Do tego łagodny klimat, charakterystyczny dla większej części półwyspu, to powoduje, iż Hiszpania jawi się jako doskonałe miejsce do uprawiania tego typu sportu.
 
Chcesz sprawdzić swoje umiejętności? Zaplanuj pobyt w Hiszpanii i odkryj najlepsze, najbardziej popularne maratony oraz wyścigi w 2019 roku.
 Maraton w Walencji

1. EDP Bilbao Night Marathon 2019

W październiku czeka nas jedenasta już edycja EDP Bilbao Night Marathon a wraz z nią możliwość przetestowania naszej formy i pokonania trasy po najbardziej charakterystycznych i urokliwych punktach miasta. Organizatorzy w 2019 roku liczą na pobicie rekordu frekwencji. W 2018 roku bieg cieszył się ogromną popularnością, przy ogólnej liczbie biegaczy blisko 12 tysięcy, pochodzących z 54 krajów. 
 
Bieg Bilbao Night Marathon jest uwzględniony w oficjalnym kalendarzu Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Lekkoatletycznej - Real Federación Española de Atletismo (RFEA). To maraton odbywający się w nocy.  Z tego też powodu start jest szczególnie widowiskowy bo towarzyszą mu pokazy sztucznych ogni.
 
EDP Maraton w Bilbao
Nocny wyścig w Bilbao oferuje biegaczom trzy poziomy trudności: maraton, półmaraton (są skierowane do biegaczy profesjonalnych) oraz 10-kilometrowy bieg zwany "Carrera Pirata", w którym może wziąć udział każdy. To nie tylko nowe doświadczenie sportowe, ale też wyjątkowa okazja odkrycia uroczych zakątków Bilbao z nowej perspektywy.

2. Menorca Cami de Cavalls Epic 360 Trail

W dniach 8, 9 i 10 marca powraca Trail Menorca Epic 360º.  Uczestnicy mają do pokonania 157 km podzielonych na trzy duże etapy. Każdy etap prowadzi przez inne tereny: zarówno częścią nadbrzeżną Minorki jak i obszarem śródlądowym wyspy. Organizatorzy zadbali o to, aby uczestnikom biegu towarzyszyły najpiękniejsze widoki.
 
Niedługo potem bo 17 maja, także na Minorce rozpoczyna się Compressport Menorca Camí de Cavalls. To jedna z trudniejszych prób i najcięższych testów formy jakie odbywają się w Hiszpanii,  a może i w całej Europie. Dzięki tej imprezie możemy sprawdzić granice naszej wytrzymałości podczas biegu wiodącego najpiękniejszymi szlakami wyspy. 185 kilometrów ciężkiej próby i wokół pejzaże śródziemnomorskie: rajskie plaże, fascynujące kaniony, klify, widoki, które przyprawiają o dreszcze.
 
Trail Menorca Camí de Cavals, Bieg na Minorce
Bramka startowa znajduje się na Plaça dels Pins w Ciutadella. Przewidziane są dwa biegi. Jeden rozpoczyna się o godz. 8:30, a drugi o 14:30. Dla pierwszego biegu czas maksymalny określony jest na 40 godzin. Podczas gdy biegacze, którzy startują o godzinie 14:30 mają krótszy czas - 34 godziny. 
 
 
Trail Menorca Cami de Cavals, Bieg na Minorce

3. Canarias Infinity Xtreme 2019

W lipcu rozpoczyna się jedna z najtrudniejszych imprez sportowych na Wyspach Kanaryjskich - Infinity Xtreme w Puerto de la Cruz. Ten bieg z przeszkodami zarezerwowany jest tylko dla najlepszych, najbardziej zahartowanych w bojach sportowców. To prawdziwa próba siły i wytrzymałości.
 
Bieg organizowany jest na dwóch poziomach trudności. Pierwszy wyścig to Infinity Xtreme Sprint, gdzie trzeba pokonać liczący 5 kilometrów tor przeszkód w mniej niż godzinę. Jest też bieg Infinity Xtreme Radical, który składa się z dwóch okrążeń (w sumie 10 kilometrów) i maksymalny czas w jakim powinniśmy dotrzeć do mety to 2 godziny.
 
W każdym wyścigu jest limit uczestników wynoszący maksymalnie 550 osób. Dlatego ważne jest, aby zarejestrować się jak najszybciej. Z powodu ogromnej popularności imprezy organizatorzy oferują alternatywne wydarzenia w czasie trwania Infinity.
 
Infinity Xtreme Tenerife, wyścig z przeszkodami na Kanarach

4. Walencja - Tronidad Alfonso EDP Maratón

Początki maratonu datuje się na rok 1981 i od tego czasu odbywa się co roku. Trasa wiedzie przez płaskie tereny, do tego grudniowe, łagodne temperatury zapewniają sprzyjające warunki maratończykom reprezentującym wszystkie szczeble umiejętności.
 
Zarówno start jak i meta wyścigu zlokalizowana jest w samym sercu Walencji - spektakularnym Miasteczku Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias). Trudno o bardziej emblematyczne miejsce. Dodatkowo meta maratonu wiedzie przez baseny z wodą otaczające Miasteczko Sztuki i Nauk co jest przyjemnym końcowym akcentem dającym ulgę zmęczonym biegaczom.
 
 
Maraton w Walencji

5. Maraton i Półmaraton na Ibizie

Dokładnie 6 kwietnia na Ibizie odbędzie się trzecia edycja maratonu. Wyścig zaczyna się wczesnym popołudniem w mieście Evissa. Trasa wyścigu prowadzi przez miejsca najbardziej charakterystyczne i najatrakcyjniejsze na wyspie. Meta przewidziana jest w miejscowości Santa Eulària des Riu.
 
Oczekuje się, że udział w maratonie weźmie 3 tysiące biegaczy różnych narodowości. Klimat wyspy, jej przyroda są najlepszą motywacją do zgłoszenia swego uczestnictwa w biegu.
 
Kolejny wyścig El Ibiza 12k  odbędzie się w tym samym dniu co pełen maraton, zaczynając się i kończąc w mieście Santa Eulària des Riu. Zapisyna oba biegi już się rozpoczęły.
 
Natomiast 28 kwietnia 2019 r. będzie miał miejsce Półmaraton Ibiza, rozpoczynając się w głębi lądu w San Jose, a kończąc na wybrzeżu. Rejestracja na półmaraton rozpocznie się 1 listopada 2018 roku.

Biegi na Balearach

6. Ultra Run Sierra Nevada 2019

Już rozpoczęły się zapisy na bieg Ultra Sierra Nevada, który odbędzie się w dniach 12 i 14 lipca. W poprzednich edycjach wystartowało ponad 1300 biegaczy z 35 różnych krajów. 

Miejsce startu nie mogło zostać wybrane lepiej - zabytkowe, historyczne centrum Granady, pod murami legendarnej Alhambry i wiedzie aż do ośrodka narciarskiego w górach - Pradollano. W tym roku bieg

Ultra Sierra Nevada ma cztery skale trudności: Ultra, która wynosi 100 kilometrów, Trail - 62 kilometry, Maratón - do pokonania 40 kilometrów oraz la Urban o długości 6 kilometrów.

Wyścig Ultra Sierra Nevada

7. Półmaraton de Fornells na Minorce 

W kwietniu 2019 roku półmaraton w Fornells powraca po raz siódmy. To obowiązkowa próba dla wszystkich miłośników biegów. To sprawdzian formy połączony z odkrywaniem niesamowitych widoków Minorki w nietypowy sposób.
 
Półmaraton liczy 21 kilometrów i ma swój początek w Es Mercadal, prowadzi przez el Camino de la Tramontana, aby zakończyć się w miejscowości Fornells. W ciągu całego biegu towarzyszą nam fantastyczne widoki i bryza od strony Morza Śródziemnego. Aby dotrzeć do Es Mercadal, uruchamiane są specjalne połączenia autobusowe, które kursują także do Fornells. Bilety warto rezerwować wcześniej online.
 
Organizowany jest też bieg na krótszy dystans, który liczy 10 kilometrów i wiedzie ulicami miasta. Zarówno start jak i meta znajduje się w malowniczym, rybackim miasteczku Fornells.

8. Maraton w Maladze

O godzinie 9 rano w drugą niedzielę grudnia wraca, jak co roku, maraton w Maladze, który uważany jest przez wielu jako najlepszy maraton w Hiszpanii. Trasa jest dość prosta, bez większych różnic poziomu terenu. Prowadzi najważniejszymi ulicami, obok najbardziej reprezentacyjnych punktów miasta: przez centrum historyczne, port, promenadę.
 
Maraton jest bardzo chwalony przez uczestników. Organizatorzy starają się każdego roku wprowadzać udogodnienia, biorąc wcześniej pod uwagą opinie biegaczy. Dlatego podczas wyścigu nie brakuje niczego. Znajdziemy punkty pomocy, 5 z nich z opieką medyczną. Pojawiają się częściej, im bliżej jest do mety. 
 
 
Maraton w Maladze
Jeśli chciałbyś odwiedzić Malagę już dziś zacznij przygotowywać się do maratonu, Media Maratón de Málaga startuje 24 marca, a jego trasa prowadzi przez najbardziej emblematyczne miejsca miasta. Organizatorzy wprowadzili limit 7500 biegaczy, którzy mogą wziąć udział w maratonie. Zapisy kończą się 14 marca. 
 

9. Tenerife Bluetrail

Bluetrail de Tenerife to bieg górski, którego trasa osiąga najwyższą wysokość nad poziomem morza jeśli chodzi o tego typu wyścigi w Hiszpanii. Uważany jest za jeden z najtrudniejszych w Europie. Musi cieszyć się zasłużoną sławą skoro tylko w ciągu trzech pierwszych tygodni zapisów w 2018 zgłosiło się 2 tysiące uczestników na 2700 miejsc, które przygotowali organizatorzy.
 
Bieg górski Tenerife Bluetrail
Może dlatego, że bieg zaczyna się na poziomie morza i wznosi się aż do 3,5 tysiąca metrów, przecina piękne krajobrazy wulkaniczne osiągając najwyższy szczyt Hiszpanii, Teide. To magiczne miejsce, które otrzymało certtyfikat Starlight za fantastyczne widoki. Podczas biegu możemy nacieszyć oczy wyjątkową panoramą sklepienia niebieskiego widzianego z Teide.
 
Tenerife Bluetrail, widok z Teide

Kolejna edycja przewidziana jest na 8 czerwca i odbędzie się w pięciu stopniach trudności: Ultra na 97 kilometrów, Trail na 66 kilometrów, maratón na 43 kilometry i półmaraton na 20 kilometrów. Dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej organizowane są biegi na dystansach: 1,2 km, 3,7 km oraz 8 km.

Tu znajdziesz pełną informację o Tenerife Blutrail

10. EDP Rock´n Roll Madrid 2019 Maraton i Półmaraton

Już 28 kwietnia odbędzie się 42 edycja madryckiego maratonu (Maratón de Madrid), bardziej znanego jako EDP Rock ´n´ Roll Maratón Madrid i spodziewany jest historyczny rekord frekwencji z 37 tysiącami uczestników. 
 
Trasa zmieniła się od zeszłego roku i w 2019 punktem startowym Madrid Rock ‘n’ Roll Marathon będzie Paseo de la Castellana. Trasa wiedzie najatrakcyjniejszymi i najbardziej charakterystycznymi punktami miasta takimi jak Puerta del Sol czy nowy stadion Atletico Madrid, aby zakończyć bieg przy Fuente de Neptuno obok parku El Retiro. Przez cały czas trwania maratonu odbywa się wielka fiesta, nie cichnie muzyka na ulicach miasta. To powoduje, że maraton w Madrycie ma opinię najbardziej żywiołowego i tętniącego życiem. 
 
Maraton w Madrycie, Edp Rock´n´Roll Madrid

Bieg odbywa się w trzech stopniach trudności: maraton, który liczy 42 kilometry (maksymalna liczba uczestników to 15 tysięcy), półmaraton o długości 21 kilometrów (maksymalna liczba uczestników to 17 tysięcy) i krótszy wyścig na dystansie 10 kilometrów (maksymalnie 7000 biegaczy).

Pobierz trasę EDP Rock´n Roll Full Madrid Maratón

11. The Sherry Marathon Run, Jerez de la Frontera

Jeśli bieganie jest twoją pasją, ale jednocześnie lubisz poznawać nowe miejsca, nową kulturę, nowe smaki to ta impreza jest skierowana do ciebie. Sherry Marathon to interesująca możliwość połączenie sportu z wizytami w licznych starych, zabytkowych bodegach, które opowiadają bogatą historię miasta, pozwalają poznać tradycje winiarskie tego regionu. W 2019 roku trzecia już edycja tego wyjątkowego maratonu odbędzie się 28 kwietnia.
 
Szlak biegu tylko przez pierwsze kilometry wiedzie ulicami miasta, potem uczestnicy mają okazję poznać pejzaże wiejskie, rozległe winnice na stokach, które skąpane w andaluzyjskim słońcu rodzą słodkie owoce. Aby wtopić się w ten swojski klimat i poczuć jego smak, w czasie biegu jego uczestnicy mogą wybrać na postojach między wodą a szklanką sherry!
 
Oprócz pełnego maratonu uczestnicy przygotowali krótsze trasy o długości 10 km. Biegom towarzyszą imprezy pozwalające w pełni cieszyć się tym świętem sportowym i odkryć uroki Jerez. 
 
Uczestnicy Sherry Marathon - Jerez de la Frontera
 
Jak widać, w Hiszpanii odbywa się wiele imprez biegowych dostosowanych do wszystkich gustów i umiejętności; od wyścigów górskich, biegów przełajowych poprzez maratony i półmaratony. Biegacze mogą nie tylko zmierzyć się ze swoimi słabościami, sprawdzić swoją formę, ale także podziwiać przepiękne hiszpańskie miasta, wioseczki, nadmorskie widoki, górskie pejzaże.
 
Jeśli chcesz poczuć prawdziwe emocje, odkryć piękno Hiszpanii nie zastanawiaj się długo, zgłoś się już teraz. Spotkamy się na mecie!

Willa w Jávea (Adsubia przedmieście)

 • 5 sypialnie
 • 12 - ilość osób
 • 5 łazienki
 • 550 m² powierzchni mieszkalnej
 • Basen prywatny
 • Wi-Fi
 • Patio
 • Okno dachowe
 • Telewizja satelitarna

Dworek na wsi w Villanueva de Tapia

 • 7 sypialnie
 • 18 - ilość osób
 • 4 łazienki
 • 250 m² powierzchni mieszkalnej
 • 15 m² tarasu
 • 1000 m² ogród
 • Basen prywatny
 • Wi-Fi
 • Ogrodzony basen
Id: 74962 Dodaj do ulubionych Usuń Usuń
9 117 - 12 156 zł/tydzień 1 737 - 2 171 zł/noc Pokaż szczegóły

Willa w Estepona

 • 3 sypialnie
 • 6 - ilość osób
 • 2 łazienki
 • 1 toaleta
 • 130 m² powierzchni mieszkalnej
 • 50 m² tarasu
 • 300 m² ogród
 • Basen prywatny
 • Wi-Fi
Id: 71265 Dodaj do ulubionych Usuń Usuń
3 039 - 5 318 zł/tydzień 434 - 760 zł/noc Pokaż szczegóły
X
Wygraj voucher o wartości 750€!
Subskrybuj nasz newsletter i wygraj 750€ na Twoje hiszpańskie wakacje.


Przeczytałem i akceptuję politykę prywatności
 Wygraj voucher o wartości 750€! 
Wakacje-Hiszpania.pl wykorzystuje własne i zewnętrzne pliki cookies w celu ulepszenia swoich usług i wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich preferencji poprzez analizę nawyków nawigacyjnych. Zmień konfigurację i uzyskaj więcej informacji tutaj