Najlepsze imprezy LGBT w Hiszpanii w 2019

Parady dumy LGBT, imprezy gejowskie, przemarsze i festiwale obchodzone są w Hiszpanii już od wielu lat i można je znaleźć w każdym zakątku kraju, od stolicy po kanaryjską wyspę Gran Canaria.
 
Rok 2019 zapowiada się wyjątkowo; miasta i miasteczka w całym kraju przygotowują różnego rodzaju imprezy. Jeżeli jesteście zainteresowani tego typu obchodami i planujecie spędzić w tym roku wakacje w Hiszpanii, będziecie mieć do wyboru wiele opcji! 
 
Orgullo Gay - Madryt

1. Madrid Gay Pride

Madryt cieszy się sławą jednego z najbardziej otwartych i przyjaznych homoseksualistom miast w Europie, a podczas uroczystości w dzielnicy Chueca i na głównych ulicach centrum odbywa się szereg wydarzeń wielokulturowych, koncertów plenerowych, parad dumy i akcji manifestacyjnych.
 
Orgullo Gay - Madryt
Madrid Gay Pride jedną z największych imprez LGBT w całej Europie i przyciąga ponad dwa miliony uczestników z całego świata. Obejmuje sześć dni koncertów, konkurów i imprez, a w nich wyścig na szpilkach, wodna bitwa, wybory Mistera Gay España oraz wycieczki po Chueca- madryckiej dzielnicy gejowskiej. W 2019 roku impreza potrwa od 27 czerwca do 7 lipca, a najważniejsza impreza Parada Dumy odbędzie się w weekend, wypełniając ulice Madrytu kolorem i zwariowanymi, szczęśliwymi uczestnikami.
 
W ramach obchodów tych wydarzeń udostępniona zostanie również nowa przestrzeń wymiany kulturalnej o nazwie Pride Village, zlokalizowana przy Madrid Río. Tutaj będą organizowane wszelkiego rodzaju zajęcia edukacyjne i kulturalne odpowiednie dla całej rodziny. W obchodach Dumy Madrytu mogą wziąć udział tak dorośli jak i dzieci, jeśli więc chcecie spędzić rodzinne wakacje w Hiszpanii, może warto uwzględnić to wydarzenie w Waszych planach?
 
Orgullo Gay - Madryt

2. Gay Pride Barcelona

Wydarzenie na mniejszą skalę niż Duma Madrytu, o którym jednak będzie równie głośno. Duma Barcelony 2019 ma być największym wydarzeniem LGBT na wybrzeżu Morza Śródziemnego i na pewno będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród osób wypoczywających w Katalonii. Impreza rozpocznie się 22 czerwca od przemówienia na Plaça Universitat, placu znajdującym się na obrzeżach gejowskiej dzielnicy Gaixample w Barcelonie. 
 
Przez tydzień, od soboty 22. do soboty 29.czerwca port Moll de la Fusta będzie gościł wszelkie zajęcia edukacyjne i uświadamiające oraz imprezy. W drugą sobotę wszyscy uczestnicy i zainteresowani wyjdą na ulicę miasta, by manifestować swą dumę i poglądy. Przemarsz rozpocznie się na Plaza España i przejdzie przez całą aleję  Avenida del Paral·lel aż do portu. Pływaki, flagi w kolorach tęczy i ponad 20.000 osób w każdym wieku i o różnej orientacji seksualnej czeka na Was na tej imprezie, a wszystko po to, by zwrócić uwagę na społeczność LGBT i walczyć o równość.
 
Gay Pride Barcelona

3. Sitges Gay Pride

Na miłośników plaży czeka również Sitges Pride 2019. Piękny nadmorski kurort Sitges gości imprezę LGBT, która nie przestaje tracić na popularności od czasu jej powstania 8 lat temu. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 1 do 10 czerwca i swoimi darmowymi koncertami, sesjami DJ-ów i pokazami mody przyciągnie tysiące uczestników. 

Głównym wydarzeniem Dumy Stiges jest wielka parada wzdłuż promenady. Chociaż program imprezy nie jest jeszcze zamknięty, możemy spodziewać się obecności międzynarodowych DJ-ów i występów innych zaproszonych artystów, a także kolorowych ruchomych platform i tysięcy uczestników, co czyni tą paradę jednym z najlepszych śródziemnomorskich letnich festiwali. Niezapomniane wrażenie dla tych, którzy w tym roku decydują się odwiedzić Sitges.

Sitges, parada

Instagram

4. Velvet Ibiza

Velvet to tętniąca życiem impreza wyłącznie dla kobiet, odbywająca się w prywatnym kurorcie na Ibizie. Piąta już edycja odbędzie się tym razem w dniach od 7 do 12 maja. Velvet oznacza cztery dni i noce nieustannych imprez przy basenie i w nocnych klubach, muzyki, słońca, plaży i sportu. Tydzień lesbijek promuje zabawę, przyjaźń, nową miłość i życie - a wszystko to zasilane energią słoneczną i pyszną sangrią!

5. Delice Dream Spring Break - Torremolinos

Na 2019 zaplanowana jest również dziewiątą już edycja Delice Dream Spring Break, która odbędzie się w Torremolinos na Costa del Sol między 27 kwietnia i 5 maja. W ciągu tygodnia organizowanych będzie wiele zabawnych wydarzeń i aktywności, w tym wybory Mistera Delice Dream 2019, "igrzyska olimpijskie" czy imprezy na plaży i przy basenie, na których gościć będą najlepsi europejscy DJ-e. Wielu homoseksualistów łączy udział w tym wydarzeniu z idealnymi wakacjami, gdyż przyjazne gejom Torremolinos pełne jest tolerancyjnych klubów, barów, saun i plaż, gwarantując ciepłe morze, gorące słońce i wspaniałą atmosferę.

6. Maspalomas Gay Pride - Gran Canaria 

Osiemnasta edycja Maspalomas Gay Pride odbędzie się w europejskim gejowskim raju na Gran Canarii. Prawie 10.000 uczestników wypełni ulice Maspalomas podczas dziesięciu dni występów, parad, imprez przy basenie i rejsów statkiem. Impreza potrwa od 2 maja do 12 maja.

7. ARN Culture Pride w Aronie na Teneryfie

W 2019 w Playa de las Américas w Aronie na Teneryfie odbędzie się trzecia edycja ARN Culture Pride. Festiwal narodził się w celu zjednoczenia świata kultury, biznesu i społeczności LGBT. 

W ciągu tych pięciu dni Arona będzie gościła koncerty, wystawy, odczyty literackie, seanse filmowe promujący różnorodność seksualną, jak również wręczenie nagrody Alana Turinga, przyznawanej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki. 

8. Wonder Gay Festival - Torremolinos

The Wonder Gay Festival to jedno z najlepszych wydarzeń gejowskich odbywających się latem na wybrzeżu Costa del Sol. Tysiące kobiet i mężczyzn z Madrytu i całego kraju ściąga na piękne plaże wybrzeża Costa del Sol, by przez 7 dni uczestniczyć w dzikich imprezach z udziałem międzynarodowych DJ-ów. Data tegorocznych obchodów Wonder Gay Festival nie jest jeszcze znana, ale oczekuje się, że odbędzie się pod koniec lipca, w pełni lata.

9. La Troya Ibiza

Jedną z najpopularniejszych letnich imprez na Ibizie jest La Troya, słynąca z wybuchowej mieszanki radości i szaleństwa, tancerzy go-go na niewiarygodnie wysokich koturnach, sesji wybitnych DJ-ów, ekstrawagancji i nadmiaru. Organizowana jest raz w tygodniu przez całe lato i uznawana jest za jedną z najodważniejszych imprez w Hiszpanii.

Nie zostały jeszcze potwierdzone szczegóły tegorocznych imprez La Troya 2019, ale ich niewiarygodne występy, motywy teatralne i odważne stroje na pewno nie zawiodą!

La Troya Ibiza

10. Circuit Festival Barcelona  

The Barcelona Circuit Festival ma tylko jeden cel: sprawić, by to lato było najlepszym w Waszym życiu. Jest to jedno z największych letnich wydarzeń w Europie, z ponad dwudziestoma różnymi imprezami, w których uczestniczyć może do 70.000 osób, czyniąc Barcelonę letnią stolicą LGBT.
 
Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 8-18 sierpnia i obfitować będzie w zajęcia rekreacyjne, kulturalne, sportowe i i oczywiście protestacyjne i manifestacyjne. Oprócz najlepszych sesji z występami międzynarodowych DJ-ów, zainteresowaniem zawsze cieszy się orzeźwiająca fiesta acuática w wodnym parku rozrywki w Illa Fantasia de Vilassar de Dalt, która w ubiegłym roku zgromadziła ponad 8000 osób!
   
Barcelona Circuit
Również w Barcelonie odbędzie się w sierpniu dwunasta edycja Girlie Circuit Barcelona - największego festiwalu lesbijek w Europie. W tegorocznej imprezie może uczestniczyć ponad 10.000 widzów, a świętowanie odbywać się będą w różnych częściach miasta.

11. LesGaiCineMad w Madrycie

Wraz z jesienią nadejdzie XXIV edycja festiwalu LesGaiCineMad. Impreza narodził się w celu rozpowszechniania filmów lesbijskich, gejowskich i transseksualnych, filmów krótkometrażowych, filmów dokumentalnych i sztuki wideo. Rok po roku festiwal zyskał na popularności i stał się znanym wydarzeniem wśród społeczności LGBT.

Festiwal, w którym bierze udział blisko 12.000 osób, w roku 2019 zorganizowany zostanie od 25 października do 11 listopada. Po projekcjach filmówmają miejsce debaty i sympozja związane z tematyką projekcji, z udziałem gości i publiczności.

LesGaiCineMad

12. Maspalomas Fetish Week na Gran Canarii

Od 4 do 13 października powraca kontrowersyjny Maspalomas Fetish Week, coroczny event dla miłośników fetyszyzmu. Odbywa się w centrum handlowym Yumbo (wyspa Gran Canaria) i obejmuje różne imprezy tematyczne, na które uczestnicy muszą ubrać się w "odpowiedni" na tą okazję sposób, tzn. w skórę, kajdanki i łańcuchy, bądź w samą bieliznę...

Impreza ta, dość osobliwa i uznawana za jedną z najbardziej odważnych imprez fetyszystycznych w Hiszpanii, nie pozostawi nikogo obojętnym. Program obejmuje występy DJ-ów, przedstawienia pornograficzne, propagandę kultury fetyszyzmu i wystawy sztuki fetyszu. Ponadto słońce i dobra pogoda na Wyspach Kanaryjskich w październiku przyciągną na wyspę tysiące ludzi, czyniąc z wysp jeden z najbardziej pożądanych kierunków wakacyjnych na świecie

Maspalomas Fetish Week

13. MadBear Madrid

Zbiegając się z hiszpańskim grudniowym długim weekendem, od 4 do 10 grudnia do Madrytu powraca  Międzynarodowy Festiwal MadBear. I nie chodzi tu ani o pluszowe misie, ani o futrzaste drapieżniki....tylko o  "misiowatych" gejów! Wydarzenie to zaprasza wszystkich Niedźwiedzi, Niedźwiedziątka, Myśliwych, Chubbies i wielbicieli tej wspólnoty. Zabawa rozpoczyna się w ciągu dnia i trwa do późnej nocy, a towarzyszą jej specjalne kolacje, imprezy w różnych saunach w dzielnicy Chueca (znanej jako gejowskie epicentrum Madrytu) oraz wybory Mister Madbear 2019. 
 
Jeżeli ktoś nie chce czekać aż do grudnia, zawsze może wybrać się w sierpniu do Torremolinos (Malaga), aby zobaczyć lub przeżyć Mad Bear Beach. Festiwalowicze mogą wziąć udział w imprezach na statku, na basenie i na plaży oraz podziwiać tęgich mężczyzn z Costa del Sol.
 
MadBear Madrid

14. Festiwal We Party New Year 2018/19 w Madrycie

Madryt gości największe imprezy środowiska LGBT,  zarówno letnie, jak i zimowe. Nie dziwi więc fakt, że tutaj organizowany jest również We Party New Year Festival, największe gejowskie wydarzenie zimowe w Europie. Składa się z siedmiu nocy nieprzerwanego imprezowania i przyciąga prawie 20.000 osób, które chcą w wyjątkowy sposób pożegnać stary rok w hiszpańskiej stolicy.
 
Odbywa się pod koniec grudnia, oferując sesje najlepszych międzynarodowych DJ-ów, wszelkiego rodzaju spektakle i wystąpienia, a także dziesiątki tancerzy go-go, by ożywić atmosferę. Bez wątpienia będzie to raj dla miłośników zabawy i muzyki komercyjnej. Dla wielu festiwal We Party New Year to idealny pomysł na pożegnanie roku, w otoczeniu przystojnych facetów, z najlepszą energią i na jednej z najbardziej szalonych imprez w Madrycie!
 
We Party - Madryt

W całej Hiszpanii organizowane są niezliczone festiwale i fiesty dedykowane różnorodności seksualnej i społeczności LGBT. Dzięki hiszpańskiej otwartości i tolerancji wydarzenia te odnoszą coraz większy sukces i cieszą się rosnącym zainteresowaniem, zdobywając międzynarodową sławę i uznanie.

Co więcej, są one dostępne dla ogółu społeczeństwa. Dlatego może w nich uczestniczyć każdy, bez względu na swoją orientację i tożsamość seksualną. Zapraszamy!

Willa w Jávea (Adsubia przedmieście)

 • 7 sypialnie
 • 16 - ilość osób
 • 6 łazienki
 • 1 toaleta
 • 670 m² powierzchni mieszkalnej
 • Basen prywatny
 • Wi-Fi
 • Patio
 • Okno dachowe
Id: 39658 Dodaj do ulubionych Usuń Usuń
12 936 - 38 340 zł/tydzień 1 848 - 5 477 zł/noc Pokaż szczegóły

Willa w Castell Platja d’Aro

 • 3 sypialnie
 • 6 - ilość osób
 • 2 łazienki
 • 2 toalety
 • 110 m² powierzchni mieszkalnej
 • 36 m² tarasu
 • 630 m² ogród
 • Wi-Fi
 • Basen prywatny
Id: 56637 Dodaj do ulubionych Usuń Usuń
3 878 - 6 711 zł/tydzień   Pokaż szczegóły

Apartament w Villajoyosa

 • 2 sypialnie
 • 4 - ilość osób
 • 1 łazienka
 • 1 toaleta
 • 60 m² powierzchni mieszkalnej
 • 10 m² tarasu
 • Basen
 • Wi-Fi
 • Parking
Id: 49300 Dodaj do ulubionych Usuń Usuń
2 088 - 3 622 zł/tydzień 362 - 533 zł/noc Pokaż szczegóły
X
Wygraj voucher o wartości 750€!
Subskrybuj nasz newsletter i wygraj 750€ na Twoje hiszpańskie wakacje.


Przeczytałem i akceptuję politykę prywatności
 Wygraj voucher o wartości 750€! 
Wakacje-Hiszpania.pl wykorzystuje własne i zewnętrzne pliki cookies w celu ulepszenia swoich usług i wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich preferencji poprzez analizę nawyków nawigacyjnych. Zmień konfigurację i uzyskaj więcej informacji tutaj