Najlepsze plaże Marbelli - Playa El Alicate

Usytuowana w odległości 10 km na wschód od centrum Marbelli, Playa Alicate klasyfikowana jest jako średnio zatłoczona, nawet w miesiącach letnich kiedy inne położone centralnie plaże są pełne setek i tysięcy turystów.

Plaża Alicate graniczy z ekskluzywnym osiedlem o tej samej nazwie. Wielu celebrytów znalazło tu swój wymarzony domek nad morzem, między innymi Antonio Banderas, którego mieszkanie dosłownie leży na tej plaży.

Plaża Alicate znajduje się na liście najlepszych plaż Marbelli niemal każdego miejscowego.

O plaży Alicate

Playa El Alicate Marbella

Playa Alicate ma 850 metrrów długości i 25 metrów szerokości. 

Graniczy z plażą Pinomar i plażami Costabella, tworząc razem aż 2 kilometry piaszczystego wybrzeża.

Piasek jest ciemny i gruboziarnisty, typowy dla Morza Śródziemnego.

El Alicate beach Marbella - Los Sardinales

Usługi 

Playa Alicate jest regularnie sprzątana i oferuje wszystkie potrzebne udogodnienia. Znajdziecie tu kilka barów, restauracje, beach club, prysznice, toalety oraz parasole i leżaki.

Parkingu szukajcie w okolicy restauracji Los Sardinales, dostępnych jest około 100 miejsc parkingowych. 

Właśnie ta restauracja to jedna z lepszych w okolicy (zdjęcie powyżej). Usytuowana na samej plaży oferuje dobre jedzenie w dobrej cenie. Specjalność szefa kuchni to mięsa oraz ryby. Porcja ryb kosztuje około 13€, danie mięsne 18€, sałatka 9€ a za porcję paelli zapłacicie 13€.

Jak dojechać do plaży Alicate?

Playa Alicate znajduje sie 10 km na wschód od Marbelli. 

Z Marbelli – należy jechać N340/A7 w stronę Malagi, po minięciu hotelu Los Monteros po prawej skręcić na drugim zjeździe w Avda. del Gaviero. Po przejechaniu 3 rond dojedziecie a plażę. Parking znajduje się w okolicach restauracji.

Z Malagi - skręcić w prawo w zjazd Los Monteros. Zjechać na N340/A7 w stronę Malagi a następnie skręcić w prawo na pierwszym zjeździe zmierzającym do Avda. del Gaviero (podążać zgodnie z powyższymi wskazówkami).