Najlepsze plaże Marbelli - Plaża Hermosa

Plaża Hermosa jak sama nazwa wskazuje jest ślicznym pasem plaży sąsiadującym z plażami: Costabella, Alicate i Los Monteros. 

Sama w sobie jest relatywnie mała i obejmuje okolicę restauracji Poco Loco. 

O plaży Hermosa

Playa Hermosa, Marbella

Plaża Hermosa jest niewielkim przedłużeniem plaży Costabella.

Piasek jest typowy dla basenu Morza Śródziemnego - ciemny i gruboziarnisty.

Jak przy większości najlepszych plaży w Marbelli, woda jest czysta i bardzo spokojna, co czyni tę plażę przyjazną rodzinom. 

Poco Loco Restaurant, Playa Hermosa

Usługi 

Playa Hermosa jest regularnie sprzątana i oferuje wszystkie pożądane usługi. 

Znajdziecie tam mnóstwo restauracji, beach barów, pryszniców, toalet, parasoli oraz leżaków. Możecie też wynająć rowery wodne oraz kajaki.

Szczególnie polecana jest restauracja Poco Loco. Z obszerną kartą i specjalnymi greckimi nocami odbywającymi się w każdą środę daje poczucie prawdziwego śródziemnomorskiego klimatu. Kuchnia jest bardzo zróżnicowana i naprawdę dobra. Za danie rybne zapłacimy około 15€, mięsne około 20€ a sałatka to koszt 10€. 

Jak dojechać do plaży Hermosa?

Playa Hermosa znajduje się około 10 km od centrum Marbelli. 

Z Marbelli - należy jechać drogą N340-A7 w kierunku Malagi. Miniecie szpital Costa del Sol po lewej. Po około 500 metrach miniecie duży znak 'Mancomunidad Municipios del Costa del Sol', trzymajcie się prawej i zjedźcie w ulicę Calle de Cervantes. Na pierwszym rondzie skręćcie w lewo w Calle Frankfurt, poprowadzi Was ona prosto na plażę.  

Z Malagi - jedźcie drogą N340-A7 w stronę Marbelli. Skręćcie w zjazd do El Rosario i zjedźcie z powrotem na N340 kierując się do Malagi. Kontynuujcie zgodnie z powyższymi wskazówkami.