Wizyta w Delfinarium Selwo Marina, Benalmadena

Wyjazd na wakacje z rodziną to nie lada przeżycie zarówno dla rodziców jak i dla ich pociech. Już nie raz pisałam o tym jakie atrakcje oferuje Benalmadena, gdzie Ci duzi i mali spędzą niesamowity dzień na wspólnej zabawie. Dziś chcę pokazać Wam jak wygląda wizyta w popularnym delfinarium Selwo Marina w tym nadmorskim miasteczku. 

Delfinarium w Benalmadenie

Podobnie jak inne ogrody zoologiczne w okolicy, takie jak motylarium czy Sea Life Selwo Marina to stosunkowo niewielki park, znajdujący się w samym sercu Arroyo de la Miel, naprzeciwko popularnego w okolicy Parque de la Paloma

Selwo Marina - entrance

Selwo Marina jest domem nie tylko dla zwierząt wodnych, co można wnioskować z jego nazwy, żyją tu też egzotyczne ptaki pochodzące z okolic Ameryki Południowej oraz ssaki, w tym uwielbiane przez odwiedzających małpki. Oprócz tego zaskakujące okazać się może, że w samym centrum Andaluzji znajduje się pingwinarium z czterema różnymi gatunkami pingwinów.

Dzień w delfinarium

Aby jak najwięcej zobaczyć i maksymalnie wykorzystać Waszą wizytę powinniście zwrócić szczególną uwagę na mapę parku, którą dostaniecie przy wejściu, na której znajduje się także harmonogram wizyt i pokazów poszczególnych zwierząt. Takim sposobem zobaczycie wszystko co warte jest zobaczenia a Wasze dzieci spędzą kilka godzin chodząc z otwartą buzią z zachwytu.

Pinguin - Selwo Marina, Benalmadena

Park podzielony jest na kilka stref oznaczonych kolorami. Lodowa wyspa (Isla de hielo) jest domem  dla czterech gatunków pingwinów: królewskich, magellańskich, białobrewych i złotoczubych. Te nieloty zachwycają doskonałą koordynacją w wodzie i rozczulają nieco niezdarnymi ruchami na lądzie. Pingwinarium to obok definarium najbardzej popularne miejsce w całym Selwo, tym bardziej, że wewnątrz panuje przyjemny chłód, tak poszukiwany w czasie gorących letnich dni w południowej Hiszpanii. Zwierzęta żyją w specjalnie przystosowanym do tego pomieszczeniu gdzie za pomocą światła i temperatury tworzy się warunki zbliżone do tych naturalnych, wszystkie pingwiny mające swój dom w Benalmadenie przyszły na świat w tym pingwinarium. 

Monkey, Selwo Marina

Kolejna strefa do której powinniście się udać to Amazonia, gdzie spotkacie zwięrzęta i rośliny pochodzace z tropikalnych lasów deszczowych Ameryki Południowej. Dwie połączone ze sobą sale sa domem dla owadów, ryb, gadów oraz ssaków. Na mnie największe wrażenie zrobiło terrarium pełne mrówek żyjących własnym życiem, tnących spokojnie soczyście zielone liście i transportujących je do gniazda. Oprócz tego jeśli spojrzycie w górę możecie nieźle się zaskoczyć, bo na siatce śpią dwa sporej wielkości nietoperze (swoją drogą, naprawdę urocze).

Idąc dalej natkniecie się na ptaszarnię, której główną atrakcją są pochodzące z tropików ary, kakadu, ibisy. Warto zwrócić uwagę na godzinę, aby nie przegapić świetnego pokazu w wykonaniu tych zwierząt. Ptasi spektakl trwa około 30 minut, dzieci na pewno będą zachwycone.

Po wizycie przy wolierach możecie skierować się w stronę klatek z małpkami - saimiris. Te urocze stworzenia można oglądać godzinami, nie należy jednak podchodzić zbyt blisko, gdyż małpki nie wahają się gryźć odwiedzających, nawet prosząc o jedzenie. 

Dolphins, Selwo Marina

 W końcu traficie na strefę Antyli (Las Antillas), w której mieszkają delfiny i lwy morskie. To tu prawdopodobnie spędzicie większość czasu, robiąc zdjęcia niezwykłemu występowi tych przepięknych ssaków. Delfiny biorące udział w pokazie pochodzą z gatunku butlonosych, pierwotnie zamieszkujących w ciepłych karaibskich wodach, pojawiają się też czasem w okolicznych wodach Morza Śródziemnego. 

Oprócz pokazu dostępnego dla wszystkich gości, za dopłatą (informacja przy kasie wejściowej) można wziąć udział w bezpośrednim spotkaniu z delfinami i lwem morskim, zrobić sobie z nimi zdjęcie albo nakarmić pingwiny. 

Poniżej zostawiam Wam harmonogram z poszczególnymi pokazami, na wszelki wypadek :)

11.00, 16.00, 18.20 - wizyta w małpiarni

11.30, 13.30, 16.20, 18.20 - karmienie pingwinów

12.00, 14.00, 17.30, 19.30 - pokaz ptaków egzotycznych

12.30, 14.30 - pokaz delfinów i lwów morskich

12.30, 15.00, 18.00 - wizyta w strefie 'Los Tropicos'

13.30, 20.00 - pogadanka w strefie 'Amazonia'

17.10 - pokaz lwów morskich

19.00 - pokaz delfinów

Selwo Marina zapewnia, że wszystkie zwierzęta żyjące w tym morskim zoo urodziły się w niewoli. 

Ceny:

Jeżeli wizyta w Selwo to absolutny 'must' podczas Waszego pobytu w Benalmadenie to najlepiej bilety zakupić przez Internet i zrobić to przynajmniej tydzień wcześniej, wtedy macie pewność, że wejściówki będą sporo tańsze. 

Przykładowe ceny biletów:

Rodzaj biletuCena w kasie     

Cena Online

(kupując z tygodniowym wyprzedzeniem)

Bilet normalny (10-65 lat) 19,50€ 15,90€
Bilet ulgowy (3-9 lat) 14,95€ 13,50€
Bilet dla seniora (65+) 14,95€ 13,50€
Bilet dla osoby niepełnosprawnej            14,00€ 13,50€

Godziny otwarcia:

Godziny otwarcia Selwo Marina zmieniają się w zależności od pory roku. Zimą park otwarty jest od 10.00 do 18.00 ale tylko w niektóre dni tygodnia. Natomiast latem można go odwiedzać codziennie od 10.00 do 21.00. Przed wybraniem się najlepiej upewnić się wchodząć na stronę internetową delfinarium.

Jak dojechać do Delfinarium Selwo Marina?

Dojazd do parku nie jest trudny, bez problemu możecie poruszać się tak autem jak transportem publicznym.

Jeśli jedziecie z Malagi należy poruszać się po drodze A7, zjazd 222 Benalmádena - Arroyo de la Miel. 

Komunikacja miejska:

  • Pociąg RENFE: przystanek Benalmadena - Arroyo de la Miel
  • Autobusy Portillo: linia 110 (Malaga - Benalmádena)
  • Autobusy Portillo: linia 120 (Torremolinos - Fuengirola)
  • miejski autobus: linia L2, przystanki : Selwo Marina Delfinarium albo Molinos de Viento
  • miejski autobus: linia L1, przystanki: Parque de la Paloma

Naprzeciwko delfinarium znajduje się park, to też tylko kilka kroków od Puerto Marina i benalmadeńskich plaż

 Delfinarium Selwo Marina - mapa