Wizyta w Motylarium, Benalmadena

Magicznych miejsc na Costa del Sol nie brakuje, ale tylko w Benalmadenie zobaczycie wróżki... No dobrze, to nie wróżki, ale w towarzystwie tych stworzeń poczujecie się jak we śnie. Motyle z Motylarium w Benalmadenie zabiorą Was do krainy czarów...

Motylarium

W przepięknej tajskiej świątyni znajdującej się naprzeciwko buddyjskiej Stupy Oświecenia znajdziecie prawdziwą dżunglę. Wilgotność powietrza sięgająca 80%, kaskady, jeziorka pełne pluszczących się kolorowych tropikalnych ryb i dwie iguany drepczące dziarsko pomiędzy soczystozielonymi palmami. Kiedy podniesiecie wzrok nieco wyżej zobaczycie dziesiątki wirujących nad głowami motyli.

Wally, Motylarium w Benalmadenie

W motylarium lata około 1500 egzotycznych motyli (150 gatunków), żyją dwie iguany, żółw brazylijski, ciekawskie kolorowe zięby oraz malutki kangurek o wdzięcznym imieniu Wally. Pamiętajcie, że zwierząt nie można karmić ani dotykać.

Butterfly Park, Benalmadena

Jako, że średnia długość życia motyli wynosi 3 tygodnie, w parku możecie zobaczyć jak wygląda pełny cykl wegetacji tych owadów. Od jajeczek, które znajdziecie na roślinach, po wygłodniałe gąsienice, kokony i nowonarodzone motyle. Te dwie ostatnie fazy zobaczycie w specjalnie przygotowanym miejscu, w którym motyle po wyjściu z wylinki mogą bezpiecznie wysuszyć skrzydła. Nie przegapcie okazji do zobaczenia tej niezwykłej metamorfozy.

Visitors in Butterfly Park, Benalmadena

Motyle żyjące w motylarium w Benalmadenie pochodzą z Filipin, Malezji, Kostaryki, Belize oraz Kenii. Odżywiają się sztucznie wyprodukowanym nektarem - to ten przypominający dżem pomarańczowy żel, który znajdziecie w całym pomieszczeniu. I ostatnia rada, w motylarium tak jak wcześniej pisałam wilgotność dochodzi do 80% a temperatura waha się między 24 a 29 ºC, nie będzie Wam zimno nawet jeśli zajrzycie tam w środku stycznia :)

Podstawowe informacje 

Motylarium otwarte jest codziennie, od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

Butterfly Park, Benalmadena

Budynek jest przystosowany do użytku dla osób niepełnosprawnych, nie będzie problemu tak z wejsćiem jak przemieszczaniem się po ścieżkach wewnątrz motylarium. Weźcie ze sobą aparaty, bo robienie zdjęć jest całkowicie dozwolone, także tych z flashem.

Jeśli zabraliście ze sobą psa, to istnieje specjalnie miejsce, w którym może na Was poczekać. Jeśli zwierzak jest mały, możecie zabrać go ze sobą pod warunkiem, że będzie go trzymać na rękach.

Ceny: 

Dorośli - 10,00€
Dzieci (3-12 lat) - 7,50€
Seniorzy - 7,50€
Niepełnosprawni - 7,50€

Jak dojechać do Motylarium?

Butterfly Park, Benalmadena

Jeśli jedziecie samochodem należy skierować się na drogę - Autovía del Mediterraneo A7 w kierunku południowo-zachodnim i wybrać zjazd (salida) 217 -  Benalmádena Mijas. Potem wystarczy tylko kontynuować tą drogą w stronę Benalmadeny, motylarium znajduje się po prawej stronie.

Podróżując pociągiem podmiejskim będzie jechać od strony Malagi bądź Fuengiroli, przystanek docelowy to Benalmádena-Arroyo de la Miel. 

Tuż na zewnątrz stacji, tuż obok postoju taksówek znajduje się przystanek autobusowy. Należy wsiąść do jednego z autobusów zmierzających do Benalmadeny Pueblo i wysiąść na przystanku "Estupa Tibetana", możecie też wybrać podróż taksówką, cena ze stacji do centrum miasteczka to około 8€.

Do Benalmadeny Pueblo możecie dostać się bezpośrednio autobusami z Benalmadeny Costa, z Malagi i Torremolinos.

M103 - Benalmadena-Nueva Torrequebrada
M112 - Málaga-Mijas
M121 - Torremolinos-Benalmádena-Mijas
M126 - Benalmadena- Torremolinos

Motylarium w Benalmadenie - mapa