Parque de la Paloma w Benalmadenie, idealne miejsce na dzień w gronie rodziny

Ten 200 000 m kw. obszar zielony znajdujący się w centrum miejscowości Benalmádena, zaledwie kilka kroków od plaży i dziesięć minut od starego miasta to Parque de la Paloma - malownicza oaza położona w centrum ruchliwego ośrodka turystycznego jakim jest Costa del Sol.

Park został nie tak dawno doceniony przez TripAdvisor pojawiając się na liście 25 Najpiękniejszych Parków Europy. La Paloma to jeden z pięciu hiszpańskich parków, które wyróżniono na liście, obok barcelońskiego Parku Güell oraz madryckiego El Retiro, na liście poza tym znalazł się także londyński Hyde Park.

O Parque de la Paloma

Parque de la Paloma, Benalmadena

Parque de la Paloma zainaugurowano w 1995 roku, od tego momentu stał się ulubionym miejscem wieczornych spacerów, weekendowych pikników i romantycznych chwil dla miejscowych i odwiedzających Benalmadenę turystów. To również jedno z popularniejszych miejsc na urlop i aby znależć piękny dom wakacyjny w Benalmadenie. Park zamieszkują liczne gatunki zwierząt,takie jak kozy, króliki, papugi, gołębie, psy, kury itp

Pięć wejść na teren parku zapewniają Wam dostęp do obszernych terenów zielonych, a ścieżki są idealne na długie spacery, marze czy biegi. Niektóre ze ścieżek przechodzą przez jeziora pełne kaczek, łabędzi czy nawet żółwi. 

Na najmłodszych odwiedzających czekają place zabaw, a także mini-zoo. Znajdziecie tu także park Cactus, kawiarnię i restauracje. Osoby, które spędzają urlop z dziećmi i poszukują ciekawych atrakcji dla całej rodziny, powinny koniecznie odwiedzić Parque de la Paloma! 

To prawdziwy raj dla miłośników flory i fauny oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o florę znajdziecie tu wiele gatunków drzew liściastych, tracące liście na zimę oraz wiecznie zielone eukaliptusy, palmy, cyprysy itp. Ponadto na terenie parku znajduje się Park Kaktusów i Sukulentów.

Dla dorosłych to świetne miejsce do relaksu, przede wszystkim jeśli chcecie zaznać nieco cienia i jesteście zmęczeni plażą W zasadzie przez cały rok organizowane są tu koncerty, czytanie bajek dla dzieci, w letnie wieczory oferowane są pokazy filmowe na świeżym powietrzu - głównie w piątki i soboty. Możesz również skorzystać z okazji, aby odwiedzić największą buddyjską stupę w Europie.

Park kaktusów

Park kaktusów, Parque de la Paloma, Benalmadena

Jardín de cactus y suculentas, bo tak po hiszpańsku nazywa się ten kaktusowy ogród, to jeden z najbogatszych zbiorów różnych gatunków kaktusów i sukulentów w całej Europie. Oprócz tego mieści się tu pomnik o nazwie: Monumento a la Lectura i sztuczne jeziorko.

Dzięcięcy raj

Zwierzeta w Parque de la Paloma, Benalmadena

Największą atrakcją w Parque de la Paloma są zwierzęta, mnóstwo zwierząt i to przede wszystkim one sprawiają, że to miejsce to prawdziwy raj dla wszystkich, ale przede wszystkim dla tych najmłodszych.

Park obfituje w setki kaczek, gęsi, gołębi, kur, kogucików, pawi oraz łabędzi. Niech Was nie zdziwi wylegujący się na słońcu kot okrążony przez stadko kurczątek albo odważnych królików. Dzieci noszące te puchate kulki albo uganiające się za nimi po uliczkach to bardzo typowy widok.

Papużki w Parque de la Paloma, Benalmadena

Tuż obok jednego z placów zabaw dla dzieci znajdziecie gospodarstwo z kozami górskimi i okazałą emu. 

Sporty w Parque de la Paloma

Maszyny do ćwiczeń, Parque de la Paloma, Benalmadena 

W parku możecie też wypoczywać aktywnie, sami, z dziećmi czy z drugą połówką. 

La Paloma jest jednym z najlepszych miejsc do biegania na Costa del Sol. Możecie również skorzystać z niego, by zwiększyć masę mięśniową, wykorzystując różne sprzęty do ćwiczeń rozproszone dookoła jeziora.. Wszystkie maszyny zostały oddane do użytku stosunkowo niedawno, więc działają naprawdę dobrze. 

A teraz coś dla miłośników próbowania nowych rzeczy: tuż przy jeziorku można wynająć czterokołowy rower dla całej rodziny. Ceny są przystępne a trzy dozwolone okrążenia jeziora to więcej niż wystarczająco, sami zobaczycie. Pedałowania Wam nie zabraknie! 

Kawiarnie, restauracje i pikniki

Piknik w Parque de la Paloma, zdj. JLBravo

Nie ma idealniejszego miejsca na piknik niż La Paloma. Wiedzą o tym mieszkańcy, którzy w parku organizują spotkania towarzyskie, obiady na świeżym powietrzu albo zwyczajne popołudniowe drzemki. Nic dziwnego, bo można bez problemu rozstawić stoliki i krzesełka albo koce w zacienionym miejscu, rozwiesić balony i cieszyć się zielonym otoczeniem.

Jeśli nie macie ochoty na gotowanie to w parku znajdują się 3 kawiarnie, w których można dostać coś na ząb. Na śniadanie ja najczęściej wybieram tą, która znajduje się na górze, tuż przy placu zabaw dla dzieci. Obsługa jest szybka i bardzo sympatyczna a do tego moje ulubione śniadanie: kawa, sok pomarańczowy i kanapka z dodatkami w ofercie do 12.00 kosztuje tylko 3€. Zdecydowanie rekomendowane.

BarAuditorium , Parque de la Paloma

Na popołudniowego drinka albo koktajl warto wybrać kawiarnię znajdującą się tuż przy dolnym wejściu, naprzeciwko jeziora, natomiast jeśli chcecie obejrzeć mecz powinniście wybrać się do Auditorium Bar położonego naprzeciwko Selwo Marina. Atmosfera jest niesamowita, jeśli akurat nie ma żadnych rozgrywek jest spokojnie i przyjemnie, świetne miejsce na popołudniowe tinto de verano algo gin-tonic. 

Jak dotrzeć do Parque de la Paloma?

Dojazd do parku nie jest trudny, bez problemu możecie poruszać się tak autem jak transportem publicznym.

Jeśli jedziecie z Malagi należy poruszać się po drodze A7, zjazd 222 Benalmádena - Arroyo de la Miel. 

Komunikacja miejska:

  • Pociąg RENFE: przystanek Benalmadena - Arroyo de la Miel
  • Autobusy Portillo: linia 110 (Malaga - Benalmádena)
  • Autobusy Portillo: linia 120 (Torremolinos - Fuengirola)
  • miejski autobus: linia L2, przystanki : Selwo Marina Delfinarium albo Molinos de Viento
  • miejski autobus: linia L1, przystanki: Parque de la Paloma

Godziny otwarcia:

Godziny otwarcia parku zależne są od pory roku.

Lato:  9:00 - 22:00
Zima: 9:00 - 23:00 

Powiązane artykuły

Wiztya w Motylarium w Benalmadenie

Parque de la Paloma - mapa