Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Torrevieja

Torrevieja znajduje się około 50 kilometrów od Alicante, na słynnym wybrzeżu Costa Blanca i z roku na rok staje się jednym z bardziej popularnych miejsc wypoczynku turystów z całego świata. Wraz z nadejściem lata spokojne uliczki miasteczka wypełniają kosmopolityczna atmosfera i rozmowy we wszelkich językach. 
 
Poza fantastycznym klimatem, Torrevieja może pochwalić się jednymi z najlepszych plaży w Alicante. My natomiast chcemy Wam zaproponować inne, alternatywne pomysły na spędzenie czasu w okolicy, zapominając na chwilę o słońcu i plaży.
 
Plaże w Torrevieja

Których miejsc nie można przegapić w Torrevieja?

Torre del Moro

Nie zapomnijcie odwiedzić tego historycznego zabytku z XIV wieku, który w swoich czasach służył do obrony wybrzeża Morza Śródziemnego przed atakami piratów. Wieża obronna położona jest na Cabo Cervera, jednym z najwyższych punktów w mieście. To również dobra okolica, by poszukać zakwaterowania w Torrevieja

Torre del Moro, Torrevieja

Torre de La Mata

Podobnie jak Torre del Moro, wieża ta powstała w XIV wieku. Na przeciwko budowli znajdowało się molo, na którym ładowano sól z laguny La Mata.

Zatoczki

Warto odwiedzić kilka skalistych zatoczek w Torrevieja, które gwarantują nam wspaniałe widoki i piękne zdjęcia. Jedną z najbardziej znanych jest Cala Ferris, położona na południe od centrum miasta i otoczona licznymi palmami. 

Calas de Torrevieja - Cala de la Higura

Parque de las Naciones

Jedna z najważniejszych zielonych przestrzeni w obszarze miejskim Torrevieja. W parku znajduje się urokliwa kapilczka św. Emidiusza, reprodukcja mapy Europy, a także małe jeziorko, gdzie można obserwować kaczki, żółwie i kolorowe karpie. 

Parque de las Naciones - Torrevieja

Sociedad Cultural Casino de Torrevieja

Nie zapomnijcie odwiedzić tego pięknego modernistycznego budynku z końca XIX wieku. Warto wejść i poznać jego wnętrze udekorowane w stylu Nasrid i główną salę.

Deptak Vista Alegre

Najbardziej znany i urokliwy deptak w Torrevieja, znajdujący się obok Real Club Náutico i Eras de la Sal. Spacerując wzdłuż niego, możecie podziwiać naturalnych rozmiarów pomniki muzyków z Torrevieja.

Paseo Vistalegre - Torrevieja

Miasto Torrevieja położone jest w niewielkiej odległości od wielu niesamowitych miejsc, które warto zwiedzić organizując jednodniowe wycieczki. 

Wszystkie atrakcje, które zostaną wymienione poniżej, można odwiedzić korzystając z transportu łodzią, samochodem, autobusem lub łącząc przejazd autobusem i pociągiem. Warto wspomnieć, że sama droga będzie równie emocjonująca co miejsca docelowe, prowadząc przez słone jeziora, góry, sady, plantacje, różnorodne plaże i małe wioski..

Jeśli wolicie podróżować autobusem niż samochodem, macie szczęście! Komunikacja miejska w Torrevieja działa bardzo sprawnie dzięki firmie przewozowej Costa Azul. Autobusy w kierunku Cartageny czy Alicante odjeżdżają z głównego dworca autobusowego nawet 12 razy dziennie! 

Na przykład wycieczka do Alicante kosztuje 4,50 € i zajmie około 1 ¼  godz., a dodatkowo zaoszczędzicie sobie problem z parkowaniem.  .

Costa Azul bus, Torrevieja

Pięć najlepszych wycieczek w pobliżu Torrevieja

1. Wyspa Tabarca

Podróż tą można odbyć jedynie statkiem, w miesiącach od maja do października. Wyspa Tabarca ma zaledwie 2 km długości i 400 metrów szerokości, może natomiast poszczycić się barwną historią z piratami i genueńskimi osadnikami w tle. Po dawnych czasach pozostały mury obronne, kościoły i latarnia morska. 

Mury obronne na wyspie Tabarca

Stanowiąc część rezerwatu przyrody i morza, małe plaże wyspy zapraszają do nurkowania w krystalicznie czystej wodzie. Przespacerujcie się uliczkami wioski, delektujcie się typowym jedzeniem w jednej z małych restauracji oraz wybierzcie się na 40-minutowy rejs katamaranem ze szklanym dnem, obserwując morskie życie.

Plaża na wyspie Tabarca

2. Altea

Ta urocza wioska stała się ulubionym miejscem artystów, z których wielu otworzyło tu swoje galerie i pracownie. Bez wątpienia to mały raj dla wszystkich miłośników sztuki.

Galería sztuki w Altea

Cechą charakterystyczną miasteczka Altea są białe domy, na tle których wyróżniają się dwie niebieskie kopuły na kościele Matki Boskiej z Consuelo.

Pomimo popularności, jaką cieszy się wśród turystów, Altea nadal zachowuje urok małego hiszpańskiego miasteczka.

białe domki i niebieskie dachówki w Altea

Miasteczko położone jest zaledwie 15 km od Benidormu i bez problemu dotrzecie tu samochodem, a także pociągiem czy autobusem z Alicante.

3. Wodospady Algar

Przepiękne wodospady Fuentes de Algar i otaczająca je przyroda zostały uznane przez rząd Walencji za obszar chroniony. Aby się tu dostać, kierujcie się na Benidorm, a następnie Callosa d'en Sarria. 

Przejdźcie się wyznaczoną, 1,5 kilometrową trasą biegnącą wzdłuż koryta rzeki Algar, podziwiając kaskady wodospadów i zanurzcie się w naturalnie utworzonych basenach z czystą i orzeźwiającą wodą. Naszym zdaniem jest to jedna z najlepszych i godnych polecenia jednodniowych wycieczek z Torrevieja.  

wodospady Fuentes del Algar

4. Cartagena

Jeśli historia i starożytne zabytki są Waszą pasją i chcecie doświadczyć atmosfery pięknego i nowoczesnego miasta, Cartagena będzie bez wątpienia doskonałym wyborem! Warto poświęcić temu miastu trochę czasu, zatrzymując się w jednym z apartamentów wakacyjnych w Cartagenie.

Cartagena - Murcia

Podróż autobusem firmy Costa Azul trwa mniej niż 2 godziny i kosztuje około 6,20 EUR za osobę, kończąc się na głównym dworcu autobusowym w Cartagena, w odległości spaceru od wszystkich interesujących miejsc.

Koniecznie zobaczcie rzymski amfiteatr i forum, nie przegapcie ścian punickich, Casa Fortuna i rzymskiej willi; spacerujcie majestatycznymi uliczkami, takimi jak Calle Mayor. Wybierzcie się na wycieczkę statkiem po porcie, podziwiając niesamowite widoki na Cartagenę i dwie fortece chroniące wejście do miasta.

Warto również wspomnieć, że Cartagena to doskonałe miejsce na zakupy oraz skosztowanie lokalnej kuchni. 

Urząd miasta w Cartagenie

5. Guadalest

Połączenie wspaniałej przyrody, zabytkowych budynków i zaskakujących muzeów. Jednodniowa wycieczka do Guadalest prowadzi z powrotem w góry, tym razem do Sierra d'Aixorta, na północ od Benidormu i wgłąb lądu. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Alicante. 

Brukowana uliczka kieruje nas u podnóża średniowiecznego zamku San José z charakterystyczną wieżą zegarową, malowniczo położonego na skale. Miejsce to oczaruje każdego! 

Pomimo swych niewielkich rozmiarów, miasto Guadalest może pochwalić się wieloma muzeami, a wśród ich:

  • Muzeum Miniatur
  • Muzeum Średniowiecznych Narzędzi Tortur
  • Muzeum Antonio Marco; Domy dla Lalek
  • Muzeum Solniczek i Pieprzniczek
  • Muzeum-zbiór zabytkowych pojazdów "Vall de Guadalest"
  • Muzeum Etnologiczne

Guadalest

Do powyższej listy wkrótce dodamy nowe propozycje, gdyż miejsc wartych odwiedzenia jest dużo więcej! Jedne z nich położone są bliżej Torrevieja, inne dalej, ale wszystkie maja swój czar i sprawią, że Wasze hiszpańskie wakacje będą ciekawe i niezapomniane!

Mapa