Przewodnik po gejowskich klubach w Marbelli

Od pewnego czasu Hiszpania jest liderem na liście krajów przyjaznych społeczności LGBTQ, stając się tym samym jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych homoseksualnych turystów.

Jeśli ktoś zapyta nas o turystyczne destynacje gejów w Hiszpanii, automatycznie na myśl przychodzą nam miejscowości takie jak Sitges i Torremolinos, z ogromną ilością barów, dyskotek i klubów, oraz rozrywek dedykowanych społeczności gejowskiej. Natomiast w Marbelli odbywają się jedne z najbardziej ekstrawaganckich i ekscytujących imprez na Costa del Sol. Bujne życie nocne, luźna i otwarta atmosferta... to trzeba przeżyć samemu! 

Wśród barów gejowskich na najwyższym poziomie wyróżnia się w Marbelli Mikonos Gay Bar, słynący z koncertów, nowoczesnego wystroju wnętrza i aktualnej muzyki, a także Fenix, jedyny gejowski bar koktajlowy w Marbelli, położony w centrum miasta. Oba lokale oferują żywą, energiczną atmosferę i bogatą kartę drinków, a imprezy trwają zwykle do białego rana. 

Recuerdos Kiss jest jednym z głównych miejsc nocnych spotkań społeczności gejowskiej w Marbelli. Położony w Puerto Deportivo, bar ten jest idealnym miejscem na relaks przy koktajlu podczas zachodzącego słońca, gdzie można w najlepszy sposób rozpocząć tętniącą życiem noc.

Zatrzymajcie się w Puerto Banus, aby być blisko najbardziej ekskluzywnych klubów w Marbelli; tutaj pełne radości i energii noce sietnie integrują społeczność LGBTQ. Dajcie się ponieść imprezowaniu w dyskotekach takich jak np. Olivia Valère, znanej z egzotycznych tancerzy i eklektycznych imprezowych klimatów, jak również szyku, elegancji i najlepiej ubranych klubowiczów. 
 
Mask Marbella jest również uważany za jeden z najbardziej przyjaznych gejom klubów w Marbelli. Dzięki luksusowej awangardowej dekoracji, ten klub tworzy klimat tajemniczości i ekskluzywności, dodając nowego wymiaru do klubbingowych doświadczeń w Marbelli.

Największe imprezy rozpoczynają się z końcem kwietnia, kiedy to kluby organizują swoje słynne, wystawne fiesty otwierające sezon wakacyjny, który trwa do września. Wtedy również czekają na nas huczne imprezy kończące letnie szaleństwo.

Niektóre z najlepszych przyjaznych gejom miejsc w Marbelli to kluby plażowe. Miejsca te są życzliwie nastawione do wszystkich podróżnych i zawsze panuje w nich pozytywna energia. W niektórych z nich duch imprezy jest jakby żywszy i bardziej hałaśliwy, ale wszystkie lokale łączy gościnność oraz ciepła i serdeczna atmosfera. Osoby odwiedzające te kluby chcą po prostu dobrze się bawić, zrelaksować i imprezować. 

Aby bawić się bez ograniczeń, wielu gejów przybywających na wypoczynek do Marbelli wybiera się na szalone imprezy na basenie. Takie fiesty organizowane są przez niektóre z ekskluzywnych klubów plażowych. Jeśli interesuje Was tego typu rozrywka, nie przegapcie okazji, by wziąć udział w imprezie z najlepszymi DJ-ami, nigdy niekończącymi się drinkami i zwariowanymi ludźmi cieszącymi się wakacyjną atmosferą Marbelli. 

Chociaż oferuje mniej ekskluzywnych klubów i barów dedykowanych wyłącznie dla społeczności LGBTQ, Marbella jest świetnym miejscem na wakacje dla par tej samej płci podróżujących po Hiszpanii. Kultura gejowska w tym kurorcie zapewnia otwarte, różnorodne i tolerancyjne środowisko.

Podczas pobytu w Marbelli możecie odwiedzić popularną plażę nudystów w Cabopino. Plaża ta jest doskonałym miejscem, by cieszyć się prywatnością i opalać z dala od ciekawskich oczu, w otoczeniu chronionych wydm Dunas de Artola.

Aby poznać otwartą, liberalną atmosferę tego miasta i dać się ponieść klimatom życia nocnego, najlepiej zarezerwować zakwaterowanie w przyjaznym gejom domu wakacyjnym w Marbelli.