Najlepsze plaże Marbelli - Playa de Río Real, Los Monteros

Znana też jako plaża Pinillo jest częścią 2-kilometrowego odcinka wybrzeża określnego wspólną nazwą Los Monteros.

Ta plaża najduje się pomiędzy plażami: Alicate i Bounty Beach, bardzo często określana jest jako jedna z najlepszych plaż Marbelli.

O plaży Río Real

Playa de Rio Real Marbella

Bliskość do centrum Marbelli oraz jej malowniczość, sprawia, że ta plaża to bardzo często kierunek wybierany tak przez turystów jak miejscowych. W okresie letnim może być nieco zatłoczona. 

Plaża składa się z gruboziarnistego piasku, mierzy około 400 metrów długości i 30 metrów szerokości. 

Playa Realejo, Playa de Cortijo Blanco, Playa El Ancón i Playa Pinomar znajdują się bardzo blisko siebie i są częścią tej samej linii brzegowej. 

Rio Real beach Marbella

Usługi

Plaża jest regularnie sprzątana i oferuje podstawowe usługi.

Dostępne są parasole i leżaki do wynajęcia. Wystarczy pochodzić nieco po okolicy, żeby zauważyć, że oferowane są tu praktycznie wszystkie rodzaje sportów wodnych, od skuterów wodnych do przejażdżek na popularnym bananie.

Parking może być problematyczny w miesiącach letnich, miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. Możecie rozważyć transport publiczny, w sezonie autobusy z Marbelli kursują co 30 min. 

Plaża Río Real graniczy z polem golfowym Río Real, jednym z popularniejszych resortów golfowych w okolicy Marbelli, z hotelem, restauracjami i mnóstwem barów. 

Także ekskluzywna restauracja znana stałym bywalcom Marbelli - Trocadero Arena znajduje się na tej plaży. Ceny tu są już znacznie wyższe: wejście kosztuje około 15€, sałatka 18€, porcja paelli 18€, za ryby i mięsa zapłacimy około 20€, to sporo porównując ją do innych restauracji, ale jedzenie jest warte każdego wydanego centa.

Jak dojechać do plaży Río Real?

Playa de Río Real znajduje się 7 km na wschód od centrum Marbelli.

Z Marbelli - Należy jechać drogą N340-A7 na wschód w stronę Malagi. Po przejechaniu 5 km zobaczycie zjazd (salida Torre Real) po prawej: Málaga/Marbella/Torre Real/E-15/AP-7/A-7, trzymajcie się prawej, przejedziecie rondo, potem już tylko kontynuujcie drogą spadającą do plaży. 

Z Malagi - Należy jechać N340-A7 w kierunku Marbelli. Zaraz przed wjazdem do Marbelli miniecie hotel Los Monteros, należy skręcić w zjazd Torre Real - Málaga/Marbella/Torre Real/E-15/AP-7/A-7. Przejdźcie przez most i tą samą drogą kierujcie się w dół w kierunku plaży.