10 najlepszych plaż na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie są miejscem najchętniej odwiedzanym przez poszukujących słońca mieszkańców zimniejszych rejonów Europy. Aby ułatwić Wam wybór, przedstawiamy najlepsze plaże na Wyspach Kanaryjskich.

1. Corralejo

Najlepsze plaże na Wyspach Kanaryjskich- plaża Corralejo (Fuerteventura)

Jeśli wyobrażasz sobie Wyspy Kanaryjskie jako miejsce gdzie w czasie wakacji z trudem znajdujesz miejsce na plaży czy przy hotelowym basenie, pośród gęsto rozłożonych ręczników i leżaków, to znaczy, że nie byłeś na Fuerteventurze. Wyspa gdzie jest zawsze mniej turystów. Jeśli marzysz o spokojnych wakacjach nad morzem, blisko natury, to tutaj masz szansę spędzenia wspaniałych chwil odpoczywając od zgiełku.

Licząca 10 kilometrów Corralejo, to jedna z najlepszych plaż na Fuerteventurze, otoczona jest rezerwatem przyrody, na którym znajdują się spektakularne wydmy. Jest tu też ośrodek wypoczynkowy. 

2. El Bollullo

Najlepsze plaże na Wyspach Kanaryjskich- plaża El Bollullo (Teneryfa)

Na Teneryfie czyni się wszelkie wysiłki, aby plaże były bardziej atrakcyjne dla turystów. Importuje się piaskiem z pobliskiej Sahary. El Bollullo, na którą łatwo dotrzeć z Puerto de la Cruz na północy wyspy, ma na swojej plaży właśnie taki złoty, drobniutki piasek. 

Położony z dala od kurortów Las Americas i Los Cristianos, bar plażowy (chiringuito) serwuje świeżutkie owoce morza. To idealne miejsce do oglądania zachodów słońca przy piwie czy lampce wina. 

3. Playa del Inglés

Najlepsze plaże na Wyspach Kanaryjskich- Playa del Ingles ( Gran Canaria)

Playa del Inglés to ośrodek, w którym od końca lat 70. niewiele się zmieniło i raczej nie jest fotogeniczny. Jest także Playa de Inglés (jako sama plaża) licząca 2,7 km długości gdzie rosną bananowce i chętnie tu odpoczywają rodziny z dziećmi, a z morza dolatują odgłosy skuterów wodnych. 

4. Famara

Lanzarote - plaża Famara

Odkryj kolejną z najlepszych plaż Lanzarote. Zabieramy Was na złote piaski Famara, dziewiczej plaży w północno-zachodniej części wyspy. Miejsce to jest osłonięte górami liczącymi powyżej 600 metrów wysokości. Famara jest popularna wśród surferów i paralotniarzy.

5. Hermigua

Najlepsze plaże na Wyspach Kanaryjskich- Playa de Hermigua (La Gomera)

Wyspa La Gomera słynie z parku narodowego Parque Nacional de Garajonay. To łącznie 4,000 hektarów lasów, pełnych bogactw natury, znajdziecie tu między innymi 30-metrowe wawrzyny laureles.

Warunki pogodowe są dość zmienne na wyspie oraz dość silne prądy morskie, dlatego trudno o idealne warunki do plażowania. Warto odwiedzić plażę w okolicach Hermigua, w północno-wschodniej części wyspy gdzie czekają na Was spektakularne widoki. 

6. Las Canteras

Najlepsze plaże na Wyspach Kanaryjskich- Playa de Las Canteras, Las Palmas, Gran Canaria

Las Canteras, to miejsce zwane Mini-Havana z uliczkami gdzie są ciasno upchane apartamenty, bary, domy i restauracje. Las Cantereas, jest najdłuższą plażą wyspy, liczy 2,8 km. Zlokalizowana jest w stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria. To miejski raj dla spragnionych słońca i morskich kąpieli.

7. Las Conchas

Położona na tropikalnej wyspie La Graciosa u północnego wybrzeża Lanzarote, Las Conchas (Muszle) to miejsce gdzie można uciec od wszystkiego, stanąć twarzą w twarz z naturą. Podobno właśnie La Graciosą zainspirował się Robert Louis Stevenson pisząc "Wyspę skarbów".

Pierwszy rzut oka na turkusowe wody, złoty piasek wybrzeża, pozwalają zrozumieć magię tego miejsca. Aby poczuć ją wynajmij dom wakacyjny na Lanzarote i daj się porwać bajkowym krajobrazom.

8. Las Teresitas

Teneryfa - Las Teresitas

Palmy rosnące na Wyspach Kanaryjskich to rzecz bardziej naturalna niż piasek na tutejszych plażach, który został przywieziony z Afryki. Złap autobus 910 ze stolicy Santa Cruz, aby odpocząć od jazdy samochodem i dostać się na Las Teresitas.

Ta północna plaża Teneryfy należy do San Andres, dawnej wioski rybackie. Tutaj traficie do najlepszych restauracji na wyspie serwujących owoce morza i świeże ryby.

9. Maspalomas

Gran Canaria - Maspalomas

Licząca 2,710 metrów długości, Maspalomas należy do najdłuższych plaż na Gran Canaria. Chociaż to zaledwie o 10 metrów więcej niż sąsiednia plaża Playa del Inglés, znana ze swych spektakularnych wydm. Maspalomas to jedna z najlepszych plaż nudystów na Wyspach Kanaryjskich.

10. Papagayo 

Lanzarote - Papagayo, zachód słońca na plaży

Chociaż leży w pobliżu kurortu Playa Blanca na południu Lanzarote, jednak plaża ta jest schowana. Dojazd do Playa Blanca samochodem lub taksówką wodną trwa około 15 minut. To część rezerwatu przyrody Los Ajaches gdzie są sprzyjające prądy wodne dla uprawiania nurkowania z rurką (snorkeling). 

Niezależnie od tego czy wolisz tętniące życiem miejskie, piaszczyste plaże czy skaliste zatoczki z wysokimi klifami, długo nie zapomnisz Twoich wakacji na Wyspach Kanaryjskich

Może Cię zainteresować:

Mapa - Najlepszych plaż na Wyspach Kanaryjskich