Najlepsze plaże nudystów na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to bez wątpienia raj dla tych wszystkich, którzy szukają gwarantowanego słońca, szczególnie w okresie zimy. To zaledwie cztery godziny lotu z zimniejszych północnych rejonów, ponad 320 słonecznych dni w roku i niezrównany wybór plaż dla nudystów. 

Czy to kanaryjskie słońce, wakacyjne atmosfera, bliskość Sahary, wspaniały, różnorodny charakter każdej z wysp, któż zgadnie?  Wakacje naturystyczne na Wyspach Kanaryjskich stają się coraz bardziej popularne. Wynajmij dom wakacyjny na Wyspach Kanaryjskich i odkrywaj najlepsze plaże dla nudystów w pięknej scenerii. 

Plaże dla nudystów w Hiszpanii

Czy są coraz bardziej powszechne? Tak, zdecydowanie  przestały być wstydliwym tematem. W dodatku, zgodnie z prawem hiszpańskim, każda plaża może stać się miejscem przyjaznym zwolennikom opalania się nago. Naturyzm i nudyzm jest legalny w całej Hiszpanii.

Z pewnością w niektórych częściach Hiszpanii jest to akceptowane bardziej, w niektórych mniej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować złapać piękną opaleniznę kierując się na najbliższą plażę nudystów w okolicy. Rozbierz się do naga i ciesz się słońcem!

Wyspy Kanaryjskie zawsze zajmowały czołowe miejsce pośród regionów Hiszpanii jeśli chodzi o otwartość na nudyzm. Jedna z pierwszych naturystycznych wiosek w Hiszpanii powstała trzydzieści lat temu na Lanzarote, nazywa się Charco del Palo.

Plaże nudystów na Fuerteventurze

Fuerteventura – znana też jako "wyspa wiecznej wiosny" to jedno z ważniejszych miejsc na mapie nudystów. Jako druga co do wielkości wyspa na Kanarach, znajdująca się zaledwie 60 km od wybrzeży Afryki, oferuje jedne z najlepszych plaż nudystycznych na Wyspach Kanaryjskich. 

Wynajmij dom wakacyjny na Fuerteventurze gdzie będziesz otoczony prawdziwym rajem, a najlepsze plaże naturystyczne w Hiszpanii będą na wyciągnięcie ręki. 

Plaża nudystów, Hiszpania

Domy wakacyjne w Corralejo, położonym na północnym krańcu wyspy, są najbardziej popularne na Fuerteventurze

Plaże poza centrum Corralejo dopuszczają "opcjonalnie okrycie" jednak turyści coraz bardziej akceptują naturystów i nie stanowią już sensacji na tutejszych plażach. Chociaż Corralejo nie ma żadnych specyficznych plaż dedykowanych nudystom, to jednak do najbardziej liberalnych, gdzie spotkacie nagich plażowiczów należą dwie: Corralejo Dunes i La Cala de Cotillo.

La Cala de Cotillo jest najchętniej wybierana przez nudystów i znajduje się jakieś 20 minut jazdy od Corralejo.

Plaże położone dalej na południe są bardziej zaciszne i być może łatwiej tam zaszyć się zwolennikom naturalizmu.

Niektóre z najlepszych plaż w Corralejo znajdują się na Jandía Penisular. To obszar o wybitnych walorach przyrodniczych, oferujący spektakularne krajobrazy ze słonymi bagnami, malowniczymi wydmami, ukrytymi zatoczkami. Najpopularniejsze plaże nudystów w tej okolicy to Playa Barca, Playa de Sotavento oraz Playa de Butihondo.

Plaże nudystów na Lanzarote

Zaledwie 11 kilometrów na północny-wschód od Fuerteventury leży piękna wyspa Lanzarote. Najbardziej wysunięta na wschód. Ma pochodzenie wulkaniczne, oferuje księżycowe widoki i fantastyczne plaże, które Was oczarują. 

Plaża nudystów, Lanzarote

Naturyzm na Lanzarote jest bardzo popularny i przez wiele lat był to główny wakacyjny cel na Wyspach Kanaryjskich miłośników opalania się nago. 

Na północy wyspy, najpopularniejszymi plażami naturystycznymi są Playa Famara oraz "plażyczki" (bardziej przypominają naturalne baseny skalne) sąsiadujące z naturalistyczną wsią, Charco del Palo.

Jadąc dalej na południe traficie na Playa Guasimeta, tuż obok lotniska Arrecife. Jest jedną z najlepszych plaż dla nudystów na Lanzarote.

Playa de Papagayo usytuowana na południowym krańcu wyspy cieszy się sławą jednej z najchętniej odwiedzanych plaż na wyspie. Jednak częściej można tu spotkać ubranych turystów.

W pobliżu polecamy trzy miejsca, które będą najodpowiedniejsze dla naturystów, planujących wynająć dom na plaży na LanzarotePlaya del Congrio, Playa Las Mujeres i Playa del Pozo. Jesteś gotowy na wyjątkowe wakacje w egzotycznej scenerii i piękną opaleniznę?

Plaże nudystów na Gran Canaria

Gran Canaria jest drugą pod względem zaludnienia wyspą na Kanarach. Ma wiele pięknych plaż dostępnych dla naturystów. 

Jedną z najbliższych plaż, jeśli wynajęliście dom w Maspalomas, jest słynna Playa de Maspalomas. Piaszczyste nabrzeże ciągnące się kilometrami, jest bardzo przyjazne dla tych wszystkich, którzy spędzają wakacje na Gran Canaria. To, bez wątpienia raj dla turystów lubiących opalać się nago. 

Drobny, biały piasek jest regularnie uzupełniany przez piach, który wiatry przynoszą z Sahary. Dzięki temu powstały spektakularne wydmy dające komfort intymności opalającym się na Playa de Maspalomas.

Wydmy na Maspalomas , Gran Canaria

Dostęp do plaży (sklasyfikowanej jako rezerwat przyrody) jest możliwy z ośrodka Maspalomas lub z Playa del Ingles. Obie oferują wiele udogodnień i mają dobrą infrastrukturę.

Generalnie naturyści trzymają się środka plaży, unikając bardziej zabudowanych obszarów po obu krańcach. Pas wydm, który sięga nawet 12 kilometrów, umożliwia znalezienie zacisznego miejsca i daje gwarancję spokoju. 

Istnieje dużo więcej plaż na Gran Canaria, na których mogą ulokować się naturyści spędzający wakacje na Wyspach Kanaryjskich. Warto wymienić żwirową plażę Playa Veneguera tuż obok Mogán.

Plaże nudystów na Teneryfie

Teneryfa to największa i najbardziej zaludniona ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Jest też najpopularniejszą z wysp. Tutaj znajduje się też najwyższa góra Hiszpanii -  El Teide.

Playa de la Tejita to jedna z najbardziej lubianych plaż na Teneryfie gdzie można zrzucić ubranie. Znana też jako (w rzeczywistości są to dwie różne plaże) Playa de Montaña Roja – co dosłownie można przetłumaczyć jako "czerwona góra". Jest to największa i najdłuższa piaszczysta plaża na Teneryfie.

Kąpielisko dla nudystów koncentruje się głównie w pobliżu baru z przekąskami, który znajduje się w sąsiedztwie Montaña Roja.

Montaña Roja, Playa de la Tejita, Teneryfa

Playa de las Gaviotas położona na północny-zachód od Santa Cruz to plaża chętnie odwiedzana przez nudystów. Czarny piasek wulkaniczny i strome klify oferują fantastyczne krajobrazy. Turyści z Santa Cruz najczęściej odpoczywają właśnie na Playa de las Gaviotas. 

Jeśli wynajmiecie dom wakacyjny na Teneryfie w pobliżu znajdziecie wiele innych plaż dla nudystów: Playa de Diego Hernandez (obszar La Caleta), Playa de los Patos (w okolicach Puerta de la Cruz) i  Playa de La Pelada (niedaleko El Medano).

Plaże nudystów na Gomerze

Zaledwie 40-minutowy rejs statkiem z Teneryfy i jesteście już na maleńkiej Gomerze. To jedna z bardziej dzikich, nieskażonych cywilizacją i słabo rozwiniętych wysp Kanarów.

Playa del Ingles, Gomera

Dwie główne plaże nudystów znajdują się na tej wyspie w pobliżu Valle Gran Rey. Pokryta czarnym piaskiem, Playa del Ingles jest bardziej popularna.

Dostęp do drugiej plaży jest trudniejszy i wymaga trochę kondycji, leży tuż za portem w Vueltas i jest znana jako La Playa Calera.

Valle Gran Rey była do niedawna komuną hipisów, do tej pory ich obecność jest zauważalna na wyspach.

Image credits @Flickr patipoludniak / Phil Tremblay / msanfel / klaus_z74 / diwiesign