Przewodnik po plażach w Santa Pola

Santa Pola to nadmorskie miasteczko położone na fantastycznym wybrzeżu Costa Blanca, zaledwie 30 minut jazdy od tętniącego życiem kurortu Alicante. To doskonałe miejsce na rodzinne wakacje lub na przerwę w plażowaniu, podczas której można zrelaksować się i spróbować specjałów lokalnej kuchni - owoców morza, delektując się atmosferą oraz piękną przyrodą; to tutaj znajdują się salinas (solne pola) gdzie można spotkać flamingi oraz malownicze wydmy.

Plaże Santa Pola to najlepsze miejsce w tym miasteczku, aby odpocząć ciesząc się wakacjami pośród natury. W Santa Pola znajdziecie plaże, które zaspokoją wszystkie gusta: od długich, piaszczystych po małe, kameralne, malownicze zatoczki, gdzie na pewno w spokoju będziecie mogli zażywać kąpieli słonecznych, aby potem ochłodzić się w wodach Morza Śródziemnego. Przygotowaliśmy przewodnik po najlepszych plażach w zupełnie przypadkowej kolejności, abyście mógli je odkrywać jeli wybierzecie centryczne apartamenty w Santa Pola.

Playa Levante

Playa Levante

Ta plaża, wyróżniona Błękitną Flagą ze spokojnymi wodami i ciemnym piaskiem, jest bardzo popularna szczególnie w miesiącach letnich. Plaża Levante oferuje wiele udogodnień, dzięki którym trudno będzie Wam wyobrazić dzień spędzony bardziej komfortowo niż tu. Pełna infrastruktura; toalety, ratownicy, restauracje i mnóstwo miejsc do zaparowania samochodu. Plaża jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zrelaksuj się na miękkim piasku Playa Levante i ciesz się wspaniałymi widokami w cieniu jednej z rosnących tu palm.

Playa de la Ermita

Naturalna plaża ze skałami i ciemnym piaskiem, Playa de la Ermita (zwana także Playa de Mare de Deu) to miejsce dla Ciebie jeśli szukasz odrobiny ciszy i spokoju podczas wakacji na Costa Blanca. Plaża ma 240 metrów długości, otoczona przez sosny i malownicze wydmy. Można zrelaksować się słuchając szumu morskich fal lub popływać w krystalicznie czystych wodach. Po dniu spędzonym na plaży warto spróbować specjałów lokalnej kuchni w jednym z chiringuitos w pobliżu plaży.

Playa Varadero

Ta plaża znajduje się w bardziej zurbanizowanej, wschodniej części Santa Pola i szczególnie upodobali ją sobie młodzi ludzie. Ma około 500 metrów długości i jest wyróżniona Błękitną Flagą. Playa Varadero oferuje wszelkie udogodnienia; ratownicy, toalety, boiska do gry w siatkówkę, parasole i leżaki. Otoczona pocztówkowymi palmami, Playa Varadero to miejsce, które musicie obowiązkowo odwiedzić gdy wynajmiecie plażowy apartament w Santa Pola. Warto też zajrzeć na sąsiednie plaże, które noszą nazwę Calas de Santa Pola del Este i są położone na wschód od Playa Varadero.

Gran Playa

To plaża o długości nieco ponad jednego kilometra. Jest doskonałym miejscem na relaks i odpoczynek w słońcu podczas wakacji w Santa Pola. Sącząc drinka w jednym z chiringuitos można cieszyć się widokiem spokojnego morza. Na plaży najczęściej panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w tym spocie polecamy sprawdzić ofertę jednego z lokalnych klubów windsurfingowych w Santa Pola, które są położone niedaleko  plaży Gran Playa.

Playa Lisa

Windsurfing at Playa Lisa

Playa Lisa to 600 metrów drobnego piasku, zlokalizowana niedaleko solnisk (salinas) Santa Pola. Miejsce idealne na relaks i kąpiele w spokojnych i krystalicznych wodach. Dobrą opcją jest zamówienie drinka w jednym z licznych barów zlokalizowanych w pobliżu plaży. Jeśli pozwalają na to tylko warunki pogodowe warto wykorzystać dzień na uprawianie sportów wodnych takich jak żeglarstwo czy windsurfing. 

Playa Tamarit

Playa Tamarit

Kolejna plaża ze spokojnymi i turkusowymi wodami, liczy 830 metrów długości. Playa Tamarit to odpowiednie miejsce dla rodzin z dziećmi, które mogą swobodnie poruszać się po okolicy i korzystać z kąpieli. Nazwa plaży pochodzi od Torre Tamarit, czyli wieży strażniczej, która znajdowała się w parku przyrodniczym nieopodal solnisk w Santa Pola. Podobnie jak na Playa Lisa, także na plaży Tamarit, przy dobrych warunkach pogodowych i sprzyjającym wietrze, zobaczycie amatorów sportów wodnych takich jak kitesurfing.

Playa de la Gola

Położona jest w pobliżu Playa Tamarit. Do Playa de la Gola dotrzecie jedynie pieszo, nie znajdziecie tu też udogodnień, które są na innych plażach Santa Pola. To wszystko sprawia, że jest to dużo spokojniejsza plaża niż pozostałe, popularna wśród miłośników sportów wodnych, którym sprzyjają zazwyczaj panujące tu warunki pogodowe. Zrelaksuj się na Playa de la Gola z dala od zgiełku jakie panują na plażach w bardziej zurbanizowanej części Santa Pola. 

Calas del Cuartel

Są  to dwie dziewicze, spokojne zatoczki w północno-wschodniej części Santa Pola, z krystalicznie czystymi wodami i malowniczymi skałami, to wszystko czyni tę zatoczkę idealnym miejscem do nurkowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się o podmorskim życiu warto odwiedzić Centrum Badań Morza, które jest częścią Uniwersytetu w Alicante. W każdą środę odbywają się bezpłatne wycieczki w języku angielskim lub hiszpańskim.

Calas de L'Aljub

Te zatoczki znajdują się w obszarze chronionym, nieopodal imponującego Cabo de Santa Pola (Przylądek Santa Pola), który ma ponad 144 metrów wysokości. Calas de L'Aljub to idealny cel dla tych wszystkich, którzy chcą uciec przed gwarnymi plażami, szukają intymności. Zatoczki, jak to bywa z takimi dziewiczymi miejscami, to kawałek wybrzeża, które nie oferuje turystom żadnych udogodnień. Jednak za to daje możliwość spędzenia spokojnego dnia, zażywając relaksujących kąpieli lub nurkując z rurką przy brzegu odkrywając życie podwodne.  

Playa del Pinet

Playa del Pinet liczy 3324 metrów długości i znajduje się obok solnych pól w Santa Pola. Można dostać się tu jedynie pieszo, a więc miejsce mniej zatłoczone, mające ten urok zakątku odciętego od świata. Nie możecie liczyć na Playa del Pinter na żadne udogodnienia. Jeśli poczujecie się głodni musicie poszukać baru na plażach bliżej centrum Santa Pola. 

Calas Santiago Bernabeu

Nazwa Santiago Bernabeu od razu wzbudzi szybsze bicie serca wszystkich kibiców piłkarskich. Słynny stadion piłkarski Real Madryt nosi nazwę Bernabeu - byłego piłkarza i byłego prezydenta klubu. Ochrzczono te zatoczki imieniem słynnego sportowca ponieważ spędzał lato w domu niedaleko tych plaż. 

Calas Santiago Bernabeu składają się z trzech zatoczek: Cala I, Cala II i Cala  III, wszystkie położone są blisko Playa Levante i portu w Santa Pola. Plaże w tych zatoczkach, wyróżnione Błękitną Flagą, oferują szereg udogodnień, są tu też restauracje i bary, aby zagwarantować wszelkie udogodnienia spędzającym tu wakacje turystom. 

Wybrzeże Santa Pola ma przygotowaną różnorodną ofertę dla każdego: długie, piaszczyste plaże idealne dla rodzin i skaliste, intymne zatoczki ulubione przez amatorów sportów wodnych. Odwiedź Santa Pola i odkryj jej wspaniałe plaże!

Mapa najlepszych plaż w Santa Pola