Do Torremolinos z rodziną - ogrody i parki rozrywki

Miejscowość znana wśród miłośników nocnego życia klubowego przeistoczyła się, w ciągu ostatnich lat, w wymarzone miejsce na rodzinny wypoczynek. 

Piękne plaże, gwarantowana pogoda, liczne parki rozrywki oraz centra zapewniają fantastyczne warunki do wypoczynku. Rodziny z dziećmi mają możliwość spędzenia wspólnie długich godzin na świetnej zabawie. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie w Torremolinos coś dla siebie. 

Aqualand Torremolinos

Aqualand Torremolinos
Aqualand Toremolinos jest jednym z najpopularniejszych parków rozrywki. Na jego terenie znajdują się liczne wodospady, tropikalna zieleń, atrakcje wodne, oferta dla poszukujących dużej dawki adrenaliny jak i dla tych, którzy wolą relaksować się słuchając spokojnego szumu wody.

W Aqualandzie znajdziecie zjeżdżalnie różnej wysokości i o różnym stopniu trudności, coś dla wnuczka jak i dla dziadka. Baseny, jacuzzi, symulację raftingu - spływ pontonem w dół rwącej rzeki lub sztucznego strumienia wody. Centrum oferuje liczne restauracje i bary. Oprócz części rozrywkowej można znaleźć wyznaczone miejsca do słuchania spokojnej muzyki i wyciszenia się tzw. chill out room.

Aqualand Torremolinos

Godziny otwarcia: w maju, czerwcu i wrześniu park jest otwarty  od 11:00 do 18:00, w lipcu i sierpniu od 11:00 do 19:00.

Bilety: dorośli 26€; dzieci (do 10 lat) 18.50€; dzieci (3-4 lat) 10€; powyżej 65 lat 8.50€; upust przy rezerwacji przez internet.

Adres: C/ Cuba n° 10, Torremolinos
Tel.: +34 952 388 888
Web: www.aqualand.es/torremolinos

Park krokodyli Torremolinos

Aligator

Twoje dzieci pokochają to miejsce! Jak wskazuje nazwa, park tematycznie jest związany z tymi imponującymi gadami, które fascynują i jednocześnie przerażają. Żyje tu ponad 200 okazów różnych gatunków krokodyli. Z bardzo bliska można zobaczyć zwyczaje i warunki życia tych zmiennocieplnych drapieżców. 
Dumą parku jest największy krokodyl w Europie o znaczącym imieniu Big Daddy. Ten niesamowity okaz ma ponad 5 metrów długości i waży 500 kilogramów!

Godziny: park jest otwarty przez cały rok; w marcu, kwietniu, maju i październiku w godz. od 10:00 do 17:00; od czerwca do września w godz.od 10:00 do 19:00; od listopada do lutego w godz. 11:00 - 17:00. Zwiedzanie trwa około 2 godzin.

Bilety otwarcia: dorośli 15.50 €; dzieci 13€; osoby powyżej 65 roku życia 13€; wejście darmowe dla dzieci do 4 roku życia; zniżki dla grup zorganizowanych (rezerwacja z wyprzedzeniem).

Adres: C/ Cuba n° 14, Torremolinos
Telefon: +34 952 051 782
E-mail: info@cocodrilospark.com

Park La Bateria

Torremolinos, Parque la Bateria

Ponad 74 tysiące metrów kwadratowych zielonej powierzchni z tysiącami drzew, krzewów i roślin. Ta naturalna oaza rozciąga się wzdłuż sztucznego zalewu liczącego 9 tysięcy metrów kwadratowych. 

Park położony jest nieopodal plaży La Carihuela. Parque de la Bateria zawdzięcza swoją nazwę sporej liczbie zabytków militarnych, tuneli, bunkrów. Wszystkie są pozostałością z czasów hiszpańskiej wojny domowej. Stały się teraz nie lada atrakcją turystyczną cieszącą się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Torremolinos, Parque la Bateria

Ten imponujący park miejski jest ulubionym miejscem wypoczynku zarówno mieszkańców miasta jak i turystów. Można tu znaleźć świetnie przygotowany szlak ścieżek rowerowych, specjalne chodniki dla biegaczy, duże place zabaw dla dzieci. Dla amatorów sportów wodnych park oferuje wynajem łodzi wiosłowych. Można wspiąć się na wieżę obserwacyjną, aby podziwiać widoki roztaczające się na całe wybrzeże.

Adres: Montemar Alto, Torremolinos

Godziny otwarcia: poniedziałek od godz. 17:00 do północy; od wtorku do niedzieli od godz. 11:00 do północy.

Molino de Inca

Torremolinos - Molino de Inca park

Ten imponujący ogród botaniczny znajduje się w niewielkiej odległości od Aqualandu. To prawdziwa dżungla różnorodności przyrodniczej. Zajmuje powierzchnię 40 tysięcy metrów kwadratowych. W Molino de Inca możemy zobaczyć 300 drzew należących do 60 różnych gatunków oraz 400 rzadkich krzewów. Znajduje siętu też pokaźny gaj palmowy, poza tym wiele kwiatów i egzotycznych roślin.  

Ogród położony jest w górnym biegu rzeki Inca e Albercón del Rey. Znajduje się tu stary młyn wodny. Został on odrestaurowany i udostępniony zwiedzającym. Atrakcją są trzy stawy - miejsce do życia dla licznych roślin wodnych, ryb i ptactwa. Przyciągają uwagę różnorodnymi kolorami i zapachem. Ta wodna otoczka powoduje, że miejsce zyskało niezwykły klimat. W labiryncie ścieżek, pomiędzy rzeźbami, słychać szum fontann.

Warto wybrać się tu na spacer; orzeźwiające powietrze, soczysta zieleń i pomruk wody działają relaksująco na odwiedzających. Wystarczy przysiąść na chwilę i przymknąć oczy, aby poczuć magię miejsca.

Godziny otwarcia: Park jest otwarty codziennie oprócz poniedziałku w godz. 11.30 - 13.30 a następnie  w godz.18:00 - 21:00.

Bilety: cena biletów dla mieszkańców miasta to 1€, dla wszystkich innych 3€. Rabaty dla grup zorganizowanych.

Minigolf Happy Days

Torremolinos, Minigolf

Dwa pola minigolfa położone są nieopodal plaż; jedno znajduje się przy plaży el Bajondillo (u podnóży wzgórza, na którym stoi Casa de los Navajas), drugie pole - przy plaży Carihuela.
Minigolf to świetna okazja, aby zrelaksować się i zrobić sobie przerwę od leżakowania na plaży. Oprócz golfa można skorzystać z innych rozrywek: elektryczne rowery, tenis stołowy, bilard...

Adres: Paseo Marítimo Bajondillo n° 29, Torremolinos; C/ Chile, Torremolinos
Telefon: + 34 952 371 981 - +34 952 376 433
E-mail: info@minigolfhappydays.com

Mapa parków i ogrodów Torremolinos