Przewodnik po plażach Torremolinos - Los Alamos

Znana też jako plaża El Cañuelo, Playa de Los Alamos jest tą najbardziej oddaloną od centrum Torremolinos. Jeśli szukacie dużej, obszernej plaży, a jednocześnie spokojnego miejsca aby spędzić urlop w tej miejscowości, Los Alamos będzie strzałem w dziesiątkę.

Torremolinos - Los Alamos

Mierzy około 1000 metrów długości i 60 szerokości, oferuje plażę z ciemnym piaskiem. Szybko zauważycie, że ta plaża jest szczególnie popularna wśród rodzin i grup przyjaciół spędzających tu całe dnie. Pomimo, że nie jest tak naprawdę plażą miejską jest świetne wyposażona oferując wszystkie możliwe udogodnienia.

Na całej długości plaży gęsto ścielą się bary i restauracje, co kilkadziesiąt metrów można znaleźć leżaki i parasole do wynajęcia, prysznice i toalety. Niedaleko klubu Kokun znajduje się szkoła kitesurfingu, który dzięki dobrym wiatrom jest bardzo popularny w tej okolicy.

Jeśli macie bardziej wyrafinowane potrzeby, możecie udać się na plażę Playamar, znajdującej się kilka metrów dalej, gdzie na pewno znajdziecie wszystko czego możecie potrzebować.

Torremolinos - Playa de Los Alamos

Plaża jest naturalną granicą między Malagą a Torremolinos, parę kilometrów dalej znajduje się lotnisko. Biorąc pod uwagę fakt, że ruch lotniczy na nim jest dosyć duży, możecie opalać się dosłownie pod skrzydłami przelatujących nad głowami samolotów. 

Torremolinos - Los Alamos

Część plaży ma dostęp do paseo martitimo, promenady biegnącej przez większą część wybrzeża Torremolinos, która łaczy się z Benalmadeną. Resztę otaczają ugory, pojedyńcze budowle i zielone pola golfowe należące do Parador Malaga Golf.
Kontynuując na wschód dotrzemy do rzeki Guadalhorce, krajobraz tu się zmienia, las eukaliptusowy przeplata się z porozrzucanymi gdzieniegdzie willami. W końcowej części plaża jest prawie całkowicie opustoszała.

Torremolinos - Los Alamos

Wszystkie bary i restauracje na promenadzie cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza ze względu na widoki i naprawdę dobrą obsługę. Jest więcej swobody, jako, że w pobliżu nie ma zbyt wielu osiedli mieszkaniowych. Plażowe kluby, które w dzień oferują leżaki, obiady i koktajle, w nocy przekształcają się w popularne dyskoteki, które zwłaszcza latem są bardzo atrakcyjnym punktem dla imprezowiczów z całego wybrzeża.

Torremolinos - Los Alamos

Najbardziej popularnymi lokalami w okolicy są m.in. disco-bar Kokun, Maracas, Cafe del Sol czy chiringuito La Playa. Te dwa ostatnie to jedne z moich ulubionych, zwłaszcza na popołudniowe mojito!

Plaża de Los Alamos - Mapa