Najlepsze strefy życia nocnego na Teneryfie

Każdy wie, że Playa de las Américas jest miejscem, które trzeba odwiedzić planując wakacje na Teneryfie, jeśli chcecie bawić się całą noc. Ta słynna plaża jest imprezowym centrum turystów, w szczególności Brytyjczyków, a język angielski usłyszycie zdecydowanie częściej niż hiszpański.

Jeżeli szukacie międzynarodowego towarzystwa i znanych muzycznych hitów dobiegających z każdego baru, to miejsce Wam się spodoba. Ale nie jest to plaża, gdzie nocną porą wychodzą świętować Kanaryjczycy. W rzeczywistości trzeba odwiedzić różne nocne bary i kluby na Teneryfie, aby znaleźć ten, który najlepiej będzie odpowiadać Waszym gustom i preferencjom.

Oto nasz przewodnik po najlepszych nocnych lokalach na Teneryfie.

Młodzi, wolni i szukający zabawy

Aby spędzić wakacje na Teneryfie korzystając z uroków niekończącej się fiesty warto rozejrzeć się nieopodal Playa de las Américas i cieszącą się niekoniecznie dobrą sławą okolicą Las Verónicas. Większość krytyków przewracających oczami i kręcących nosem na tzw. siedlisko nieprawości, które tworzy szereg nocnych barów, dyskotek i klubów (znanych jako Las Verónicas), prawdopodobnie wybrali miejsce niedostosowane do swojej grupy wiekowej.

Tutejsze lokale nie są tak zaniedbane, jak twierdzą niektórzy. Są nowoczesne, tętniące życiem i pełne szalonej zabawy, otwarte do białego świtu. Spodobają Wam się zwłaszcza, jeśli lubicie dobrze się bawić i macie poniżej 25 lat. A tylko niewielki dystans dzieli Las Veronicas od klubów takich jak Tramps, gdzie regularnie goszczą najlepsi międzynarodowi DJ-e grający swoje ulubione playlisty.

Veronicas, Playa de las Americas, Teneryfa

Dla nieco starszych (pokolenie Baby Boomers)

Także dla tego przedziału wiekowego Playa de las Américas jest najlepszym miejscem by wraz z rodziną lub przyjaciółmi wybrać się i posłuchać muzyki na żywo. Osoby z pokolenia trochę starszego niż nastolatkowie mogą cofnąć się w czasie słuchając dźwięków ze swoich młodzieńczych lat w jednym z barów takich jak “The Patch” i Parque de la Paz. Znajdziecie tu mnóstwo energicznych lokali z muzyką na żywo, gdzie Tina Turner, Neil Diamond, Billy Idol i Rod Stewart nigdy, przenigdy nie wychodzą z mody. Poza tym istnieje wystarczająco dużo knajp, w których dobrzy muzycy bawią turystów bardziej współczesnymi wakacyjnymi przebojami, takimi jak Black Eyed Peas i Kings of Leon. 

Ulubionymi miejscami spotkań są: showbar Shenanigans, gdzie gości duet muzyki z sarkastycznym dowcipem i kabaretem; The Bulls Head dla lubiących poruszać głową w rytm rocka, i Soul Suite gdzie króluje Soul i Motown. Niedawne otwarcie Hard Rock Café na plaży Playa de las Americas umocniło jej pozycję jako centrum turystycznego życia nocnego Teneryfy.

Echo and the Bunnymen, La Laguna, Teneryfa

W studenckich klimatach

La Laguna rzadko wymieniana jest jednym tchem z Teneryfą i nocną rozrywką. Tutaj znajduje się uniwersytet Teneryfy i część metropolii, gdzie mieszka zdecydowana większość rodowitych Kanaryjczyków. Każdy wie, że tam, gdzie są studenci, mamy zagwarantowaną mieszankę eklektycznych barów, także w tym przypadku La Laguna nie różni się od innych miejsc studenckich.

Ulice tworzące trójkąt w centrum dawnej stolicy Teneryfy są pełne wspaniałych pubów, gdzie większość turystów nigdy nie postawi stopy. Znajdziecie nawet jeden bar, noszący nazwę Barbas, w którym szczególnie mile widziani są…oczywiście klienci z brodami! Jak można się spodziewać, nie brakuje tu również przyzwoitej sceny muzycznej. Posłuchanie na żywo Echo & the Bunnymen w La Laguna nie będzie Was kosztować ani grosza!

Dzielnica Noria, Santa Cruz, Teneryfa

La Noria

Poza południowymi kurortami Teneryfy, najlepsze imprezy zaczynają się nie wcześniej niż północy, co nie zawsze odpowiada szukąjącym zabawy turystom. Na szczęście istnieje dzielnica Noria w Santa Cruz gdzie warto wynająć apartament. Wczesnym wieczorem, w ulicznych kawiarniach słychać gwar i wesołe rozmowy mieszkańców miasta, którzy przychodzą tu po pracy. Późniejszą porą większość przenosi się na tarasy, na dach lub wewnątrz eleganckich lokali typu Mojos y Mojitos czy Los Reunidos. Muzyka zaczyna grać głośniej, a ulice Santa Cruz wypełniają się ludźmi w różnym wieku.

Brazylijski zespół, Puerto de la Cruz, Teneryfa

Południowoamerykańskie rytmy

Wpływ Ameryki Łacińskiej na Teneryfie jest ogromny, a wiele tutejszych rodzin ma krewnych po drugiej stronie Atlantyku. Niektórzy z mieszkańców są znani jako "Indianos" – emigranci, którzy dorobili się fortuny w Wenezueli czy na Kubie i wrócili na Wyspy Kanaryjskie, by inwestować dalej swoje majątki. W rezultacie, prawie każda fiesta jest zdominowana przez gorące rytmy Latino. Usłyszycie je w prawie każdym barze i strefie klubowej, gdzie króluje muzyka reggaetón, a parkiet rusza się w rytm salsy i merengue.

W Puerto de la Cruz istnieje ekscytująca scena klubowa Latino, ale niewielu północnych turystów wie o jej istnieniu, gdyż prawdziwa taneczna zabawa zaczyna się późną nocą, gdy wielu zwiedzających już dawno śpi w hotelowych pokojach. W niektórych miejscach w mieście może być bardziej tłoczno o trzeciej rano niż o trzeciej po południu! Najbardziej ekscytującym lokalem jest Azúcar, znajdujący się w nastrojowym budynku w stylu kolonialnym. To mroczny, dość odważny (gdzie wszystko emanuje seksem) kubański bar, w którym czuć latynoski charakter - polecamy go osobom szukającym mocniejszych wrażeń.

Impreza LGBT, Puerto de la Cruz, Teneryfa

Gejowskie bary i kluby

Avenida Familia Betencourt i Molina w Puerto de la Cruz są miejscami najbardziej przyjaznymi homoseksualistom jakie znajdziecie na wyspie. Wzdłuż alei znajdziecie kilka barów i lokali w klimatach LGBT i wielobarwnej tęczy. Wisienkę na torcie jest Vampis, jeden z najlepszych klubów na całej Teneryfie, niezależnie od Waszej orientacji.

Faro Chill Art, Costa Adeje, Teneryfa

Dla wyrafinowanych

Czasami po prostu relaks w eleganckim i zmysłowym barze jest strzałem w dziesiątkę, bez względu na to, jaka gra w nim muzyka lub kim są inni klienci. Według zasady, wszędzie tam, gdzie jest przyzwoita nocna rozrywka, działa co najmniej jeden ekskluzywny bar dla tych nocnych marków, którzy lubią wymyślne drinki w eleganckich wnętrzach. Świetnym rozwiązaniem będzie wynajęcie domu wakacyjnego na Teneryfie w połączeniu ze zwiedzaniem najbardziej stylowych barów. Takim miejscem jest Faro Chill Art w Costa Adeje. To atrakcyjnie wyglądający kilkupoziomowy bar/ klub z widokiem na południowe wybrzeże Teneryfy. Jak go znaleźć? Nic prostszego - szukajcie ogromnej neonowej kolorowej latarni morskiej…