Es Trenc, najlepsza plaża na Majorce

Nie trzeba jechać na Antyle, aby cieszyć się rajską plażą z drobnym białym piaskiem i przejrzystą turkusową wodą. Plaża Es Trenc jest uważana za jedną z najlepszych plaży na Majorce i bez problemu może konkurować z bajecznymi plażami Karaibów.  

plaża Es Trenc, Majorka
 

Ten rajski zakątek Majorki położony jest na południowym wybrzeżu wyspy, w okolicach Campos, z dala od wielkich hoteli, w otoczeniu drzew sosnowych i salin. Dysponuje obszernym, płatnym parkingiem. Idealne miejsce, aby znaleźć najlepsze apartamenty wakacyjne na Majorce.


Plaża Es Trenc w otoczeniu drzew sosnowych
Es Trenc dzieli się na dwie plaże: Ses Covetes to nudystyczna plaża z małym parkingiem, bardziej ukryta i mocno oblegana w sezonie wakacyjnym. Ses Salines nie jest plażą naturystów, ma większy parking, a jej wody i piasek są równie piękne jak na plaży Ses Covetes.

Idealna plaża dla rodzin z dziećmi

dzieci nurkujące na plaży Es Trenc


Płytkie wody i przyjemna temperatura sprawiają, że plaża ta jest ulubionym miejscem dla rodzin z dziećmi.

Na plaży dostępne są toalety (płatne 50 centów), znajdziecie tu również plażowy bar, chiringuito Can Toni, serwujący najlepsze, świeżo przygotowane kanapki z tortillą, niezawodne na mały głód! 


Biały piasek na plaży Es Trenc

Jak dojechać na plażę Es Trenc 

Plaża Es Trenc należy do gminy Campos, położonej w południowej części Majorki. Gdy dojedziecie do Campos, zauważycie tabliczki kierujące na plażę Es Trenc Ses Covetes oraz Es Trenc Ses Salines. Nieważne którą z nich wybierzecie, obie gwarantują spektakularną, turkusową wodę i drobny, jasny piasek. 

jak dojechać na Es Trenc


Ostatni odcinek drogi do Es Trenc Ses Salines prowadzi przez polną drogę, która miejscami bywa bardzo wąska, co utrudnia wymijanie się samochodów.

Gdy miniecie saliny Flor de Sal de Es Trenc, zauważycie duży parking, gdzie możecie zostawić Wasze auto do godziny 21:00 (opłata 7 euro/ dzień). Pamiętajcie, że w szczycie sezonu szybko się zapełnia, dlatego warto przyjechać tu już wcześnie rano. Z parkingu czeka Was jedynie 5-minutowy spacer na rajską plażę. 

Mapa Es Trenc