Najpiękniejsze plaże w Salou

Jeśli wybierasz się do Salou na pewno powodem są tutejsze przepiękne plaże. Ponad 14 kilometrów wybrzeża oferującego złoty piasek i krystalicznie czyste wody - to wszystko powoduje, że możemy poczuć się jak w raju. 
 
Costa Dorada czyli Złote Wybrzeże jest pełne prawdziwych skarbów natury, egzotycznych niespodzianek, które sprawią, że wasze wakacje przeistoczą się w wielką letnią przygodę. Czeka was relaks w promieniach śródziemnomorskiego słońca! W tym przewodniku pokażemy wam najlepsze plaże Salou - od wielkich miejskich kąpielisk oferujących wszystkie udogodnienia, po zagubione zatoczki, do których prowadzi droga jedynie przez strome klify. Nałóż filtr przeciwsłoneczny i ruszaj z nami na odkrywanie najpiękniejszych plaż Złotego Wybrzeża!
 
Zatoka Cala Font

Miejskie plaże w Salou

Z centrum miasta prowadzi promenada Jaume I, która graniczy z miejskimi plażami i wiedzie do Paseo de Miramar. Te miejskie plaże w Salou zdobyły tytuł  Destino de Turismo Familiar (Miejsce Turystyki Rodzinnej). Znajdują się bardzo blisko centrum miasta, mają bardzo wygodny i łatwy dostęp, opiekę ratowników oraz spokojne i czyste wody. Wyobraź sobie jak wygodnie można spędzić tu urlop, masz zaledwie parę kroków do pięknych plaż, spacerując po nadmorskiej promenadzie z fantastycznymi widokami. Dlatego nie zwlekaj i rozejrzyj się za domem do wynajęcia na wakacje w Salou w najlepszej cenie.

Platja Llevant

Plaża Llevant czy też Levante to główna plaża w Salou, a zatem jedna z bardziej uczęszczanych. Znajduje się zaledwie kilka kroków od centrum, opasana nadmorską promenadą Jaume I. Plaża oferuje wszystkie udogodnienia. Więc jeśli ci nie przeszkadza, że będziesz z każdej strony otoczony gęsto porozkładanymi ręcznikami i leżakami to znaczy, że to miejsce dla ciebie.
 
Platja Llevant, Salou
 
Wzdłuż plaży, która liczy 1,2 kilometra, znajdziemy wiele chiringuitos, restauracji, miejsc zabaw dla dzieci, wypożyczalni leżaków i parasoli ... jednym słowem wszystko, abyśmy mogli spędzić nasz urlop wygodnie, wypocząć z rodziną mając wszystko na miejscu i dobrze zorganizowane. W szczycie sezonu prowadzone są zajęcia i warsztaty dla dzieci. Wasze maluchy będą zachwycone!
  
Bezpośrednio z plaży Llevant mamy dostęp do klubu Club Náutico de Salou, to miejsce gdzie możemy uprawiać każdy rodzaj sportów wodnych: żeglarstwo, kajakarstwo, narty wodne ... Ta plaża ma wszystko co niezbędne, aby wygodnie odpoczywać nie martwiąc się o atrakcje dla dzieci, dobre jedzenie i napoje chłodzące. Mamy możliwość przeżycia nowych doświadczeń, na przykład próbując nauczyć się któregoś ze sportów wodnych, na co do tej pory nigdy nie mogliśmy znaleźć czasu. 

Platja Ponent

Plaże Ponent i Llevant są jak z pocztówek, które wysyła się znad Morza Śródziemnego: długie plaże ze złotym piaskiem, krystalicznie czyste wody, palmy i mnóstwo kolorowych ręczników, parasoli oraz tłumy plażowiczów. Konkretnie plaża Ponent liczy ponad kilometr wybrzeża z drobniutkim piaskiem i turkusowymi, spokojnymi  wodami, które przy brzegu nie są głębokie. To naturalne przedłużenie plaży Levante. Bliskość od centrum Salou powoduje, że mamy pod ręką wszystkie udogodnienia i usługi niezbędne, aby spędzić cały dzień bez konieczności ruszania się z leżaka. To jedna z ulubionych rodzinnych plaż. 
 
Podobnie jak plaża Levante, także plaża Ponent, biegnie równolegle do nadmorskiej promenady Sant Jaume I, więc dostęp do niej jest bardzo wygodny. Aby skorzystać ze wszystkich możliwości jakie oferuje nam plaża możemy wynająć leżaki i parasole. Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z pływających foteli-amfibii (sillas anfibias) dzięki którym mogą ochłodzić się w orzeźwiających wodach Morza Śródziemnego.
 
Platja de Ponent, Salou

Platja Capellans 

Zaledwie pół kilometra od centrum Salou, znajdziemy zatoczkę, która nie liczy więcej jak 200 metrów długości. Jej złote piaski i spokojne, przeźroczyste wody powodują, że miejsce jest dość popularne wśród turystów. Zatokę chętnie wybierają też miejscowi. Jest to miejsce bezpieczne i wygodne, a ponadto oferujące więcej prywatności niż kąpieliska w samym centrum.
 
Z plaży mamy dostęp do Camino de Ronda, szlaku turystycznego, który biegnie wzdłuż wybrzeża Cabo de Salou. Dzięki tej wycieczce możemy odkryć malutkie zatoczki i klify. Plaża jest bardzo bezpieczna, ma łagodne zejście do wody, jest nadzorowana przez ratowników.
 
Platja Capellans, Salou, Costa Dorada

Platja Llarga 

Jeśli oddalimy się nieco od centrum miasta, natrafimy na klejnot wybrzeża Salou, przykład doskonałej symbiozy gór i morza. Plaża otoczona jest sosnowym laskiem gdzie możemy znaleźć upragniony cień w upalne dni i zorganizować rodzinny piknik. Wybrzeże Llarga (Larga) to 600 metrów drobnego, złotego piasku i krystalicznie czystych spokojnych wód. 
 
Najlepiej przyjechać tu z samego rana, aby odpocząć w spokoju kontemplując przyrodę, zanim pojawią się tłumy turystów. Mamy możliwość wypożyczenia leżaków, hamaków, parasoli a także rolek, aby z perspektywy promenady zwiedzić nabrzeże poruszając się wzdłuż plaży.
 
Na plaży Larga mamy możliwość uprawiania niemal każdego rodzaju sportów wodnych; wyścigi skuterów, narty wodne, żeglarstwo lub przejażdżki autobusem wodnym. Możemy też wypożyczyć hidrojet oxoon (to rodzaj elektrycznej motorówki bez licencji). 
 
Playa Llarga, Salou, Costa Dorada

Małe zatoczki w okolicach Cabo de Salou

Duże plaże miejskie w Salou do dobre rozwiązanie jeśli podróżujecie rodzinnie, z dziećmi. Nie trzeba wtedy martwić się o nic, wszystkie udogodnienia mamy na miejscu. Jednak prawdziwa magia Morza Śródziemnego ukryta jest w małych zatoczkach wśród klifów Cabo de Salou. To prawdziwa przygoda odkrywanie tych schowanych przed masową turystyką, nadmorskich oaz. Abyście mogli cieszyć się w pełni urlopem i bliskością morza poszukajcie wilii wakacyjnej na plaży w Salou.

Cala Llenguadets

Przez Camino de Ronda dostaniemy się do małej zatoczki, która nie liczy więcej niż 125 metrów długości. Znajduje się niedaleko plaży Capellans, odzielona przez la punta del Porroig. Można dotrzeć tu jedynie pieszo, dostęp jest trochę skomplikowany, trzeba pokonać dość strome schody. Warto jednak zrobić ten wysiłek chociażby dlatego, aby zobaczyć pamiątki przeszłości - bunkry skonstruowane podczas hiszpańskiej wojny domowej.
 
Na plażowym piasku możemy rozłożyć leżaki, które są tu do wynajęcia. Na plaży Llenguadets znajuje się jeden bar gdzie możemy kupić napoje chłodzące i przekąski. Radzimy pozostać tu do zachodu słońca, które - jak wielu uważa - jest jednym z najpiękniejszych na Costa Dorada. Nie możesz więc tego spektaklu przegapić!
 
Zatoczka Cala Lllenguadets

Cala Font

Ta zatoczka usytuowana niedaleko od miasta znajduje się w najbardziej turystycznym odcinku Cabo de Salou więc przeważnie jest zatłoczona. Okolica jest niezwykle piękna, a zatokę otaczają sosny i skały. To wszystko w połączeniu z jakością piaszczystego dna powoduje, że plaża należy do jednej z ulubionych. 
 
Jest możliwość wypożyczenia parasoli i leżaków. Cala Font jest bardzo popularna wśród amatorów nurkowania z maską (snorkel). Jej spokojne, krystaliczne wody, skały, które wyrastają ponad taflę wody wzdłuż długiego odcinka wybrzeża, przeistaczają plażę w wyjątkowo piękne miejsce do podwodnych ekskapad. Dzięki spokojnemu brzegowi można tu spokojnie zakotwiczyć swoją łódź.
 
Podążając wzdłuż wybrzeża, zaraz za Cala Font znajduje się malutka zatoczka znana jako Cala Vinya albo Cala Pinetell. Liczy jedynie 35 metrów długości i 60 metrów szerokości. Jednak jest świetnie przygotowana na przyjęcie turystów i zaopatrzona we wszystkiego rodzaju usługi i udogodnienia. 
 
Zatoka Cala Font

Cala Penya Tallada

Jeśli szukasz spokoju i bliskości natury oraz nie chcesz martwić się, że nie będziesz miał gdzie rozłożyć leżaka na plaży, polecamy zatoczkę Penya Tallada. Ma 125 metrów długości i 10 metrów szerokości. Plaża otoczona jest przez zieleń, a szczególnie sosny dlatego też zewsząd dochodzi ich przyjemny zapach.
 
Nazwę zatoka (nazywana jest też“peña cortada”) zawdzięcza charakterystycznym formacjom skalnym, które w wyniku erozji przeistoczyły się w swoisty mur oddzielający plażę od kolejnej zatoczki, dużo mniejszej, znanej jako Les Mabres.
 
Zatoka Cala Penya Tallada, Salou 
Dzięki swemu położeniu zatoka Penya Tallada jest mało znana wśród turystów, więc są większe szanse na spokojny odpoczynek bez tłoku na piasku. Dlatego też nie znajdziemy tu całego wachlarza usług i udogodnień jakie oferują inne plaże w Salou. Na tym polega największy urok zatoczki. Możemy cieszyć się dzikością natury i spokojnym plażowaniem bez konieczności przeciskania się pomiędzy ręcznikami kąpielowymi.
 
Aby dotrzeć do zatoczki możemy wybrać się pieszo drogą Camino de Ronda lub miejskim autobusem, który ma przystanek jakieś 200 metrów od plaży.
 
Zatoka Cala Penya Tallada

Cala Crancs

Cala Crancs to ostatnia plaża wybrzeża Cabo de Salou. Jest bardzo popularna głównie wśród rodzin, które podróżują z małymi dziećmi. Wody są tu bardzo spokojne i płytkie. Plaża ma 80 metrów długości i 45 metrów szerokości. Mamy możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli.
 
Z Salou możemy dotrzeć tu samochodem, autobusem miejskim lub piechotą idąc Camino de Ronda. Aby dostarczyć sobie pięknych tematów na zdjęcia i fantastycznych widoków polecamy wspiąć się na jeden z naturalnych tarasów widokowych, które znajdują się na pobliskim wzgórzu. Mamy tu zachwycającą nadmorską panoramę Cabo de Salou. Znajdziemy tam też niewielki plac zabaw dla dzieci, w cieniu drzew. Podczas gdy wasze maluchy zajmą się zabawą wy możecie siedząc na ławce kontemplować piękne widoki. 
 
Zatoka Cala Crancs
 
To lista najpiękniejszych plaż w Salou i jego okolicach. Wszystkie mają ten śródziemnomorski klimat typowy dla hiszpańskiego wybrzeża; z palmami, drobnym piaskiem, turkusowymi wodami i oszałamiającymi zachodami słońca. Zachęcamy do odkrywania plaż na całym wybrzeżu Costa Dorada. Zaspokoją każde gusta. Na pewno znajdziesz tu wymarzone miejsce do odpoczynku. To co? Idziemy na plażę?

Mapa