Wakacje na Minorce z dziećmi: plaże jakie tylko wymarzysz

Minorka na pierwszy rzut oka może wydawać się miejscem nie tak przyjaznym rodzinom z dziećmi jak inne wyspy.

Ma piękne plaże, ale dojście do wielu z nich zabiera czasami sporo czasu i trzeba iść piechotą. Może to zniechęcać pary z dziećmi, które szukają zazwyczaj miejsc z wygodnym dojazdem.

Jednak coraz więcej rodzin wybiera Minorkę jako miejsce wakacyjnego odpoczynku.

Dlaczego tak się dzieje?

Wyspa oferuje sekretne zakątki dla par poszukujących intymności, dla miłośników długich spacerów. Jednak ma też miejsca  idealne dla rodzin podróżujących z dziećmi.

Poniżej znajdziecie plaże do wyboru, które idealnie nadają się na wypoczynek z dziećmi.

 

Cala Galdana

Cala Galdana vista dal Mirador de Sa Punta


Usytuowana 10 km od Ferreries, na południowym wybrzeżu Minorki. Cala Galdana wydaje się być zapowiedzią raju.

Bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej urokliwych plaż na wyspie. To ponad 500-metrów nabrzeża z turkusową wodą, tworzącą niesamowity kontrast z białym piaskiem plaży. 

To oaza zieleni dzięki rosnącym w pobliżu lasom sosnowym. 

Bardzo łatwy dojazd na Cala Galdana. Praktycznie samochód można zostawić na parkingu przy plaży.

Musimy mieć na uwadze, że latem miejsce to jest zatłoczone i może być problem z parkingiem. 

Miejsce byłoby dużo przyjemniejsze gdyby nie olbrzymi hotel zbudowany tuż przy plaży. To pozostałość braku przepisów zagospodarowania przestrzennego w latach 60-tych kiedy wyspa otworzyła się dla turystyki. 

Można wspiąć się na Mirador de Sa Punta czyli punkt widokowy, aby podziwiać okolice.

Plaży przyznano Niebieską Flagę co daje gwarancje bezpieczeństwa, czystości i świadczy o tym, że miejsce to jest przyjazne rodzinom z dziećmi.

 

Cala Galdana


Życie turystom ułatwia bogata oferta usług i infrastruktura. Przy plaży znajdują się wypożyczalnie łodzi, kajaków, bary, sklepy z pamiątkami, kioski, restauracje. 

Zatoka chroniona jest przed falami, a woda jest bardzo ciepła. Pobliski las daje schronienie przed słońcem, można odpocząć tu od upału. Idąc wzdłuż płynącego tu strumienia można oglądać pływające kaczki i inne ptaki.

Są miejsca gdzie można pograć z dziećmi w minigolfa i gdzie najmłodsi mogą pójść na zjeżdżalnię. Wieczorem można wybrać się do centrum handlowego lub zobaczyć darmowe pokazy dla dzieci w hotelu Cala Galdana. 

Son Bou

Son Bou


Znajdująca się na południowym wybrzeżu, Son Bou jest najdłuższą plażą na Minorce: 2,5 km drobnego, białego piasku to rzadkość na wyspie. Większość tutejszych plaż to małe piaszczyste zatoczki pomiędzy skałami.

Jedną trzecią plaży zajmują hotele, reszta to dziewicza natura.

Bierzemy leżaki do opalania, rozkładamy się na piasku i cieszymy się czystością ciepłej wody Sou Bou. Bardzo przyjazne miejsca dla rodzin z dziećmi. 

Blisko plaży znajduje się darmowy parking.

 

Son Bou


Młodsze dzieci mogą bawić się na Małej Farmie, która znajduje się obok hotelu lub wybrać "wieś z paleolitu”. Prawdziwą gratką dla najmłodszych jest dmuchana zjeżdżalnia do morza.

Jeśli twoje dzieci lubią historię to możesz zabrać je do wschodniej części plaży gdzie znajdują się wykopaliska archeologiczne wczesnochrześcijańskiej bazyliki Son Bou.

Została wybudowana w V wieku. Jest sporą atrakcją turystyczną gdzie chętnie wybierają się rodziny na rekonesans.

Poza tym na wyspie da się zauważyć afrykańskie i orientalne wpływy w lokalnej architekturze jak i kuchni.

Punta Prima

Punta Prima


Pomimo, że to teren zurbanizowany znajdujący się zaledwie kilka kilometrów od Sant Lluis, plaża Punta Prima może pochwalić się wodami w kolorze jasnego turkusu.

To jedna z zatoczek, którą najchętniej wybierają rodziny. Woda jest tu bardzo ciepła i nie ma fal oraz ostrych skał, co pozwala na bezpieczną kąpiel nawet najmłodszym wczasowiczom.

 

Parking przy plaży jest bezpłatny. Punta Prima oferuje różnego rodzaju usługi i możliwość uprawiania sportów. Można wypożyczyć rowery wodne i kajaki. Na promenadzie znajdują się bary, restauracje i sklepiki.

Jeśli dzieci znudzą się plażą, niedaleko bo około 1 kilometra, znajduje się  Splash Sur Menorca, najnowocześniejszy park wodny na wyspie.

Santo Tomas

Santo Tomas


Znajduje się 11 km od Ferreries. Santo Tomas to jedno z miejsc na Minorce najchętniej wybieranych na wypoczynek przez rodziny z dziećmi.

Plaża jest szeroka i długa. Wszędzie mamy biały, miękki piasek. Idealny do zabaw dla najmłodszych i do spacerów. Jest możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli.

Parking znajduje się tuż obok plaży. Można dojść tu chodnikiem. 

Woda na Santo Tomas uchodzi za jedną z najczystszych na Minorce. Poza tym nie jest tu głęboko. Kilkadziesiąt metrów od brzegu nadal jest dość płytko. Dlatego też rodzice mogą bezpiecznie puszczać dzieci nie martwiąc się o duże fale i głębokość wody. 

Ponieważ plaża znajduje się niedaleko terenu zurbanizowanego jest tu blisko do restauracji, barów, sklepów i zakładów usługowych. 

 

Es Grau

Es Grau


Plaża Es Grau to ulubiona plaża miejscowych. W każdy weekend zapełnia się amatorami plażowania i kąpieli. Znajduje się zaledwie kilka kilometrów od  Mahón,

Es Grau oferuje biały piasek i wszystko czego dusza turysty zapragnie: wypożyczalnie sprzętu wodnego, bary, restauracje. To wszystko w pobliskiej wiosce rybackiej.

Aby trafić na plażę trzeba kierować się na drogę Mahón-Fornells. Tuż przed dotarciem na plażę znajduje się wjazd do Parku Narodowego. Szczególnie polecane dla miłośników ornitologii. Nie można ominąć tej niewątpliwej atrakcji.

Algaiarens o La Vall

La Vall


W tej dolinie znajduje się jedna z nielicznych w północnej części Minorki plaż dla dzieci.

Chętnie wpadają tu miejscowe rodziny. Nigdy nie brakuje też w Algaiarens wczasowiczów. Przede wszystkim plaża znajduje się blisko Ciutadella, jakieś 10 minut drogi. Poza tym parking jest stosunkowo blisko (5 minut spacerkiem). Nie trzeba krążyć godzinami, aby znaleźć miejsce parkingowe. 

Przejrzyste wody osłonięte przed wiatrem i falami. Morze jest tu spokojne. 

W sezonie sprzedawane są w budkach lub pod parasolem napoje oraz przekąski.

Jest też wypożyczalnia kajaków. To świetne miejsce do nurkowania. Nie zapomnijcie okularów pływackich i płetw dla najmłodszych.

 

Cala'n Bosch e Son Xoriguer 

Son Xoriguer


Ośrodek Cala'n Bosch, znajdujący się 8 km od Ciutadella to będzie bardzo dobry wybór jeśli spędzasz wakacje na Minorce z całą rodziną.

Malownicze zatoczki, biała, strzeżona plaża z delikatnym piaskiem. Można wypożyczyć leżaki i parasole.

Okolica oferuje wszelkiego rodzaju usługi. Jeśli restauracje i bary na plaży ci nie wystarczą, kilka kroków dalej masz dalszą część gastronomicznych uciech. Menu zaspokoi najbardziej wybredne gusta; od owoców morza po naleśniki, pizzę i kurczaka z frytkami. 

W pobliżu znajduje się bardzo atrakcyjna alternatywa dla zmęczonych plażą dzieci - park wodny oraz centrum oferujące szereg rozrywek dla rodziny.

 

 Mapa - Minorka z dziećmi; plaże do wyboru