Najlepsze plaże Marbelli - Plaża Nueva Andalucia

Playa de Nueva Andalucia czyli plaża Nueva Andalucia znajduje się po wschodniej stronie Puerto Banus. Ta plaża często określana jest także jako plaża El Duque.

O plaży Nueva Andalucia

Plaża Nueva Andalucia, Marbella

Plaża biegnie od ekskluzywnej przystani w Puerto Banus w kierunku zachodnim i ma nieco ponad 1000 m długości i średnio 30 m szerokości.

Plaża składa się z szeregu małych zatoczek.

Piasek jest ciemny, gruby, typowy dla basenu Morza Śródziemnego.

Pasaż nadmorski pozwala na przyjemny spacer z Puerto Banus do części Marbelli zwanej Nueva Andalucia.

Plaża Nueva Andalucia, Marbella

Usługi

Playa de Nueva Andalucia to popularna miejska plaża i jako taka oferuje wszystkie usługi. Wzdłuż plaży leży wiele barów, restauracji i chiringuitos.

Bez problemu znajdziecie leżaki, parasole, będzie też mogli wynająć sprzęt do uprawiania praktycznie każdego sportu wodnego o jakim pomyślicie. Istnieje kilka publicznych parkingów, ale znalezienie miejsca parkingowego może być skomplikowane w miesiącach letnich.

Jedna z polecanych restauracji w tym rejonie to Los Espigones. Usytuowana tuż przy plaży oferuje dobre jedzenie w przystępnej, jak na Puerto Banus cenie: za sałatkę zapłacimy około 8€, za porcję paelli 13€, a dania mięsne i rybne oscylują w okolicach 14€.

Jak dojechać do plaży Nueva Andalucia?

Playa de Nueva Andalucia znajduje się w odległości około 9km od centrum Marbelli. 

Z Marbelli - prawdopodobnie najłatwiejsza trasa to jechanie N340 na zachód w kierunku Puerto Banus / Estepona / Algeciras. Główna ulica - Calle de Ricardo Soriano przechodzi w Bulevar del Principe Alfonso von Hohenlohe. Należy kontynuować tą drogą łączącą się w końcu z A7 Algeciras. Kolejny zjazd Puerto Banus / Nueva Andalucia wiedzie na plażę. Zaparkować możecie tam, gdzie znajdziecie wolne miejsce. 

Z Malagi - po dotarciu do Marbelli należy kierować się powyższymi instrukcjami.